Προς το περιεχόμενο

GTA V με FPS λειτουργία και υποστήριξη ανάλυσης 4K για την PC έκδοση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

King τα παιχνίδια μπορεί να είναι και διαφορετικά στο pc. Πχ εγώ παίζω και strategy που δεν υπάρχουν καθόλου σε κανσόλες και τα fps δεν μπορώ να τα παίξω χωρίς ποντίκι. Αλλά το μεγαλύτερο πλεονέκτημα για μένα είναι ότι στο pc παίζω τσάμπα, χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω παιχνίδια η έξτρα συσκευή. Μου βγαίνει τελείως τσάμπα διότι ένα pc των 500-600  ευρώ το αγοράζω έτσι κι αλλιώς κάθε 5 χρόνια για δουλειά, σερφάρισα, κατέβασμα ταινιών κτλ.

 

Έχε υπόψη σου και ότι είτε σε pc, είτε σε κονσόλα, το να παίζεις σε 27αρα από το 1 μέτρο και σε 55αρα από τα 3 μέτρα είναι ακριβώς η ίδια εμπειρία, με την πρώτη περίπτωση να είναι ίσως λίγο καλύτερη…

 

 

ΥΓ:  Βέβαια παίρνω πάντα και κονσόλες από το NES και μετά αλλά ακόμα δεν έχω μπει στην νέα γενιά. Και ίσως να μην μπω καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

King τα παιχνίδια μπορεί να είναι και διαφορετικά στο pc. Πχ εγώ παίζω και strategy που δεν υπάρχουν καθόλου σε κανσόλες και τα fps δεν μπορώ να τα παίξω χωρίς ποντίκι. Αλλά το μεγαλύτερο πλεονέκτημα για μένα είναι ότι στο pc παίζω τσάμπα, χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω παιχνίδια η έξτρα συσκευή. Μου βγαίνει τελείως τσάμπα διότι ένα pc των 500-600  ευρώ το αγοράζω έτσι κι αλλιώς κάθε 5 χρόνια για δουλειά, σερφάρισα, κατέβασμα ταινιών κτλ.

 

Έχε υπόψη σου και ότι είτε σε pc, είτε σε κονσόλα, το να παίζεις σε 27αρα από το 1 μέτρο και σε 55αρα από τα 3 μέτρα είναι ακριβώς η ίδια εμπειρία, με την πρώτη περίπτωση να είναι ίσως λίγο καλύτερη…

 

 

ΥΓ:  Βέβαια παίρνω πάντα και κονσόλες από το NES και μετά αλλά ακόμα δεν έχω μπει στην νέα γενιά. Και ίσως να μην μπω καθόλου.

Σε αυτο σε δικαιολογω πληρως και ειναι ενας λογος να διαλεξει καποιος pc εναντι κονσολα οπως και το αντιθετο.Που να παιξεις στρατηγικης/mmporg σε κονσολα.

 

Στο δευτερο σκελος κανεις λαθος.Πηρα ps3 μολις εσπασε το περασα cfw και εδω και 3 χρονια το εχω ετσι.Αυτη τη στιγμη εχω 123 παιχνιδια τα οποια μπορω να τα παιξω οπως στο pc.Ανοιγω το ps3 multiman και ετοιμος.Ουτε βαζω/βγαζω cd ουτε τιποτα και φυσικα free.

 

Το τριτο κομματι και εδω δεν θα συμφωνήσω πληρως.Μπορει να καθεσε πιο κοντα αλλα η εμπειρια δεν ειναι ιδια.Και στο κινητο παιζω παιχνιδια στα 15-20 εκατοστα στις 5.7" αλλα δεν εχει καμια σχεση να εισαι στην 55αρα στα 2.5 μετρα με το ηχοσυστημα σου.

