Προς το περιεχόμενο

Η Corning ανακοίνωσε το Gorilla Glass 4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα στο 0:56 μονη της το πεταει κατω.  υποκριτικο ταλεντο 0

 

 

 

Ολοι εξαλου ειμαστε τοσο χαρουμενοι οπως η κυουρια κατα την διαρκεια που μας πεφτει το κινητο.

Και ΟΟΧΧΧΧΙΙΙΙ δεν μας φευγει το σκατο μεχρι την καλτσα μεχρι να το σηκωσουμε απο κατω και να δουμε αν ζει η οχι... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οποιος και να ειναι ο γοριλας ο 1 ο 2 ο 3 η ο 4 το τζαμακι που εχει γρατζουνιεται δεν υπαρχει τζαμι που να μην αφηνει σημαδι τουλαχιστον στα κινητα.η ζελατινη δεν ξεχωριζει σχεδον καθολου μια φορα δεν εβαλα και την πατησα ειχε και τον γοριλα 3 πανω (τι να μας πει και ο 4 )οπως το χερουλι απο το αυτοκινητο που το πιανει η γκομενα με της νυχαρες και το κανει γραμμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα screen protectors και τα tempered glasses για όλους εμάς που είμαστε υποχονδριοι με τις οθόνες και τα κινητά μας. Και ειδικά σε οθόνες που δεν έχουν κουρμπες κτλ εφαρμόζουν τέλεια και δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου. Ή τέλος πάντων φαίνονται λιγότερο από τις γρατσουνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλυτερη προστασια την εχει το nexus s . Εχει ενα πλαισιο απο πλαστικο που Εξεχει της οθονης κ μαλιστα κανει κατι σαν μικρη αψιδα. Το θεμα ειναι οτι οπως κ να πεσει σε τσιμεντο σε οσο χαλια επιφανεια κ να το ακουμπησεις το μονο που γρατσουνιζεται ειναι το bezel κ οχι η οθονη. Τα νεα κινητα ειναι σχεδιασμενα ωστε το πρωτο σημειο επαφης να ειναι παντα η οθονη γιαυτο κ σπανε κ γρατσουνιζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω φίλο με Galaxy s5 = gorilla glass 3 που είναι ιδιαίτερα προσεκτικός με τα κινητά του και αναγκαστικε να βάλει Tempered glass γιατί μέρα με την μέρα έβλεπε και περισσότερες γρατσουνιές.

 

Ακόμα και το gorilla θέλει ένα Tempered για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με το war που έχει ξεκινήσει σε αυτό το θέμα(γυμνό vs με screen protector) δεν παύει να είναι καλό νέο. Σίγουρα στις πρώτες συσκευές θα είναι future αλλά στην συνεχεία θα είναι στάνταρ.

Εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι οτι αν συνεχίσει έτσι η τεχνολογία, ναι μεν θα πέφτει το τηλέφωνο  και θα ραγίζει το πεζοδρόμιο γιατί το digitizer θα είναι άφθαρτο, η lcd από μέσα όμως θα είναι στην ίδια κατάσταση ή θα συνεχίζω να κλαίω όπως και τώρα??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα αγοράζουμε κινητά για να πιάνουμε σφαίρες όπως στις ταινίες.

Χεχε, εγω παντως εδω και σχεδον δυο χρονια εχω ενα τετοιο...

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/motorola/motorola-razr-i.jpg

(το πισω μερος εχει... κέβλαρ!)

Και επισης οπως ειπωθηκε για αλλο κινητο εχει και ενα πλαισιο που εξεχει ακριβως οσο (ελαχιστα) χρειαζεται για να μην χρησιμοποιει την οθονη ως ασπιδα σε πτωσεις κλπ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι το γκοριλα δεν ειναι για να πετας το κινητο κατω για να δεις αμα εσπασε η οχι ,οπως γινεται σε πολλα αντιστοιχα βιντεακια στο youtube ,αλλα να σε προστατεψει απο 1-2 πτωσεις η απο μικρογρατζουνιες που αλλα απλα γυαλια δεν αντεχουν.Επισης παιζει μεγαλο ρολο και το μεγεθος της οθονης πχ εχω ενα s4 mini 4.3" 1χρονο τωρα μου εχει πεσει 10 φορες δεν εχει το παραμικρο παρολο που το πλαστικο πλαισιο εχει καταγρατζουνιστει..τωρα δεν ξερω εαν ενα 5" θα αντεχε το ιδιο... 2 φιλοι μου με 4.7" και 4.8" εχουν σπασει τα γκοριλα (s3 830nokia).Παντως ας μην μας συνεπερνουν οι διαφημησεις των εταιριων η πραγματικοτητα ειναι συνηθως ποιο απογοητευτικη απο απο το μαρκετινκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγγυηση που να καλυπτει τα σπασιματα στο γυαλι , δινουν ; δεν δινουν .

οποτε ... 

κουραφεξαλα 

Σωστός! Δίνει κανένας άλλος; άμα είναι να προτιμίσουμε τον άλλον!

 

Μάλλον όχι όμως έ; Οπότε κουραφέξαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gorilla Glass και όταν το smartphone πέφτει από το κρεβάτι, Gorilla Σπαss.

 

P.S εφόσον είναι τσεκαρισμένο το gorilla δεν θα έπρεπε να σπάει καμία συσκευή από πέσιμο τσέπης,κρεβατιού κ.λ.π, και δεν αναφέρομαι σε γερές πτώσεις άλλα στις καθημερινές που αναφέρει παραπάνω η δημοσίευση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τη φωτογραφία αν την βγάζανε πριν μερικά χρόνια δεν θα πουλούσανε τίποτα.

Σήμερα όμως δεν έχουν ανάγκη να αποδείξουν τίποτα. Και μπανανόφλουδες να έβαζαν ξέρει όλος ο πλάνήτης -εκτός απο σένα μάλλον- τι εστι gorilla glass.

Το Screen protector το πετάς στα σκουπίδια ακόμη και με την πιο παλιά έκδοση του gorilla glass.

βασικα στο s4 που εχω μολις εβγαλα το screen protector γεμισε γρατζουνιες...πολλες όμως όχι μια και δυο...οποτε ακυρο.για πτωση ισως είναι καλο δεν ξερω αλλα δεν αντεχει σε γρατζουνιες καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά αλλά ποτε επιτέλους θα βγαλουν αντανακλαστικό mat panel που θα βελτιώσουν την εμπειρία χρήσης σε φορητές συσκευές.

Το glossy είναι καρκίνωμα των σημερινών panel που πρέπει να περάσει στο μουσείο τεχνολογικής ιστορίας.

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...