Προς το περιεχόμενο

Κλήσεις απο Δήμο Αθηναίων ( απο το 2010...)


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακομα και για αυτούς θα επρεπε να υπάρχει μικροτερο περιθώριο να τους ειδοποιήσουν.

 

Οταν εχεις ηδη ειδοποιηθει,θελεις παλι να ειδοποιηθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για αυτους που προτρεπουν ή που η σκεψη τους γυριζει γυρω απο το ενδεχομενο να πουν ή να κανουν οτι ποτε δεν πηραν καποια ειδοποιηση και απλα να μην πληρωσουν..

 

Και επισης,ο TS δεν αναφερει πουθενα οτι δεν ελαβε ειδοποιηση (στο αρχικο του ποστ τουλαχιστον),αντιθετα μας λεει οτι ΓΝΩΡΙΖΕ ΗΔΗ οτι ηταν παρανομος στο παρκαρισμα και απλα ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ να πληρωσει επειδη ΔΕΝ ΗΤΑΝ απο την τροχαια , επειδη ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ να πληρωσει την δημοτικη αστυνομια και επειδη ειχαν περασει 4 χρονια απο τοτε (ασχετα οτι ηταν υποχρεωμενος να πληρωσει την κληση πριν 4 χρονια,αλλα στην Ελλαδα ζουμε μωρε,καποιου χαζου που εχει μπει με βισμα θα του ξεφυγει και θα την γλιτωσουμε)

 

αει κληση,και αλλο ΞΕΡΩ ΗΔΗ οτι ημουν παρανομος και απλα επειδη ετσι μου κ@@@σε δεν γουσταρω να πληρωσω επειδη η κληση ηταν απο την Δ.Α

Φυσικα φιλε.. Ας την γλιτωσω εγω και ασε τον αλλον να γ@@ται...Ασχετα που μετα θα την ππληρωσουν και αυτοι που δεν φταινε..

 

 

 

 

Αγαπητέ μου φίλε , δεν ξέρω αν είσαι απο Αθήνα , αλλά αν κατέβεις κέντρο , ΔΕΝ έχει πουθενά , πουθενά , πουθενά να παρκαρεις.

Εγώ κατέβαινα στο κέντρο λόγω σπουδών έκανα ένα μεταπτυχιακό σε ιδιωτική σχολή,  πίσω απο την Βασιλλίσης Σοφίας.

Το άφηνα το αμάξι ένα χιλιόμετρο μακριά , και παράνομα.

 

Όταν λέω παράνομα , εννοώ , ΟΧΙ εκεί που έχει πινακίδα Χ , αλλά εκεί που είναι και καλά για τους Αθηναίους , σε αυτούς που πληρώνουνε μηνιαία 50 Ευρώ φεροιπιν , για να πάρουνε την κάρτα που κολλάνε στο παρμπρίζ , ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ.

 

Αυτό δεν σου φαίνεται νταβατζιλίκι? Σου φαίνεται λογικό?

Επίσης , όσοι ΔΕΝ έχουνε την κάρτα , που στο διάολο θα παρκάρουνε , μου λες? Όταν τα 3/4 των δρόμων και των στενών

στο κέντρο είναι με σήμανση " Μόνο για τους κατόχους κάρτας"

 

Θα μου πεις γιατί δεν πήρες και εσύ κάρτα? Γιατί εγώ ΔΕΝ κατοικώ κέντρο , κατέβαινα 2 φορές την εβδομάδα , δηλαδή 8 φορές τον μήνα, για 3 ώρες κάθε φορά . Για ποιο λογο να πληρώνω κάτι τέτοιο ?

 

Η άλλη περίπτωση είναι να τα αφήνεις στα ιδιωτικά παρκινγκ , αλλά εκεί έκανε 8 Ευρώ η ώρα !

 

Οπότε η Δημοτική Αστυνομία , είχε μόνο έναν σκοπό ! Να γράφει όσους παρκάρανε στις θέσεις για τους κατόχους κάρτας !