 

Τελος φυσικα και οπως βολευετε ο καθενας αλλα οταν αρκετοι pc users μιλανε συνεχως για fps/γραφικα/AA/anisotropic και παιζουν το παιχνιδι σε μικρη οθονη ενω αυτος με την κονσολα απολαμβανει το παιχνιδι του στην μεγαλη του οθονη κατι παει στραβα.Δες ποσοι pc users το παιζουν ανωτεροι(ακομα και σε αυτο το θεμα με το GTAV) επειδη θα παιξουν το παιχνιδι μετα απο 2 χρονια απο τους consolades σε καλυτερα γραφικα.Οχι μονο ανωτεροι δεν ειναι αλλα γινονται και ρεζιλι ειδικα στα threads που μαλωνουν συνεχως για τα γραφικα βγαζοντας για τα μπαζα τις κονσολες μονο για μονο για να δικαιολογησουν τα χρηματα που εδωσαν στο υπερτουμπανο pc τους.You get my point ελπιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορείς να καταλάβεις δηλαδή ότι τα 30 fps ενοχλούν;

 

Τόσο παράξενο σου φαίνεται;

 

Όσο για το οικονομικό έχει αναλυθεί μέχρι αηδιας και σε αυτό το forum, δεν είναι τόσο ακριβό το PC gaming όσο θέλετε να το παρουσιάσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορείς να καταλάβεις δηλαδή ότι τα 30 fps ενοχλούν;

 

Τόσο παράξενο σου φαίνεται;

 

Όσο για το οικονομικό έχει αναλυθεί μέχρι αηδιας και σε αυτό το forum, δεν είναι τόσο ακριβό το PC gaming όσο θέλετε να το παρουσιάσετε

Στα 60 fps επαιζα οταν ειχα pc.Στα 30 οταν πηρα ps3 δεν καταλαβα διαφορα στο gameplay και εχω παιξει αρκετα παιχνιδια.Δεν το παρουσιαζω ακριβο.Μια χαρα φθηνο μπορει να γινει αν παιζεις με medium settings στα τελευταια παιχνδια αυτο που λεω ειναι οτι η ιδιοτροπια των hardcore pc users να απαξιωσουν τις κονσολες ειναι τραγικη τη στιγμη που ενας κονσολας παιζει σε πολυ καλυτερες συνθηκες απο εναν σε pc.

μερικοι ειναι τοσο περηφανοι που παιζουν τσαμπα.....

Κανενας δεν ειναι περηφανος φιλε aekoupoli.Εχω μερικα αυθεντικα αλλα οταν μπορεις να παιξεις ενα παιχνιδι πολυ πιο γρηγορα απο καποιον που το προπαρηγγειλε,οταν γλιτωνεις το βαλε-βγαλε των cd οταν δεν εχεις φθορες στα cd σου+ενα σωρο αλλα πλεονεκτηματα περα απο το οικονομικο μπορουμε να καταλαβουμε γιατι ειναι καλυτερος τροπος αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοι ειναι τοσο περηφανοι που παιζουν τσαμπα.....

 

Ευχαριστώ. :P

Δεν το κάνω ούτε από υπερηφάνεια, ούτε από ανάγκη, ούτε από ιδεολογία, ούτε γιατί απλά μπορώ.

Είμαι κάτι ανώτερο.

Τσιγκούνης. :-D

 

516383-scrooge.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας δεν ειναι περηφανος φιλε aekoupoli.Εχω μερικα αυθεντικα αλλα οταν μπορεις να παιξεις ενα παιχνιδι πολυ πιο γρηγορα απο καποιον που το προπαρηγγειλε,οταν γλιτωνεις το βαλε-βγαλε των cd οταν δεν εχεις φθορες στα cd σου+ενα σωρο αλλα πλεονεκτηματα περα απο το οικονομικο μπορουμε να καταλαβουμε γιατι ειναι καλυτερος τροπος αυτος.

 

καλα το βγαλε βαλε το γλυτωνεις με steam origin psn Κτλ,ολοι εχουμε και γνησια και κρακαρισμενα το θεμα ειναι μην πιστευουμε οτι ειναι και το σωστο και gaming studios που αξιζουν πρεπει να τα βοηθαμε για να συνεχισουν την καλη δουλεια.

 

Ευχαριστώ. :P

 

Δεν το κάνω ούτε από υπερηφάνεια, ούτε από ανάγκη, ούτε από ιδεολογία, ούτε γιατί απλά μπορώ.

Είμαι κάτι ανώτερο.

