Προς το περιεχόμενο

VERO TAB A7725 hard reset


MikrosComputeras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα μου εδωσαν ενα ταμπλετ το οποιο κολαει στο σηματακι του android και δεν ανοιγει ποτε ;)

Το ειχαν παει στο γερμανο μου ειπαν οπου τους το ειχαν φτιαξει και τους ειχαν πει να μην βγαλουν την καρτα sd.. λοιπων εβγαλαν την sd καταλαθος τα παιδια και δεν ξανα αναψε λογικα ειχαν φορτωσει τα τζιμανια του γερμανου την rom στην sd card..........

Το ταμπλετ ειναι ενα Vero TAB A7735 πως μπορω να το φλασσαρω αυτο... μιας και δεν εχει κουμπια της φωνης να μπω στο μενου εχει μονο το power.. επισεις που θα βρω την rom .. καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.. !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗΚΑ !

Επεξ/σία από MikrosComputeras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με ένα ίδιο tablet. Είναι ένα μικρό 7αρι tab άσπρο δεν ξέρω τι να το κάνω και αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει να το ξεκινήσουμε αν γίνεται. Τι χρειάζεται λογικά factory reset wipe data διαγραφή όλων και εργοστασιακες ρυθμίσεις 

Επεξ/σία από Perlas Racing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι σε παλιά tablet κάπου υπάρχει reset, μια μικρή τρυπίτσα είναι και την πιέζεις με ένα συνδετήρα για 15 δευτερόλεπτα... δεν νομίζω να βρείτε rom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω πως αν συνδεθεί σβηστό στον υπολογιστή πιθανόν να λειτουργήσει η εντολή adb reboot recovery ή adb reboot fastboot αλλά από κει και πέρα δεν ξέρω πως θα πλοηγηθεί κάποιος  στο recovery ενώ το fastboot συνήθως απαιτεί να έχεις λειτουργικό (εκτός αν γίνει κάτι με fastboot format userdata και fastboot format cache).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...