 

Και το πρόστιμο ήτανε 80 Ευρώ κάθε φορά , οπότε με γράψανε 3 φορές , και τις είχα αφήσει απλήρωτες , διότι ΗΔΗ είχα πληρώσει 3 πρόστιμα στον Δήμο , συνολικής αξίας 240 Ευρώ !

 

 

 

Οχι ρε φιλε,δεν ειναι δυσκολο.Σου ανεφερα για ποιες περιπτωσεις σου μιλαω.. Αν εσενα σου στειλουν ειδοποιηση,δεις το χαρτακι που γραφει τροχαια και το πεταξεις χωρις καν να δεις τι ειναι,καλα θα σου κανουν να σ ερθει νεο χαρτακι 5 χιλιαρικα.

Αν εσυ παρεις το χαρτακι,τους γραψεις στα... τετοια σου και μετα απο 5 χρονια βγαινεις και λες στο insomnia οτι δεν πηρα ποτε ειδοποιηση (που μπορει και να το εχεις ξεχασει) παλι καλα θα σου κανουν.

Αν σου στειλουν χαρτακι και πεις, μου κ@@@λωσε και δεν γουσταρω να πληρωσω την Δ.Α γτ δεν γουσταρω την φατσα τους,παλι καλα θα σου κανουν..

 

Καταλαβες τωρα για ποιες περιπτωσεις μιλαω?

(Παρεπιπτοντως,σου ξαναλεω πως ο TS ειχε γνωση και για την κληση,και οτι ηταν παρανομος.Απλα δεν γουσταρε εκεινος να πληρωσει)

 

Ξαναλέω , η ένστασή μου έιναι στο "παράνομα" , τι θα πει παράνομα? Δεν το έβαλα σε πινακίδα με Χ , δεν ενοχλούσε , απλά δεν έβγαζα την νταβατζιλικίδικη κάρτα , γιατί δεν ήμανε δημότης Αθηναίων , και δενυπήρχε μέριμνα για τους μη δημότες , που απλά πάνε για δουλειές.

 

Προς το τέλος του μεταπτυχιακού , ο Δ.Α. έβγαλε , κάτι κάρτες που τις ξύνεις !

elegxomeni-sta8meusi-660.jpg

 

 

 

 

 

Σημειωτέον , τα δύο Ευρώ που βλέπεται , είναι για ΜΙΑ ΩΡΑ !

 

 

Κανεναν δεν βγαζω ψευτη.. Οταν εχεις σταματησει παρανομα και σου κοβουν κληση στην αφηνουν στο αμαξι (συμφωνω οτι θα πρεπει ΚΑΙ να σ στειλουν συστημενο στο σπιτι). Αν παρουμε το ενδεχομενο οτι εσυ την βλεπεις την κληση,την παιρνεις απο το παπριζ,την κανεις "μπαλα" και την πετας στο δρομο λεγοντας παραλληλα, "Δ.Α ειναι μωρε,δεν γουσταρω να πληρωσω σε αυτους" καλα θα σου κανουν να σου κοψουν τον κ@@λο..

 

Ξαναλεω μπας και καταλαβεις για ποιους παει το παραπανω...

 

ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΚΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ @@ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ (Οπως ο TS) Καταλαβες τωρα για ποιους μιλαω?

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουνε νόμοι.

 

Απο την άλλη , πρέπει να υπάρχει και μέριμνα. Θέλω να πάω τώρα την μάνα μου στον γιατρό , που είναι στους Αμπελόκηπους! εκτός ότι δεν θα έχω μυαλό για να πάρω κάρτα ,

ΓΙΑΤΙ πρέπει να πληρώσω την κάρτα απο τα περίπτερα , αξίας 2 € η ώρα?

Και αν χρειαστεί να κάτσω 3 ώρες , όπως στο μεταπτυχιακό μου?

 

Θα πληρώσω 6 Ευρώ , για μια θέση που έκανα 435345435 κύκλους και επιτέλους την βρήκα , για να παρκάρω σε δημόσιο χώρο ?

