Προς το περιεχόμενο

Galaxy S4 εχει τροποποιηθει η συσκευη


konsroma
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από kataramenos32,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Ινσομνιας... θελω  μια ερωτηση να σας κανω.... και φυσικα δεκτη καθε λυση..
Εχω το Samsung galaxy s4 GT-I9505 το τηλεφωνο παρουσιαζει προβλημα οταν παω να κανω ενημερωση λογισιμικου και βγαζει το ακολουθο μηνυμα : Η σησκευη σας εχει τροποποιηθει . ΟΙ ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες.. Τι μπορω να κανω για αυτο ;; σαν πρωτη κινηση εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα ακομα συνεχιζεται... Λαβετε υποψην οτι το τηλεφωνο ειχε περασει απο 2 χερια πριν το παρω εγω μεταχειρισμενο με λιγα λογια... Καιγομαι για Λυση οποιος μπορει κ θελει ας βοηθησει ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια καλα στεφαναα... το κινητο πως μπορω να το επαναγερω ρε αδερφια ;; 
Μονο στη Samsung ?? ξερετε ποσο θα παει αυτο ;; Αρα για αυτο δε μου ανοιγει η Κνοξ ;;


Ο προηγουμενος κατοχος εχει κανει root και θα εχει ξεκλειδωσει και bootloader..

 

Με λιγα λογια καλα στεφαναα... το κινητο πως μπορω να το επαναγερω ρε αδερφια ;; 
Μονο στη Samsung ?? ξερετε ποσο θα παει αυτο ;; Αρα για αυτο δε μου ανοιγει η Κνοξ ;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξτο λιγο στο xda developers.. Στην samsung δεν χρειαζεται να αναφερθεις γιατι πολυ απλα το κινητο εχει χασει εγγυηση! Τι λογισμικο θες να του περασεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ψαχνω συνθετα πραγματα εγω θελω να το επαναφερω το τηλεφωνο οπως το παιρνεις απο το κουτι φιλε μου ...!!! εχεις κατι να μου προτεινεις ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Αρχικα επρεπε να ποσταρεις στην κατηγορια smartphone αλλα δεν πειραζει.Στο θεμα μας τωρα.Θα μπεις πρωτα σε recovery mode,θα απενεργοποιησεις τη συσκευη σου και θα την ανοιξεις κρατωντας πατημενο τα volume up,home button και power button και μολις δεις να αναβοσβηνει η οθονη τα αφηνεις και περιμενεις.Λογικα πρεπει να σε βαλει σε ενα τετοιο μενου https://azitech.files.wordpress.com/2013/02/p1040287.jpg απο το οποιο μεσα θα κανεις wipe data/factory reset και wipe cache partition(ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Παρε back up ΠΡΙΝ κανεις ολα αυτα γιατι θα χαθουν ΟΛΑ τα δεδομενα σου).Κανε reboot τη συσκευη και οταν ανοιξει θα σου βγαλει να τη στησεις απο την αρχη(δηλαδη να επιλεξεις γλωσσα,λογαριασμους κτλ) πραγμα το οποιο δεν θα κανεις τωρα γιατι θα περασουμε το εργοστασιακο λογισμικο στο επομενο βημα οποτε θα ειναι ανουσιο.Μολις λοιπον ανοιξει η συσκευη θα την απενεργοποιησεις παλι και αφου κατεβασεις αυτη εδω τη ρομ http://www.sammobile.com/firmwares/download/36318/I9505XXUGNH7_I9505VFGGNI1_VGR.zip/ θα την περασεις συμφωνα με τις οδηγιες που εχει εκει στη σελιδα.Αν δεν τα πας καλα με τις αγγλικες ορολογιες πες μου να σου τα εξηγησω μπακαλιστικα στα ελληνικα

 

ΥΓ:Εφοσον τα καταφερεις ολα αυτα θα εχεις στη συσκευη σου το εργοστασιακο λογισμικο και κανονικα πρεπει να μπορεις να κανεις πλεον αναβαθμισεις χωρις προβλημα.Το θεμα ειναι οτι εφοσον η συσκευη εχει γινει root η εγγυηση εχει χαθει διοτι υπαρχει ενας counter πλεον στα Samsung ο οποιος λεγεται Knox και γραφει μολις γινει η συσκευη root χωρις να υπαρχει δυνατοτητα μετα να τον μηδενισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κάποια service της σαμμυ δεν το πολύ ψάχνουν για το Knox, απλά να κάνουν όποιοι φίλοι έχουν πρόβλημα στο εκάστοτε μαγαζί που θα το πάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...