Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικη μειωση ορασης μετα απο μεσημεριανο Υπνο !


Thessalonikios200

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εχω παθει, αλλα με ειχε παρει ο υπνος και ειχα φατσα τον ηλιο απο την μπαλκονοπορτα οση ωρα κοιμομουνα. Αλλα μετα απο λιγη ωρα επανηλθε.

Το κακο ειναι οτι ΔΕΝ ειχα ηλιο ουτε τιποτα...Σημερα θα παω γιατρο τελικα στις 8μιση οποτε θα μαθω τα νεα συντομα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι ΔΕΝ ειχα ηλιο ουτε τιποτα...Σημερα θα παω γιατρο τελικα στις 8μιση οποτε θα μαθω τα νεα συντομα !

 

Ωραιος! Πηγαινε στο γιατρο και βλεπεις τι θα κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...τα νεα ειναι και καλα και ασχημα και εξηγουμαι.

 

Η οραση μου ειναι μια χαρα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Αν το ξαναπαθω θα πρεπει να κανω μια βυθοσκοπηση οχι απλη, ιδιαιτερη που κραταει μιση ωρα.

 

Το κακο ειναι οτι...τετοια συμπτωματα δινουν και οι καρωτιδες,δηλαδη απωλεια ορασης κλπ.

 

Μου ειπε ο Γιατρος μου οτι εαν το ξαναπαθω να τον ενημερωσω αμεσα για να κανουμε την εξεταση .

Τον ρωτησα το πιο ακραιο σεναριο πιο ειναι ; Και μου ειπε στενωση καρωτιδας αλλα δεν βλεπει κατι τετοιο.

 

Απο οτι καταλαβα αν το ξαναπαθω θα πρεπει να το ψαξω πολυ καλα γιατι διαβασα οτι μπορεις να πεθανεις απο αυτο ( μου το ειπε και ο Γιατρος με πιο ηπιο τροπο).

 

Παντως με τις εξετασεις που μου εκανε δεν διαπιστωσε κανενα προβλημα στην οραση μου.

Για καλο και για κακο θα παω να κανω εξεταση αιματος και ειδικα χοληστερινη ( αυτη στενευει κυριως τις καρωτιδες) και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες εδω

 

 

http://www.biotypos.gr/ιατρικα-θεματα/222-εγχρωμο-υπερηχογραφημα-–-triplex-καρωτιδων.html

http://www.angionet.gr/aggeiakes-pathiseis/apofraktiki-nosos-karotidas/

 

αν εχεις πολλα χρονια υψηλη  χοληστερολη ισως και να φταει αυτο

Δεν ξερω ποσο εχω αυτη τη στιγμη,γενικα παντα ειχα 180 με 220-230

 

παραπανω δεν εχω παει. Ενταξει θα το ψαξω το θεμα απλα για να μου φυγει απο το μυαλο. Δεν πιστευω οτι εχω στις καρωτιδες προβλημα γιατι ο Γιατρος μου ειπε σημερα οτι τυλφωνει το ενα ματι ενω εγω οταν το επαθα αυτο δεν εβλεπα καλα και απο τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν μιλαμε υψηλη μιλαμε για 280+ γενικα εισαι καλα για να σου φυγει το ανχος γενικα μπορεις να κανεις καποιες εξετασεις δεν εχεις να χασεις κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπορεις να κανεις ενα υπερηχο στις καρωτιδες

Δεν ξερω καθολου απο αυτα,που το κανω τι και πως ;
Ένας απλός υπέρηχος που στον γράφει νευρολόγος. Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως με κάποιο τρόπο πίεζες τους βολβούς των ματιών σου -εξωτερικά φυσικά- όταν κοιμόσουν; Εγώ έχω αποκοιμηθεί χωμένος μέσα στο μαξιλάρι ή με το χέρι στα μάτια για τον ήλιο με αποτέλεσμα να ασκώ πίεση στα μάτια μου και όταν έχω ξυπνήσει να έχω για λίγο μια θολούρα. Προφανώς μέχρι ο βολβός να ξαναπάρει το κανονικό του σχήμα. Σαν ολιγόλεπτη μυωπία κάπως ένα πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως με κάποιο τρόπο πίεζες τους βολβούς των ματιών σου -εξωτερικά φυσικά- όταν κοιμόσουν; Εγώ έχω αποκοιμηθεί χωμένος μέσα στο μαξιλάρι ή με το χέρι στα μάτια για τον ήλιο με αποτέλεσμα να ασκώ πίεση στα μάτια μου και όταν έχω ξυπνήσει να έχω για λίγο μια θολούρα. Προφανώς μέχρι ο βολβός να ξαναπάρει το κανονικό του σχήμα. Σαν ολιγόλεπτη μυωπία κάπως ένα πράγμα.

Πιθανον να εγινε και αυτο αλλα μετα τα νεα απο τον οφθαλμιατρο και επειδη ειμαι σε δυσκολη ηλικια θα πρεπει να κανω τουλαχιστον εναν υπερηχο να δω σε τι κατασταση βρισκονται,αν υπαρχει στενωση και ποσο!

Ένας απλός υπέρηχος που στον γράφει νευρολόγος. Sent from my iPhone using Insomnia

 

Οποτε παω σε νευρολογο και του λεω τι παιζει και μου την γραφει την εξεταση ; ΕΤσι απλα ; Αυτοι ειναι λιγο περιεργοι νομιζω .

μπορει να εχει σχεση και το επιπεδο γλυκοζης στο αιμα;

Αυτο φιλε δεν το ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Λοιπον μολις ξυπνησα,βλεπω θαμπα και παλι αλλα ΟΧΙ οσο τοτε. Οποτε σιγουρα δεν ειναι απο τον υπνο,απο τσιμπλες κλπ. Ηταν οργανικο το γεγονος. Εκτος και αν το ειχα παθει απο καποια φαρμακα που πηρα γιατι ειμαι Αρρωστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...