 

 

Είμαι ο μόνος που τον πειράζει ακόμα , και με πείραζε και τότε , και είπα να πανε να %$#% δεν πληρώνω τίποτε πλέον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου φίλε , δεν ξέρω αν είσαι απο Αθήνα , αλλά αν κατέβεις κέντρο , ΔΕΝ έχει πουθενά , πουθενά , πουθενά να παρκαρεις.

Εγώ κατέβαινα στο κέντρο λόγω σπουδών έκανα ένα μεταπτυχιακό σε ιδιωτική σχολή,  πίσω απο την Βασιλλίσης Σοφίας.

Το άφηνα το αμάξι ένα χιλιόμετρο μακριά , και παράνομα.

 

Όταν λέω παράνομα , εννοώ , ΟΧΙ εκεί που έχει πινακίδα Χ , αλλά εκεί που είναι και καλά για τους Αθηναίους , σε αυτούς που πληρώνουνε μηνιαία 50 Ευρώ φεροιπιν , για να πάρουνε την κάρτα που κολλάνε στο παρμπρίζ , ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ.

 

Αυτό δεν σου φαίνεται νταβατζιλίκι? Σου φαίνεται λογικό?

Επίσης , όσοι ΔΕΝ έχουνε την κάρτα , που στο διάολο θα παρκάρουνε , μου λες? Όταν τα 3/4 των δρόμων και των στενών

στο κέντρο είναι με σήμανση " Μόνο για τους κατόχους κάρτας"

 

Θα μου πεις γιατί δεν πήρες και εσύ κάρτα? Γιατί εγώ ΔΕΝ κατοικώ κέντρο , κατέβαινα 2 φορές την εβδομάδα , δηλαδή 8 φορές τον μήνα, για 3 ώρες κάθε φορά . Για ποιο λογο να πληρώνω κάτι τέτοιο ?

 

Η άλλη περίπτωση είναι να τα αφήνεις στα ιδιωτικά παρκινγκ , αλλά εκεί έκανε 8 Ευρώ η ώρα !

 

Οπότε η Δημοτική Αστυνομία , είχε μόνο έναν σκοπό ! Να γράφει όσους παρκάρανε στις θέσεις για τους κατόχους κάρτας !

 

Και το πρόστιμο ήτανε 80 Ευρώ κάθε φορά , οπότε με γράψανε 3 φορές , και τις είχα αφήσει απλήρωτες , διότι ΗΔΗ είχα πληρώσει 3 πρόστιμα στον Δήμο , συνολικής αξίας 240 Ευρώ !

 

 

 

 

 

Ξαναλέω , η ένστασή μου έιναι στο "παράνομα" , τι θα πει παράνομα? Δεν το έβαλα σε πινακίδα με Χ , δεν ενοχλούσε , απλά δεν έβγαζα την νταβατζιλικίδικη κάρτα , γιατί δεν ήμανε δημότης Αθηναίων , και δενυπήρχε μέριμνα για τους μη δημότες , που απλά πάνε για δουλειές.

 

Προς το τέλος του μεταπτυχιακού , ο Δ.Α. έβγαλε , κάτι κάρτες που τις ξύνεις !

elegxomeni-sta8meusi-660.jpg

 

 

 

 

 

Σημειωτέον , τα δύο Ευρώ που βλέπεται , είναι για ΜΙΑ ΩΡΑ !

 

 

 

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουνε νόμοι.

 

Απο την άλλη , πρέπει να υπάρχει και μέριμνα. Θέλω να πάω τώρα την μάνα μου στον γιατρό , που είναι στους Αμπελόκηπους! εκτός ότι δεν θα έχω μυαλό για να πάρω κάρτα ,

ΓΙΑΤΙ πρέπει να πληρώσω την κάρτα απο τα περίπτερα , αξίας 2 € η ώρα?

Και αν χρειαστεί να κάτσω 3 ώρες , όπως στο μεταπτυχιακό μου?

