Προς το περιεχόμενο

500 εκατομμύρια ενεργοί χρήστες για το Facebook Messenger


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άμα είναι να τρελένεστε.

το ξέρετε ότι μπορείτε να κάνετε chat αλλά και να σερφάρετε στο fb,απλώς και μόνο από τον browser του κινητού ε;just saying..

Αυτό κάνω τις τελευταίες μέρες. Factory reset το note 2 και ούτε clean master, ούτε facebook (app και msg) και το κινητό είναι τόσο πιο γρήγορο στην απόκριση σε σχέση με πρίν που δεν πρόκειται να ξαναεγκαταστήσω fb.

Fb στον chrome πλέον που αν και δεν έχει το design και τη χρηστικότητα του app, δεν καίει πλέον τα κέρατά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ την έχω, όπως και το FB app. All notifications are Off. Αν δεν την ανοίξω εγώ, ούτε μηνύματα ούτε τίποτα. 
 

Όποιος θέλει να με βρει, και όσους θέλω να με βρουν, έχουν το τηλέφωνο μου.

 

Μικρό το κακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχα  να'σαι καλα μου εφτιαξες την μερα .

 

Τι γελάς ρε ανυποψίαστο θύμα; Έχεις ιδέα τι οικονομικούς πόρους σπαταλούσε μέχρι πρότινος το F.B.I για να μάθει σε ποια στάση επιτυγχάνει ο Μήτσος απ' το Παγκράτι, εντονότερους οργασμούς και από ποια πιτσαρία παραγγέλνει; Μέσα το είχαν βάλει το μαγαζί. Τώρα με το messenger, τους μένουν τουλάχιστον και τίποτα ψιλά για donuts (τρώνε και οι εφμπιάιδες donuts, ή μόνο οι σκέτοι αστυνομικοί; Πρέπει να το ψάξω...) 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή εφαρμογή αλλα το να κολλάει ακόμα και στο note 3 είναι τραγικό.

Το Note 3 σου είναι προβληματικό ή κάτι άλλο φταίει. Λειτουργεί άψογα στο Note.

 

Προσωπικά μια χαρά γρήγορη και εύχρηστη την βρίσκω. Την βάζω και στη μισή οθόνη όσο κάνω κάτι άλλο στην υπόλοιπη. Ειδοποιήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα αν συλλέγουν στοιχεία για να μου πασάρουν διαφημίσεις, κρίμα που δεν τις βλέπω λόγω adblock, μπορεί να είχε τπτ που να με ενδιέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Note 3 σου είναι προβληματικό ή κάτι άλλο φταίει. Λειτουργεί άψογα στο Note.

 

Προσωπικά μια χαρά γρήγορη και εύχρηστη την βρίσκω. Την βάζω και στη μισή οθόνη όσο κάνω κάτι άλλο στην υπόλοιπη. Ειδοποιήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα αν συλλέγουν στοιχεία για να μου πασάρουν διαφημίσεις, κρίμα που δεν τις βλέπω λόγω adblock, μπορεί να είχε τπτ που να με ενδιέφερε.

Το note μου είναι μια χαρά, οι υπόλοιπες εφαρμογές τρέχουν comple..το messenger όπως και το fb app είναι απο τα πιο βαριά app για τη χρηση που προορίζονται...αν γνωρίζεις απο προγραμματισμό θα ξέρεις ότι όλα εξαρτώνται απο το πως θα δομηθεί μια εφαρμογή και απο σχεδίαση και απο υλοποίηση καθώς βασικό χαρακτηριστικό είναι η χρήση των sources που χρησιμοποιούνται όταν τρέχει... Το fb messenger όπως και το fb είναι απο τα πιο κακογραμμένα και παράλληλα έχουν πολλά services ανοιχτά που εξυπηρετούν τους ίδιους για το ωραίο dataset που φτιάχνουν και θα πουλήσουν αργότερα...άλλη φορα λοιπον λίγο παραπάνω ψάξιμο πριν εκτεθούμε σε πράγματα που δεν γνωρίζουμε..το οτι "δεν κολλάει" σε σ'ένα έχει να κάνει αποκλειστικά με τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που εν γνώση τους ανεβάζουν φωτογραφίες, απόψεις και τοποθεσίες που πίνουν καφέ στο FB με το πραγματικό τους όνομα και μετά έχουν και παράπονο ότι τους παρακολουθεί η το FBI,η ΝΑSΑ και δεν ξέρω και εγώ ποιος άλλος είναι ή αφελείς(για να μη πω την γνωστή λέξη) ή φοβούνται για κάτι που έχουν κάνει. Όποιος θέλει την προσωπική του ζωή απαραβίαστη δεν χρησιμοποιεί FB , Viper, Whats UP κτλ κτλ.

