Προς το περιεχόμενο

Το franchise του Call Of Duty συνολικά έχει κάνει πωλήσεις $10 δισεκατομμυρίων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά παιχνίδι είναι.

Τρέχει απροβλημάτιστα, δεν έχω παρατηρήσει bugs, και απλά περνάς την ώρα σου χαλαρώνοντας μετά το άνοιγμα των λογαριασμών μόλις γυρνάς στο σπίτι.

 

Edit: Φυσικά συμφωνώ στο ότι δεν χρειάζεται να αγοράζεις την κάθε νέα έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Sorry, αλλά ως παλιός θα επικαλεστώ πραγματικά διαμάντια στο τομέα gameplay για να γίνουν συγκρίσεις: από τα πιο παλιά UW και System Shock, μέχρι τα σύγχρονα DeusEx και Fallout, τι ακριβώς gameplay έχουν όλα αυτά που λέτε συγκρινόμενα με αυτά ? Μιλάω για βάθος και εύρος gameplay, γιατί π.χ. και τα NFS, τα  MK ή το Raiden μια χαρά ευχάριστο gameplay έχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια φίλε. Συγκρίνεις το System Shock με το Call of Duty ε; Ίδιο ακριβώς genre ε; Το Raiden με τι το συγκρίνεις δεν κατάλαβα με το Crysis; To System Shock είναι hybrid ειδών και είναι πραγματικά πρωτοποριακό το COD ξεκίνησε ως ρεαλιστικό παιχνίδι Β Παγκοσμίου στο στυλ του Medal και μετέπειτα ακολούθησε (και σωστά έκανε εδώ που τα λέμε) το multi-player. Φίλε gameplay καλό έχει το Age of Empires δεν το συγκρίνουμε όμως με FPS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το είπα ξεκάθαρα, συγκρίνω εύρος και πλάτος gameplay, κοινώς τι σου προσφέρει το κάθε παιχνίδι, ανεξαρτήτως genre. Και γι'αυτό ακριβώς ανέφερα π.χ. το Raiden ή τα ΜΚ, για το είδους τους (S'em'UP, B'em'UP) προσφέρουν εξαίσιο gameplay ("στενότερο" από των RPGs προφανώς). Από ότι κατάλαβα, οι περισσότεροι εδώ διαμαρτύρονται ότι το CoD πρακτικά έχει μείνει στάσιμο (από πλευράς gameplay) για χρόνια, αυτό κρίνω και συγκρίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε κι εγω τη γουσταρω τη σειρα, πλεον. Μπορει να γερασα.

Αλλα fps ειναι. Τι θελατε να κανετε? Για το ειδος του, ειναι απο τα καλυτερα. Ολο ακουμε, καθε χρονο, οτι παιρνει την κατιουσα κι ολο ξεπουλαει.

Για καποιους που δουλευουν 12ωρα και γυριζουν σπιτι να ξεταυλωσουν ειναι κουφετο. Αυτοι δε ζητανε πολυπλοκα gameplay, βαρια σεναρια. Παιζουν μιση με 1 ωρα και πεφτουν για υπνο ευχαριστημενοι.

Ολα τα παιχνιδια ειναι αντιγραφες προηγουμενων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρηματα και ολα το game ειναι 6 ωρες με το ζορι και αυτο στο hard...

 

Η τα game πλεον ειναι πολυ μικρα και ευκολα ή εγω μεγάλωσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρηματα και ολα το game ειναι 6 ωρες με το ζορι και αυτο στο hard...

 

Η τα game πλεον ειναι πολυ μικρα και ευκολα ή εγω μεγάλωσα. 

η συγκεκριμένη κατηγορία προορίζεται για multiplayer, το campaign το έχει τυπικά

 

αν θες shooter με διάρκεια και έμφαση στο campaign υπάρχουν διάφορα όπως τα bioshock, το wolfenstein new order ή τα far cry 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρηματα και ολα το game ειναι 6 ωρες με το ζορι και αυτο στο hard...

 

Η τα game πλεον ειναι πολυ μικρα και ευκολα ή εγω μεγάλωσα. 

 

Δες το και από την άλλη πλευρά. Που χρόνος πια για παιχνίδια με μεγάλες campaigns...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...