 

Θα πληρώσω 6 Ευρώ , για μια θέση που έκανα 435345435 κύκλους και επιτέλους την βρήκα , για να παρκάρω σε δημόσιο χώρο ?

 

 

Είμαι ο μόνος που τον πειράζει ακόμα , και με πείραζε και τότε , και είπα να πανε να %$#% δεν πληρώνω τίποτε πλέον?

Σε όλο αυτό το κατεβατό που έγραψες, γιατί δεν απάντησες που θα παρκάρει ο κάτοικος του δήμου Αθηναίων αν όλα τα πάρκινγκ του δρόμου είναι πιασμένα από όσους έχουν δουλειά στο κέντρο;

 

Στο μεταπτυχιακό σου θα πας με τη δημόσια συγκοινωνία.

Αν θες να πας στο γιατρό, κλείνεις ραντεβού και μια ώρα είναι υπεραρκετή. Αν κάτι γίνει και σε γράψει η δημοτική αστυνομία, ζητάς χαρτί από το γιατρό να εξηγήσει ότι είχες πάει για εξέταση και για ποιον λόγο χρειάστηκες παραπάνω ώρα, πας κάνεις ένσταση και στη σβήνουν.

 

Μέριμνα για όσους πάνε για δουλειές είναι οι κάρτες πληρωμής.

Αν εσύ θέλεις να συμπληρώσεις 8ωρο, να πας με την συγκοινωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εχεις ηδη ειδοποιηθει,θελεις παλι να ειδοποιηθεις?

ναι γιατί δεν μπορεις να ξεχωρίσεις αυτους που πήραν την κλήση και αυτούς που δεν την πήραν. Ελεος ανικανο κράτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου φίλε , δεν ξέρω αν είσαι απο Αθήνα , αλλά αν κατέβεις κέντρο , ΔΕΝ έχει πουθενά , πουθενά , πουθενά να παρκαρεις.

Εγώ κατέβαινα στο κέντρο λόγω σπουδών έκανα ένα μεταπτυχιακό σε ιδιωτική σχολή,  πίσω απο την Βασιλλίσης Σοφίας.

Το άφηνα το αμάξι ένα χιλιόμετρο μακριά , και παράνομα.

 

Όταν λέω παράνομα , εννοώ , ΟΧΙ εκεί που έχει πινακίδα Χ , αλλά εκεί που είναι και καλά για τους Αθηναίους , σε αυτούς που πληρώνουνε μηνιαία 50 Ευρώ φεροιπιν , για να πάρουνε την κάρτα που κολλάνε στο παρμπρίζ , ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ.

 

Αυτό δεν σου φαίνεται νταβατζιλίκι? Σου φαίνεται λογικό?

Επίσης , όσοι ΔΕΝ έχουνε την κάρτα , που στο διάολο θα παρκάρουνε , μου λες? Όταν τα 3/4 των δρόμων και των στενών

στο κέντρο είναι με σήμανση " Μόνο για τους κατόχους κάρτας"

 

Θα μου πεις γιατί δεν πήρες και εσύ κάρτα? Γιατί εγώ ΔΕΝ κατοικώ κέντρο , κατέβαινα 2 φορές την εβδομάδα , δηλαδή 8 φορές τον μήνα, για 3 ώρες κάθε φορά . Για ποιο λογο να πληρώνω κάτι τέτοιο ?

 

Η άλλη περίπτωση είναι να τα αφήνεις στα ιδιωτικά παρκινγκ , αλλά εκεί έκανε 8 Ευρώ η ώρα !

 

Οπότε η Δημοτική Αστυνομία , είχε μόνο έναν σκοπό ! Να γράφει όσους παρκάρανε στις θέσεις για τους κατόχους κάρτας !

 

Και το πρόστιμο ήτανε 80 Ευρώ κάθε φορά , οπότε με γράψανε 3 φορές , και τις είχα αφήσει απλήρωτες , διότι ΗΔΗ είχα πληρώσει 3 πρόστιμα στον Δήμο , συνολικής αξίας 240 Ευρώ !