Για μένα που δε φοβάμαι μηπως με παρακολουθεί η CIA(χαχαχαχα) το Messenger είναι τέλεια εφαρμογή γιατί μιλάω πλέον με όλους τζάμπα. Εχω να στείλω SMS πολύ καιρό.Αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι υποχρεωτική εγώ έχω την εφαρμογή του facebook την κανονική και είναι και ενημερωμένη και μπορώ και χωρίς το messenger να στείλω μήνυμα απλός όταν σου λέει '' για αποστολή μηνυμάτων κατεβάστε το messenger'' πατάς να μου γίνει υπενθύμιση αργότερα και μπορείς να στείλεις ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ Facebook και προσωπικά δεδομένα πάνε μαζί; Χαχα καλό

πάντως facebook χρησιμοποιώ και δεν έχει τίποτα για μένα ούτε όνομα, ούτε φωτο τπτ ...ενώ το viber σου ζητά τηλέφωνο αμέσως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι υποχρεωτική εγώ έχω την εφαρμογή του facebook την κανονική και είναι και ενημερωμένη και μπορώ και χωρίς το messenger να στείλω μήνυμα απλός όταν σου λέει '' για αποστολή μηνυμάτων κατεβάστε το messenger'' πατάς να μου γίνει υπενθύμιση αργότερα και μπορείς να στείλεις ...  

 

Θα έρθει η ώρα που θα σου το ζητήσει, μην ανησυχείς, ε-ε-έρχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιλογή για να μην έχεις τον messenger υπάρχει. Είναι και 2 για την ακρίβεια.

Ο ένας τρόπος είναι να χρησιμοποιείς τον mobile browser και να μπαίνεις από το m.facebook.com

Ο άλλος, ακόμα καλύτερος, είναι να μπαίνεις από την εφαρμογή και να κάνεις logout πότε πότε. 

Μετά το logout μηδενίζει τον χρόνο που θέλει για να σε υποχρεώσει να χρησιμοποιήσεις τον messenger οπότε χρησιμοποιείς κανονικά την εφαρμογή για μηνύματα :)

Δοκιμασμένο σε samsung mini 2 με android 2.3.x και moto g me 4.4.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσες φορες που γραφτηκαν οι οροι CIA-NSA-FBI σε αυτο το θεμα, το echelon θα εχει παρει φωτια!!!

 

οσοι φοβαστε μην σας βρουνε μεσω messenger, και μπηκατε εδω να σχολιασετε, την πατησατε, μολις σας βρηκανε

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δωρεάν είναι κι το Viber μα δεν σου παίρνει χίλιες δύο πληροφορίες

το viber δεν το χρησιμοποιώ για ένα λόγο ΣΕ ΔΙΝΕΙ ΣΤΕΓΝΑ σε όποιον τυχαίνει να έχει-βρει τον αριθμό σου (το facebook) δεν το κάνει αυτό ...το viber και προσωπικά δεδομένα δεν πανε μαζί καθώς διαβάζει τα πάντα ......
Απο ποτε γινεται ακριβως αυτο με το viber και γιατι να το συγχρονισεις με το προφιλ σου στο fb;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το note μου είναι μια χαρά, οι υπόλοιπες εφαρμογές τρέχουν comple..το messenger όπως και το fb app είναι απο τα πιο βαριά app για τη χρηση που προορίζονται...αν γνωρίζεις απο προγραμματισμό θα ξέρεις ότι όλα εξαρτώνται απο το πως θα δομηθεί μια εφαρμογή και απο σχεδίαση και απο υλοποίηση καθώς βασικό χαρακτηριστικό είναι η χρήση των sources που χρησιμοποιούνται όταν τρέχει... Το fb messenger όπως και το fb είναι απο τα πιο κακογραμμένα και παράλληλα έχουν πολλά services ανοιχτά που εξυπηρετούν τους ίδιους για το ωραίο dataset που φτιάχνουν και θα πουλήσουν αργότερα...άλλη φορα λοιπον λίγο παραπάνω ψάξιμο πριν εκτεθούμε σε πράγματα που δεν γνωρίζουμε..το οτι "δεν κολλάει" σε σ'ένα έχει να κάνει αποκλειστικά με τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη.

Θες να γράψεις συγκεκριμένα πού κολλάει ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βεβαια αφου σε αναγκαζουν να το βαλεις αν θες να απαντας στα μυνηματα αφου πλεον δε θε σε αφηνει απο το απλο προγραμμα, εγω αντι να βαλω αυτο εβγαλα και το κανονικο το facebook :P μονο απο browser δε πειραζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...