Τσιγκούνης. :-D

 

απλα το εχεις γραψει 2-3 φορες οτι παιζεις τσαμπα και ειναι σαν να υπερηφανευεσαι,και οχι δεν εισαι τσιγκουνης εισαι ενα ειδος κλεφτη(οπως πολλοι αλλωστε :P :p)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το εχεις γραψει 2-3 φορες οτι παιζεις τσαμπα και ειναι σαν να υπερηφανευεσαι,και οχι δεν εισαι τσιγκουνης εισαι ενα ειδος κλεφτη(οπως πολλοι αλλωστε :P :P)

Βάλε όσα επίθετα θέλεις.Εμένα με ενδιαφέρει μόνο ότι δεν πλερώνω. :-D

 

 

Δεν είναι κλεψιά. Είναι δανικό από αυτόν που ανέβασε το τορέντ. Καλό είναι να μοιραζόμαστε πράγματα και να μη τα κρατάμε μόνο για τον εαυτό μας.   :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το βγαλε βαλε το γλυτωνεις με steam origin psn Κτλ,ολοι εχουμε και γνησια και κρακαρισμενα το θεμα ειναι μην πιστευουμε οτι ειναι και το σωστο και gaming studios που αξιζουν πρεπει να τα βοηθαμε για να συνεχισουν την καλη δουλεια.

 

 

απλα το εχεις γραψει 2-3 φορες οτι παιζεις τσαμπα και ειναι σαν να υπερηφανευεσαι,και οχι δεν εισαι τσιγκουνης εισαι ενα ειδος κλεφτη(οπως πολλοι αλλωστε :P :P)

 

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα στο psn.Στο steam μπορεις και υπαρχουν και αρκετα καλες προσφορες.Τα στουντιος που αξιζουν ναι εκει το σωστο ειναι να το περνεις αυθεντικο(εχω uncharted/killzone αυθεντικα) αλλα βγαινουν και τοσες σαβουρες οπως τα τελευταια cod που δεν αξιζουν το 50αρικο που ζητανε για αυθεντικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα βγαινουν και τοσες σαβουρες οπως τα τελευταια cod που δεν αξιζουν το 50αρικο που ζητανε για αυθεντικα

 

 

Άρα δεν υπάρχει και λόγος να τα παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία χαμηλό input lag και 60 fps χρειάζεσαι μόνο στα fps games. Επίσης οι τηλεοράσεις έχουν ανώτερης ποιότητας panel σε σχέση με τις οθόνες των pc με αποτέλεσμα να αποδίδουν καλύτερα εικόνα. Συνεπώς ο συνδυασμός pc και τηλεόρασης είναι ο καλύτερος αλλά όχι ο ευκολότερος καθότι τα fps games έχουν ιδιαιτερότητες πχ θέλουν ποντίκι και πληκτρολόγιο,χαμηλό input lag κτλ. Εγώ προσωπικά τα βαρέθηκα,πήξαμε σε πανομοιότυπα πρώτου προσώπου games. Όχι άλλο cod και bf! Λυπηθείτε μας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κανενα,δεν ξερω ποσο εισαι αλλωστε.

 

Απο την αλλη οταν διαβαζω για το ποσο uber παιχτες ειναι καποιοι στα videos games με κανει και αναπολω τα χρονια του γυμνασιου.Sorry

 

Αληθεια εσυ γιατι περηφανευεσαι τοσο για μια ερευνα της microsoft οτι οι καλυτεροι "κονσολαδες" ειναι "κακοι" gamer μπροστα σε μεσαιους(!) pc gamers?Επισης,εσυ εισαι μικρος,μεσαιος ή μεγαλος pc "γαμερ"?Που μπορουμε να δουμε την καταταξη? :-D

 

 

Για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα,αφηστε τις ερευνες και οτι βλακεια μπορει να διαβαζετε στο ιντερνετ και απλα καντε αυτο που πρεπει να κανει ενας σωστος gamer.Απλα δηλαδη να παιξει το ρημαδοπαιχνιδο.

 

Καλη συνεχεια

προσωπικα στο παλιο μου steam account το οποιο και εχω πουλησει εδω και πολυ καιρο(16 ειμαι by the way) ημουνα μεσα στους 2000 καλυτερους mw3 players μεσα στους 10000 η και παραπανω αν θυμαμαι κλ στο mw2.αν θες το πιστευεις.μν μιλησω για το arma που ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι.....εκει το εχω τερματισει :D .αnyway,δν θα καθομαι να σου λεω που ειμαι καλος και που οχι,αλλα to pc υπερισχυει σε ολα εναντι της κονσολας εκτος απο θεμα ανεσης και παρεας.........

