Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για accesspoint-repeater με Nanostation m2 loco


jimacid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω αν γινεται χρησιμοποιοντας το nanostation m2 loco να συνδεθω απο το μαγαζι μου ασυρματα με ρο ρουτερ του σπιτιου μου που ειναι λιγα μετρα μακρια και στην συνεχεια το nanostation να εκπεμπει ασυρματα το ιντερνετ που θα παιρνει απο το σπιτι μου ετσι ωστε να μπορουν να συνδεονται οι πελατες μεσω wifi απο τα κινητα τους,

 

το ψαχνω τοση ωρα ομως το μονο που εχω καταφερει να κανω σε repeat ειναι να κανει repeat αν ειναι συνδεμενο με καλωδιο στο router.

ξερει κανεις τι παιζει? μπας και η συγκεκριμενη συσκευη δεν μπορει να χρησιμοποιησει το wifi ωστε και να συνδεεται σε καποιο ρουτερ και να μοιραζει το ιντερνετ ταυτοχρονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα Nanostation μπορούν να δουλέψουν ως ασύρματοι αναμεταδότες (repeater) μόνο με συσκευές της ίδιας εταιρείας (Ubiquiti).

Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση είτε δουλεύουν ως πομποί (AP) ή ως δέκτες (Station) και μετά με καλώδιο σε υπολογιστή ή router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα Nanostation μπορούν να δουλέψουν ως ασύρματοι αναμεταδότες (repeater) μόνο με συσκευές της ίδιας εταιρείας (Ubiquiti).

Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση είτε δουλεύουν ως πομποί (AP) ή ως δέκτες (Station) και μετά με καλώδιο σε υπολογιστή ή router.

ευχαριστω για την απαντηση σου, δυστηχως το εμαθα με τον ασχημο τροπο (αφου πρωτα εδωσα τα λεφτα)

τωρα για να καταφερω να το χρησιμοποιησω οπως ακριβως το περιγραφω θα μπορουσα να βαλω το nanostation να συνδεθει στο ρουτερ σε  bridge client mobe και στην συνεχεια να στειλω το lan cable του nanostation ενα οποιοδηποτε acess point ωστε να μοιραζει το ιντερνετ σωστα?

 

λογικα θα δουλεψει με αυτον τον τροπο, ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...