Προς το περιεχόμενο

Samsung 48h5500 vs Samsung 40h6400


RottenLungs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω άλλο router... Και δεν παίζει να την στείλω για να το ελέγξουν. Εξαρχής το σκεπτικό ήταν να μπεί καλώδιο απλα προσωρινά θα είναι ένα άκυρο καλώδιο μέσα στην μέση μέχρι και να γίνουν οι τρύπες και να το περάσω απο το ασανσέρ.

 

Απλα για τον άλλον που δεν έχει την δυνατότητα καλωδίου είναι μαλακία να γαμιέται να βρεί λύση. Δλδ τα κινητά γιατι συνδέονται τόσο εύκολα και στις τηλεοράσεις έχει γίνει επιστήμη; Το internet είναι γεμάτο με προβλήματα με το wifi τηλεοράσεων.

 

Εγω λύση δεν βρήκα και δεν θα το ψάξω κι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να δώ; Πιο μεγάλο πρόβλημα είναι να έρθει τεχνικός ή να την στείλω (δεν το σκέφτομαι καν)... Επίσης δεν έχω και κανα router της προκοπής (κανονικά θέλει καινούριο και αναμεταδότες σε κάθε όροφο, που το είχα ψάξει και θα στοιχίσει ένα 180ρι συνολικά για τρείς ορόφους, που δεν έχω), με το ζόρι έπιανε. Ο Μόνος λόγος που το έψαξα με το wifi είναι για το μέχρι να βάλω καλώδιο.

 

Τελικά δεν θα το περάσω απο το ασανσέρ (έχει πολυ δουλειά για να γίνει αιδθητικά καλό) αλλα απο έξω που ήδη έχω κάνει κάποιες τρύπες για άλλα καλώδια (πάλι ethernet), οπότε το μόνο που έχω να κάνω είναι να μετρήσω και να αγοράσω το καλώδιο.

 

 

Κάτι άλλο. Για να βλέπω bluray 3D μέσω laptop το καλώδιο HDMI πρέπει να είναι version 1.4 ή αυτά είναι μαρκετινίστικες πίπες για να πηγαίνει ο κόσμος και να πέρνει καινούρια καλώδια. Εγω σε ένα επίσημο site διάβαζα οτι το μόνο καινούιο του v1.4 σε σχέση με το 1.3 είναι οτι περνάει και ethernet. Έχει κάποιος γνώμη επι του θέματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ερώτηση με το καλώδιο HDMI, μπορεί κάποιος να μου την απαντήσει; Γιατι έχω αγοράσει V1.3 καθαρά για 3d και δεν είναι και φθηνά καλώδια για να πάρω άλλο ένα και να δοκιμάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλα ρε... Και σε τι μορφή πρέπει να είναι; Φαντάζομαι extracted (δλδ παίζει αρχεία m2ts). Θα το δοκιμάσω αύριο (θα παίξω τα bluray LORT που είναι 40ρια). Ο θείος μου στέλνει το Hobbit 3D αλλα επειδή είναι 70gb και επειδή δεν τρέχει όλη μέρα κάνει 100 χρόνια.

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επελεγε mkv αρχεια με υποτιτλους srt.M2ts δεν εχω δοκιμασει.

Guardias of the galaxy στα 15gb

dawn of the planet of the apes στα 19gb

tranformers 4 19gb

 

και αλλα πολλα τα επαιξε αψογα με πολυ καλο 3d και εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω μέσα στο ΣΚ για m2ts και θα σου πω αν παίζουν. Πάντως τα 3D γυαλιά δεν ενεργοποιούνται αν παίζεις υλικό 3D απο PC (αν παίζεις απο τον TV ενεργοποιούνται αυτόματα). Δεν ξέρω γιατι και δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιηθούν;

 

Μία ερώτηση που έχει σχέση με το SmartHub. Τα application είναι μόνο αυτά που υπάρχουν στις κατηγορίες ή υπάρχει κάποια βάση στυλ google play που κάνεις search και εγκαθιστάς applications; Έψαξα στο internet αλλα δεν βρήκα κάτι. Αν οχι τότε πολυ λίγο το όλο σκηνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ενα κουμπακι και οταν βαλεις 3d περιεχομενο το πατας και ανοιγουν.Τα applications ειναι αυτα στις κατηγοριες που ειναι αρκετα πιστευω.

 

plex/youtube/tuneinradio ειναι οι βασικες που θα χρησιμοποιεις λογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότερες side apps που είδα είναι μούφα (απλα για να υπάρχουν) αλλα εντάξει λογικά με τα χρόνια θα ανανεώνονται, ελπίζω. Εμένα προσωπικά αυτές που μάλλον θα χρησιμοποιώ είναι το skype,youtube,TuneIn και web explorer για live straming.... Το plex δεν το έχω τσεκάρει ακόμα. Τώρα σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιες άλλες με ενδιαφέρον αλλα θέλει και χρόνο για να τις ανακαλύψεις.

 

Αν λες για το κουμπί πάνω στα γυαλιά, το έχω δεί και το έχω πατήσει. Δεν ενεργοποιείται, εκτός αν πατήσω 3D απο τις ρυθμίσει της τηλεόρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...