 

Eγω μαζι σου, αυτο που ειπε ηταν χοντρη λαλακια, και ασχετως του αν ισχυει η οχι δεν παιζει και κανενα ρολο. Αλλα εσενα συγκεκριμενα δεν σε ειδα να εχεις την ιδια ευαισθησια στην αλλη χοντρη λαλακια που ειπε ο cobras περι "καλου" gamer. Η εκει υπαρχει και επισημη καταταξη?

Και ειλικρινα, τι σημασια εχει? Καταρχας δεν εγινε ερευνα απο οσο ξερω, αλλα δοκιμασαν παιχνιδια multiplayer multiplatform και ειδαν οτι ηταν αδικο για τους console gamers. Οι λογοι ειναι πολλοι, και δεν νομιζω να εχουν ιδιαιτερη σχεση με το καλος / κακος gamer. Πρωτα απο ολα, το χειριστηριο δεν ευνοει πολλες κατηγοριες παιχνιδιων. Τα fps ας πουμε ειναι unplayable, ΟΣΟ καλος να πεταχτει καποιος να πει οτι ειναι με το gamepad, ο οποιοσδηποτε ακυρος με mouse + keyboard θα σε κανει γιογιο. Επισης, τα ιδια τα παιχνιδια του PC ειναι πιο  hardcore /competitive, αλλωστε τα περισσοτερα εχουν και online multiplayer / rankings / ladders / tournaments με τρελα χρηματικα επαθλα κλπα, οποτε λογικο ειναι σε παιχνιδια που απαιτουν αντανακλαστικα, ο αλλος που λιωνει dota / lol κλπα να ειναι ακλυτερος απτον κονσολα που παιζει uncharted. Δεν εισαι καλυτερος λοιπον επειδη διαλεξες το PC, απλα τα παιχνιδια που παιζεις ειναι πιο competitive και λογω και του καλυτερου συστηματος χειρισμου αποδιδεις καλυτερα απο τον console gamer. 

νομιζω ως ενα σημειο εχεις δικιο αλλα κυριως διαφωνω μαζι σου.τρανη αποδειξη τα consolonoobakia στο youtube που βγαζουν εκατομμυρια καθε χρονο..... eνας πχ ειναι ο ali-a.πολυ γνωστος.ολοι παιζουν στις γαμη**νες κονσολες γιατι δν εχουν τα φρυδια να παιξουν στο pc...και φυσικα πηδανε ολα τα 10χρονα.πολυ λογικο δν νομιζεις?(εδω συμφωνω μαζι σου αν καταλαβες).εκει που διαφωνω ειναι προφανως ΛΟΓΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟς ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ που ειπες.ειναι προφανες και ολοφανερο οτι τα pc εχουν πολυ καλυτερο συστημα χειρισμου και μεγαλυτερη ακριβεια στα παντα,αλλα αυτος δν ειναι λογος να δικαιολογεις τους κονσολαδες.εχεις ακουσει το aim-assist που εχουνε οι 'εχθροι΄' μας?αν οχι δες το.

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα στο psn.Στο steam μπορεις και υπαρχουν και αρκετα καλες προσφορες.Τα στουντιος που αξιζουν ναι εκει το σωστο ειναι να το περνεις αυθεντικο(εχω uncharted/killzone αυθεντικα) αλλα βγαινουν και τοσες σαβουρες οπως τα τελευταια cod που δεν αξιζουν το 50αρικο που ζητανε για αυθεντικα

μην ξεχναμε οτι στα pc η πειρατεια ειναι τεραστια οποτε αν θες δν δινεις δεκαρα για τα παιχνιδια που θελεις.στις κονσολες ομως?60 ευρω για καθε νεο παιχνιδι?ουπσσσσσσσσσσ

Στα 60 fps επαιζα οταν ειχα pc.Στα 30 οταν πηρα ps3 δεν καταλαβα διαφορα στο gameplay και εχω παιξει αρκετα παιχνιδια.Δεν το παρουσιαζω ακριβο.Μια χαρα φθηνο μπορει να γινει αν παιζεις με medium settings στα τελευταια παιχνδια αυτο που λεω ειναι οτι η ιδιοτροπια των hardcore pc users να απαξιωσουν τις κονσολες ειναι τραγικη τη στιγμη που ενας κονσολας παιζει σε πολυ καλυτερες συνθηκες απο εναν σε pc.

