Προς το περιεχόμενο

Η Oppo ανακοίνωσε το λεπτότερο smartphone στον πλανήτη, το Oppo R5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι γίνεται ολόκληρη ιστορία για το λεπτότερο κινητό αφού στο τέλος όλοι βάζουμε μια θήκη προστασίας για να μην πάθει τίποτα, που το κάνει 2 φορές πιο χοντρό απο οτι ειναι .

 

Ε όχι και όλοι, να μιλάς για εσάς! :P

 

I hate μόνιμες θήκες οι οποίες είναι κακόγουστες και καταστρέφουν όλη την αίσθηση της συσκευής. Μόνο θήκες-πουγκιά για τη μεταφορά και τίποτα άλλο. Επιπλέον μεμβράνες κλπ μακριά από μένα! :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ε όχι και όλοι, να μιλάς για εσάς! :P

 

I hate μόνιμες θήκες οι οποίες είναι κακόγουστες και καταστρέφουν όλη την αίσθηση της συσκευής. Μόνο θήκες-πουγκιά για τη μεταφορά και τίποτα άλλο. Επιπλέον μεμβράνες κλπ μακριά από μένα! :P

 

Να κάτι που συμφωνούμε απόλυτα.

Εκτός αν μιλάμε για περιπτώσεις εργασίας που μπορεί να χρειαστεί καμιά θήκη τύπου Cat. Αν και θα προτιμούσα να πάρω ένα δεύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι γίνεται ολόκληρη ιστορία για το λεπτότερο κινητό αφού στο τέλος όλοι βάζουμε μια θήκη προστασίας για να μην πάθει τίποτα, που το κάνει 2 φορές πιο χοντρό απο οτι ειναι .

Και παλι αλλο να ειναι 8 χιλιοστα και να γινεται 10 και αλλο να ειναι 5 και να γινεται 7..!Γι αυτους που τους νοιαζει γιατι εγω προσωπικα πιστευω οτι απο ενα πλατος και κατω απλα δεν βολευει καθολου να το κρατας.

 

Πηγαμε απο τις εντελως βολικες σε πιασιμο συσκευες του 2005 στα εντελως αβολα υπερτουμπανα του 2014..Αλλα ενταξει πιστευω οτι ολοι μας θα επιλεγαμε πλεον το αβολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να λες ότι μια συσκευή είναι 5,8 ή 5,5 ή 4,85 χιλιοστά πάχος, όταν η κάμερα σου εξέχει άλλο ένα+ χιλιοστό.
Για να μετρήσουμε στο σημείο της κάμερας να δούμε πόσο είναι.
Δεν αμφιβάλω ότι μπορούν ενδεχομένως να το κάνουν όλο λεπτό .... απλά με χαλάει αυτό και με προβληματίζει μήπως τελικά έχουν θέμα πάχους στο σημείο της κάμερας.

 

http://cdn01.androidauthority.net/wp-content/uploads/2014/10/oppo-r5-first-look-5-of-18.jpg

 

http://img0.pconline.com.cn/pconline/1308/22/3437635_sxt_thumb.jpg

 

http://tap4call.files.wordpress.com/2014/07/gionee-elife-s5-5-many.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπταίνει και τη τσέπη μας αλλα΄δεν έχει πουθενά επίσημο σέρβις..

 

Η Oppo εχει ευρωπαικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση στις συσκευες της και καταπληκτικο After Sales.Πριν παρω το Find 7 QHD ειχα το Find 5.Μου επεσε, εσπασα την οθονη.Επικοινωνησα μαζι τους για επισκευη, μου ειπαν κοστος (149€), συμφωνησα, ηρθε η TNT παρελαβε το κινητο, εφτασε Κινα σε 3 μερες, πληρωσα με PayPal και σε 2 μερες ειχα καινουργια, σφραγισμενη συσκευη απο Αγγλια.Δεν μπηκαν καν στην διαδικασια να φτιαξουν την δικη μου...

 

Πλεον πιστος οπαδος τους, ειδικα μετα την φολα που εφαγα με το SGIII που δεν θα παρει ποτε KitKat, ενω το Find 5 με υποδεεστερο H/W την ετρεχε χωρις προβλημα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι γίνεται ολόκληρη ιστορία για το λεπτότερο κινητό αφού στο τέλος όλοι βάζουμε μια θήκη προστασίας για να μην πάθει τίποτα, που το κάνει 2 φορές πιο χοντρό απο οτι ειναι .

Καλύτερα γρατζουνισμένο παρά εξογκωμένο! Και δεν είμαι ο μόνος που το πιστεύει, οπότε όχι όλοι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τηλέφωνο και τεχνολογικά μεγάθη επιτυχία που το έκαναν τόσο λεπτό. Αλλά πρακτικά πλέον δεν έχει κανένα νόημα. Η διαφορά απο τα 6 ή 7 mm στα 4 είναι πάρα πολύ μικρή. Μόνο για λόγους marketing γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όσοι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν θέλουμε κινητά παντόφλες , θα πρέπει να φυλάμε τα παλαιότερης κοπής μην πάθουν τίποτα. Αρχικά μου γυάλισε μέχρι που είδα τη διαγώνιο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φακος εξέχει; το βρισκω σπαστικό να μην κάθετε κατι σωστα σε επιπεδη επιφάνεια

 

περα απο αυτο φαίνεται βοφερο εαν και μακρια απο το budget μου

 

 

Kαι που να δεις πως εξεχει του iPhone 6 η camera χειρότερα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...