Προς το περιεχόμενο

msystems ssd kingston v300 240 GB 79.99


stolidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πλάκα κανείς έτσι; Ο δίσκος για ssd σέρνεται και μόνο αστειότητες δεν είναι...

 

Μην παραπληροφορουμε, είναι κρίμα για κάποιον που δεν ξέρει (δε λέω ότι εγω ξέρω απλα έκατσα και ψάχτηκα)... Και στο Φινάλε δεν υπάρχει λόγος να κατηγορήσεις με αυτό το χαρακτηρισμό τον συμφορουμιτη.

 

Ο μόνος λόγος να τον πάρει κάποιος είναι τα λίγα €/gb και όσα ίσα για να αντικαταστήσει έναν μηχανικό...

 

Νομίζω ότι εσύ μου κάνεις πλάκα και παραπληροφορείς τον κόσμο. Επιπλέον, γραφω ξεκάθαρα στο ποστ μου τι επιδόσεις να περιμένουν αυτοι που θα τον πάρουν (agility 3 120gb). Κοινώς ssd προηγούμενης γενιάς και μάλιστα ούτε καν top class αλλα value for money της εποχής του.

 

Προφανως και όταν έχει την ίδια τιμή με τους σημερινούς δεν αξίζει, αλλα όταν ειναι 15-20% κάτω προφανώς και γίνεται μια ενδιαφερουσα επιλογή και τονίζω στο ποστ μου ποιους ίσως να ενδιέφερε

 

        "Για όποιον δεν εχει μεταβεί σε ssd, ειναι στριμωγμένος οικονομικά αλλα χρειάζεται την έξτρα

        χωρητικότητα, θα τον βάλει σε κανα λάπτοπ ή θέλει να αναστήσει κανα παλιο pc με sata2 μια

        χαρά είναι"

 

 

Οπότε εξήγησε μου σε παρακαλώ πώς παραπληροφορώ τον κόσμο?

 

 

Επιπλέον δεν χαρακτήρισα κανέναν ούτε το συνηθίζω. Την πράξη του χαρακτήρισα ως αστειότητα. Είναι τελείως διαφορετικό να πεις πχ οτι κάποιος έκανε μια χαζομάρα και τελείως διαφορετικό να πεις ότι κάποιος είναι χαζός. Ολοι μας μπορει να κάνουμε μια πραξη η οποια να ειναι χαζή, δεν μας κανει όμως χαζούς αυτή η πράξη.

 

Οπότε ναι, θεωρώ ότι είναι αστείο να λέει ότι ο συγκεκρίμενος ssd ειναι σαν έναν hdd.

 

 

Tελος προφανώς και τα νούμερα του stolidis είναι είτε compressible data είτε απο άλλον τελείως ssd. Ρίξτε μια ματια στα νουμερα του agility 3 120gb για να ξέρετε τι να περιμένετε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παλι τα benchmarks με το ιδιο προγραμμα , χωρις photoshop, με τον ιδιο δισκο, χωρις να εχω θυσιασει καποια παρθενα τη πανσεληνο κλπ. Τα αποτελεσματα ειναι διαφορετικα απο τα πρωτα , οποτε καποια @@ θα εκανα τη πρωτη φορα κ ζητω συγγνωμη.

Επισης ποτε δεν προτεινα να τον αγορασει κανεις οπως προαναφερθηκε.

Παντα φιλικαpost-268498-0-85066600-1415370823_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παλι τα benchmarks με το ιδιο προγραμμα , χωρις photoshop, με τον ιδιο δισκο, χωρις να εχω θυσιασει καποια παρθενα τη πανσεληνο κλπ.

 

Τρεξτο με file->test data->1 fill για ασυμπιεστα δεδομένα

 

Γύρω στα 150-200 mb/s θα σαι στα write

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύς ντόρος για μια μετά βίας 15% προσφορά σε ένα πολύ μέτριο κομμάτι και μάλιστα σ αυτή την τιμή μονο για τους κατοίκους Αθηνών .... αυτη η ξηρασία σε προσφορές τον τελευταίο χρόνο έχει χτυπήσει βάναυσα αυτο το φόρουμ. Peace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...