Κανενας δεν ειναι περηφανος φιλε aekoupoli.Εχω μερικα αυθεντικα αλλα οταν μπορεις να παιξεις ενα παιχνιδι πολυ πιο γρηγορα απο καποιον που το προπαρηγγειλε,οταν γλιτωνεις το βαλε-βγαλε των cd οταν δεν εχεις φθορες στα cd σου+ενα σωρο αλλα πλεονεκτηματα περα απο το οικονομικο μπορουμε να καταλαβουμε γιατι ειναι καλυτερος τροπος αυτος.

πες μου ποιες ειναι αυτες οι συνθηκες?το οτι καθεσαι σε πολυθρονα?και ο pcας το κανει αν θελει με ποντικι ασυρματο και πληκτρολογιο,αρα.....

Δε μπορείς να καταλάβεις δηλαδή ότι τα 30 fps ενοχλούν;

 

Τόσο παράξενο σου φαίνεται;

 

Όσο για το οικονομικό έχει αναλυθεί μέχρι αηδιας και σε αυτό το forum, δεν είναι τόσο ακριβό το PC gaming όσο θέλετε να το παρουσιάσετε

ακριβως.σε βαθος χρονου εχει αποδειχθει οτι ο κονσολας δινει πιο πολλα λεφτα κιολας λογω των ακριβων παιχνιδιων.deste reviews sto google

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε και μονο που οι περισσοτεροι console games παιζουν σε οθοναρες αυτοματως ανεβαινουν οι καλυτερες συνθηκες παιχνιδιου τι στιγμη που οι περισσοτεροι pc gamers λογω των μικρων οθονων(ενα poll θα μας λυσει ποσοι εχουν μικρες/μεγαλες οθονες) και οταν εχεις μικρη οθονη καθεσε σε καρεκλα υποχρεωτικα εστω πολυθρονα που και παλι.Η καρεκλα δεν ειναι και οτι καλυτερο για την πλατη(ημουν και εγω pc gamer μεχρι το 2011 που πηρα ps3 και τις ξερω τις συνθηκες).Πριν λιγο παιζαμε κανα 3ωρο far cry 3 με τον ξαδερφο στην 55αρα με το ηχοσυστημα αραχτοι και ειναι αλλη φαση με το να παιζεις στην μικρη οθονη στον υπολογιστη με ηχειακια τυπου z5500.Το input lag δεν το καταλαβαινω ουτε τα 30fps.Μια χαρα smooth ειναι οτι παιχνιδι εχω τερματισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι pc gamers ειστε λαθος σε αρκετα θεματα.Οι περισσοτεροι παιζετε σε οθονουλες των 100-200 ευρω και βαρια βαρια καμια 1440p 27αρα max.Ο κονσολας θα παιξει στην 55αρα του και ας εχει χειροτερα γραφικα.Καθηστε να μετρατε τα fps και τα γραφικα ενω ο κονσολας ευχαριστιετε τα παιχνιδια του χωρις να σκαει για τα θεματσ που εχουν οι pc gamers.

Επειδη το PC δεν μπαινει στη τηλεοραση ακριβως οπως η κονσολα. Και φυσικα ο μεσος Ελληνας εχει...55αρα

Βtw, εγω που σαν κονσολας εχω την κονσολα στην οθονη του PC δεν πιανουμε ε?

40"+ οθονη εχει.Στο pc gaming οι πιο πολλοι αρκουνται σε 19αρα/24αρα αντε 27αρα βαρια βαρια.

Θες να μου διευκρινησεις το αρκουνται? Γιατι "αρκουνται", δεν εχουν 40αρες? Η μηπως (μηπως) λεω, προτιμανε την 24αρα τους? 

Σε αυτο σε δικαιολογω πληρως και ειναι ενας λογος να διαλεξει καποιος pc εναντι κονσολα οπως και το αντιθετο.Που να παιξεις στρατηγικης/mmporg σε κονσολα.

 

Στο δευτερο σκελος κανεις λαθος.Πηρα ps3 μολις εσπασε το περασα cfw και εδω και 3 χρονια το εχω ετσι.Αυτη τη στιγμη εχω 123 παιχνιδια τα οποια μπορω να τα παιξω οπως στο pc.Ανοιγω το ps3 multiman και ετοιμος.Ουτε βαζω/βγαζω cd ουτε τιποτα και φυσικα free.

