Προς το περιεχόμενο

Η έγκαιρη διάγνωση του καρκίνου και όχι μόνο, ανάμεσα στα σχέδια της Google


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ανέφερα και στο άρθρο για το Google Fit, εκείνο είναι η αρχή. Πριν το κοκοράκι λαλήσει 3 φορές, η Google μας "ανακοινώνει" τα σχέδια για το μετά.

Μακάρι να βγει ένα τέτοιο μικρο-χαπάκι, που να μαζεύει πληροφορίες για τις διακυμάνσεις πολλών τιμών διαφόρων πρωτεινών (και όχι μόνο) και να τις αναφέρει σε μια εφαρμογή. Real-time personal lab data. Από εκεί η συλλογή δεδομένων είναι σίγουρο ότι θα επιταχύνει 10000000% την θεραπεία ασθενειών, αφού τεράστιο ρόλο, πέρα από την τύχη, είναι η συσχέτιση των στατιστικών δεδομένων. 

Ιατρική και στατιστική πάνε χέρι χέρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά .... Ας βρούνε πρώτα θεραπεία κατά του καρκίνου και ας τα αφήσουν αυτά με την πρόληψη ....

 

 

Η "θεραπεία" του Καρκίνου είναι η πρόληψη αγαπητέ. Με μια έγκαιρη διάγνωση πλεον σε πολλές περιπτώσεις ο καρκίνος αντιμετωπίζεται σαν μια χρόνια νόσος και ο "ασθενής" ζει μια φυσιολογική ζωή.

 

Μην περιμένετε θαύματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κσι ενα έργο της google που βλεπω με συμπάθεια. Ειναι τοσο μεγάλο το στοίχημα που δεν με νοιάζει η εκμετάλλευση του απο την Google.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Γιατρός Google: Κύριε Παπαδόπουλε δυστυχώς έχω κάποια δυσάρεστα νέα να σας ανακοινώσω...

-Παπαδόπουλος: Τι συμβαίνει γιατρέ;

-Γιατρός Google: Το χάπι που σας τοποθετήσαμε ανίχνευσε οτι έχετε μόνο μια εβδομάδα ζωής ακόμα...

-Παπαδόπουλος: Ω θεέ μου! μόνο μια εβδομάδα!

-Γιατρός Google: Δυστυχώς τα δυσάρεστα δεν σταματάνε εδώ....

-Παπαδόπουλος: Δηλαδή γιατρέ μου;

-Γιατρός Google: Να....Σας ψάχνουμε από την προηγούμενη εβδομάδα για να σας το ανακοινώσουμε....

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...