 

 

 

 

Ξαναλέω , η ένστασή μου έιναι στο "παράνομα" , τι θα πει παράνομα? Δεν το έβαλα σε πινακίδα με Χ , δεν ενοχλούσε , απλά δεν έβγαζα την νταβατζιλικίδικη κάρτα , γιατί δεν ήμανε δημότης Αθηναίων , και δενυπήρχε μέριμνα για τους μη δημότες , που απλά πάνε για δουλειές.

 

Προς το τέλος του μεταπτυχιακού , ο Δ.Α. έβγαλε , κάτι κάρτες που τις ξύνεις !

elegxomeni-sta8meusi-660.jpg

 

 

 

 

 

Σημειωτέον , τα δύο Ευρώ που βλέπεται , είναι για ΜΙΑ ΩΡΑ !

 

 

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουνε νόμοι.

 

Απο την άλλη , πρέπει να υπάρχει και μέριμνα. Θέλω να πάω τώρα την μάνα μου στον γιατρό , που είναι στους Αμπελόκηπους! εκτός ότι δεν θα έχω μυαλό για να πάρω κάρτα ,

ΓΙΑΤΙ πρέπει να πληρώσω την κάρτα απο τα περίπτερα , αξίας 2 € η ώρα?

Και αν χρειαστεί να κάτσω 3 ώρες , όπως στο μεταπτυχιακό μου?

 

Θα πληρώσω 6 Ευρώ , για μια θέση που έκανα 435345435 κύκλους και επιτέλους την βρήκα , για να παρκάρω σε δημόσιο χώρο ?

 

 

Είμαι ο μόνος που τον πειράζει ακόμα , και με πείραζε και τότε , και είπα να πανε να %$#% δεν πληρώνω τίποτε πλέον?

Φιλε μου,οτι μια πολη σαν την Αθηνα εχει τοσους κατοικους και δεν υπαρχουν παρκινγκ σε ωρες εργασιας,δεν ειναι λογος οτι αν σε γραψουν,τους γραφεις στα @@ και δεν την πληρωνεις..

Γιατι μετα αν σου ερθει ενα χαρτακι απο την εφορια ενα χιλιαρικο με τις προαυξησεις κτλ μετα απο 4-5 χρονια,θα τρεχεις και δεν θα φτανεις..

Οταν εσυ που ερχεσαι για δουλεια,αλλα οχι σε καθημερινη βαση,πας στην δουλιτσα σου με την συγκοινωνια και τελειωνει εκει το παραμυθι.Ποσο μαλλον οταν 1-2 φορες την εχεις πατησει και γνωριζεις οτι ΔΕΝ θα βρεις παρκινγκ

 

ναι γιατί δεν μπορεις να ξεχωρίσεις αυτους που πήραν την κλήση και αυτούς που δεν την πήραν. Ελεος ανικανο κράτος.

 

Συγνωμη,καταλαβαινεις τι λεμε? Καταλαβαινεις που ακριβως ειναι η ενσταση μου?

Μιλαω για το συγκεκριμενο ατομο,που ΘΑ ΛΑΒΕΙ την κληση,ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ,και παρολα αυτα θα τους γραψει στα @@ του και θα πει δεν πληρωνω γιατι δεν γουσταρω να δωσω τα λεφτα ΣΤΗ Δ.Α.

 

ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΥΤΟΝ ΠΟΥ  ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ.Καταλαβε το επιτελους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να καταλάβεις ότι δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε αυτούς που δεν ελαβαν την κλήση απο αυτούς που δεν την ελαβαν; η εισαι ανικανος να το καταλαβεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να καταλάβεις ότι δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε αυτούς που δεν ελαβαν την κλήση απο αυτούς που δεν την ελαβαν; η εισαι ανικανος να το καταλαβεις;

Ρε φιλε,μιλας γενικα γαμωτο.. Για να στο πω απλα. Κραζω τον TS για τις πραξεις του και οχι το συνολο,ειτε πηραν ειτε οχι κληση.

Κραζω τον συγκεκριμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...