 

Το τριτο κομματι και εδω δεν θα συμφωνήσω πληρως.Μπορει να καθεσε πιο κοντα αλλα η εμπειρια δεν ειναι ιδια.Και στο κινητο παιζω παιχνιδια στα 15-20 εκατοστα στις 5.7" αλλα δεν εχει καμια σχεση να εισαι στην 55αρα στα 2.5 μετρα με το ηχοσυστημα σου.

 

Τελος φυσικα και οπως βολευετε ο καθενας αλλα οταν αρκετοι pc users μιλανε συνεχως για fps/γραφικα/AA/anisotropic και παιζουν το παιχνιδι σε μικρη οθονη ενω αυτος με την κονσολα απολαμβανει το παιχνιδι του στην μεγαλη του οθονη κατι παει στραβα.Δες ποσοι pc users το παιζουν ανωτεροι(ακομα και σε αυτο το θεμα με το GTAV) επειδη θα παιξουν το παιχνιδι μετα απο 2 χρονια απο τους consolades σε καλυτερα γραφικα.Οχι μονο ανωτεροι δεν ειναι αλλα γινονται και ρεζιλι ειδικα στα threads που μαλωνουν συνεχως για τα γραφικα βγαζοντας για τα μπαζα τις κονσολες μονο για μονο για να δικαιολογησουν τα χρηματα που εδωσαν στο υπερτουμπανο pc τους.You get my point ελπιζω.

1)Το PC μπαινει σε τηλεοραση. Οι pcades συνηθως εχουν και αυτοι 40αρα+ τηλεοραση. Για να μη το βαζουν εκει, και να ΠΡΟΤΙΜΑΝΕ την 24αρα τους, θα υπαρχει λογος.

 

2)Τα παιχνιδια στο ps3 απο που τα κατεβαζεις? Απτο pc να φανταστω ε?

 

3) Εγω ειμαι κονσολας, εχω το ps4 στο 24αρι μονιτορ και GTAV δεν εχω παιξει γιατι δεν εχει βγει στη κονσολα μου. Τι κανω λαθος?

Φιλε και μονο που οι περισσοτεροι console games παιζουν σε οθοναρες αυτοματως ανεβαινουν οι καλυτερες συνθηκες παιχνιδιου τι στιγμη που οι περισσοτεροι pc gamers λογω των μικρων οθονων(ενα poll θα μας λυσει ποσοι εχουν μικρες/μεγαλες οθονες) και οταν εχεις μικρη οθονη καθεσε σε καρεκλα υποχρεωτικα εστω πολυθρονα που και παλι.Η καρεκλα δεν ειναι και οτι καλυτερο για την πλατη(ημουν και εγω pc gamer μεχρι το 2011 που πηρα ps3 και τις ξερω τις συνθηκες).Πριν λιγο παιζαμε κανα 3ωρο far cry 3 με τον ξαδερφο στην 55αρα με το ηχοσυστημα αραχτοι και ειναι αλλη φαση με το να παιζεις στην μικρη οθονη στον υπολογιστη με ηχειακια τυπου z5500.Το input lag δεν το καταλαβαινω ουτε τα 30fps.Μια χαρα smooth ειναι οτι παιχνιδι εχω τερματισει.

Μια 32αρα τηλεοραση κοστιζει οσο ενα καλο 24αρη ips. Για να προτιμανε / με το 24αρη, κατι σημαινε ι δεν νομιζεις? Εγω ας πουμε εχω 42αρα τηλεοραση αλλα ποτε δνε θα εβαζα το PC / κονσολα να παιξω εκει. Δεν με βολευει το couch gaming, και τα παιχνιδια γενικα που παιζω δεν ειναι για ξαπλωτο χαλαρο gaming. Οποτε η 24αρα και η μαπα μεσα στο monitor ειναι προτιμηση / συνηθεια. Τα 30 fps και τα medium settings της κονσολας ομως δεν ειναι προτιμηση, μιας και δεν εχεις και δυνατοτητα επιλογης.

 

Το να λες λοιπον οτι αυτοματα, επειδη εσυ βολευεσαι σε 50αρα και στα 30 fps οτι αυτα ειναι καλυτερα, ειναι σαν να λες οτι οι pcades παιζουν σε keyboard, και ειναι αυτο μειονεκτημα? Αμα θελουμε, παιζουμε και με gamepad, για να παιζουμε σε keyboard, σημενει οτι το προτιμαμε. Οι κονσολαδες ομως δεν εχυον επιλογη, μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...