Προς το περιεχόμενο

8gb (3.96gb διαθεσιμα)


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι δεν θα μαθω ποια εχει το προβλημα. Η σου βγαζει ποια εχει? Γιατι στις πιο παλιες εκδοσεις νομιζω δεν εδειχνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποιο τσεκαρα τωρα για σενα.

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-970a-ud3p.pdf

ειναι μεσα οι μνημες που εβαλες :mellow:

Πράγματι, είναι στο support list οι συγκεκριμένες..

 

Αν υπάρχει διαθέσιμο bios κάντο update, μη το φοβάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον. Το pc θα παει στο καταστημα να κοιταξουν τις ram. Λογικα κατω αθηνα. Αν τυχον φταινε αυτες, ποιες προτεινετε για αντικατασταση? Με τα ιδια χρηματα φυσικα μην ξεπερασει το budget των προηγουμενων για να μην πληρωσει το παιδι. Κριμα ειναι διοτι ειναι ολα σε εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να είμαι 100% σίγουρος θα σου έλεγα ξανά να κοιτάξεις σε Kingston.

απο αυτά που έχω διαβάσει είναι οι μνήμες με τις λιγότερες ασυμβατότητες.

Σε μένα σκέψου η μητρική αναγνώρισε κανονικά τo XMP profile που είχαν περασμένο οι μνήμες μέσα και άλλαξαν τα timings-ταχύτητες αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε. Θα ριξω πρωτα ενα τηλεφωνημα στα κεντρικα να δω τι γινεται με τις εγγυησεις και τα λοιπα και θα κοιταξω σε kingston :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να έχουν πρόβλημα οι μνήμες αλλά με τις 2 μαζί να ανάβει το PC και με την μία να μην ανάβει; Πιο πολύ για πρόβλημα με την μητρική μου κάνει παρά με τις μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεστρεψα! Μολις με ενημερωσαν απτο καταστημα. Μου ειπαν οτι τελικα δεν εφταιγαν ουτε οι μνημες ουτε η μητρικη. Δοκιμασαν και αλλες μνημες και εκανε το ιδιο. Δεν ειχε λεει κουμπωσει καλα ο επεξεργαστης επανω στα πινακια και δεν εδειχνε σωστα. Τωρα ολα ρολοι. Παιζει κατι τετοιο? Διοτι τον επεξεργαστη τον εβαλα σωστα προς την σωστη κατευθυνση. Δεν ειμαι πρωταρης ουτε πρωτη φορα συναρμογολω pc. Aν δεν ειχε μπει σωστα, θα αναβε? Και τον ρωτησα. Μηπως δεν ακουμπουσε σωστα η ψυκτρα? Οχι λεει ο επεξεργαστης και εδειχνε λαθος ενδειξη στις ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν μπήκε σωστά ο επεξεργαστής αλλά το pc δούλευε...!!! :X

Και το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν αναγνώριζε όλη τη μνήμη...??? :confused:

Και δεν στράβωσε κανένα ποδαράκι στη cpu...??? :cry:

...και εσύ μάλλον είσαι ο Mike Oldfield...!!! Άντε τώρα να περάσεις μέσα από κανέναν τοίχο και να αρχίσεις να πετάς. :-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα. Προσωπικα δεν τους πιστευω. Ρε συ δεν γινεται αυτο το πραγμα. Οπως ειπες. Θα στραβωνε καποιο ποδαρακι, ΣΥΝ οτι δεν θα εκλεινε το κλειστρο για να βαλω την ψυκτρα ΣΥΝ οτι δεν θα δουλευε το pc. Δεν ξερω για ποιον λογο μου ειπε την συγκεκριμενη δικαιολογια. Μου ειπε οτι δεν εφταιγαν τα αλλα! Βγαλε ακρη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως δε βρήκαν τι έφταιγε... Και απλά το ξήλωσαν και το ξανα έβαλαν και δούλεψε και βρήκαν αυτή την ηλίθια δικαιολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι το τρελο περιστατικό την ώρα που κατέβασες το σιδεράκι για να μπεί κάτω απ το σόκετ να μην εφάρμοσε 100% με τα πόδια του επεξεργαστή και κάποιο να έμεινε μισοπατημένο.

WTF δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...