Προς το περιεχόμενο

Samsung 48h5500 vs Samsung 40h6400


RottenLungs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι βρε, δεν είπα τπτ. Απο απλή τηλεόραση, σίγουρα η smart έχει κάποια extra.

 

Λοιπόν με το 3D δεν βγάζω άκρη. Επίσης αρχεία m2ts, τρέχει αλλα κολάει γ@ματα, δεν αξίζει. Δηλαδή ενω τρέχει το αρχείο, πατά menu στο πληκτρολόγιο και εμφανίζεται μετα απο κάποια δευτερόλεπτα, που σημαίνει οτι ζορίζεται φουλ το μηχάνημα. Επίσης και παρότι κατάφερα να το τρέξω πάλι το 3D της ταινίας (και οχι 2D to 3D) δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. 

 

Βέβαια η αλήθεια είναι οτι δεν πολυ ασχολούμε αλλα μπορεί πχ. να κατέβω κάποια στιγμή  και να δοκιμάσω κάτι για λίγα λεπτά. Δεν ξέρω τι θα κάνω με τα bluray 3D... Θα το ψάξω μάλλον στο nternet λίγο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέσπα, εμένα δεν με ενδιαφέρει το 3D (οπότε το θέμα δεν είναι τι ταινίες θα βλέπω γενικά). Ανάλυση 1080p θέλω να είναι και με καλύπτει και με το παραπάνω (βέβαια ελάχιστες βρίσκεις με όντως 1080p, οι περισσότερες είναι 1920Χ800 και παρεμφερή αλλα αυτό είναι άλλη ιστορία).

 

Το όλο θέμα γίνεται για να δω τις δυνατότητες της τηλεόρασης. Οπότε με αυτήν την λογική κατέβασα και οτι καλύτερο κυκλοφορεί σε 3D. Μέσω laptop τρέχει κανονικά με media player BluRay 3D.

Όταν την δω θα πω εντυπώσεις. Την συγκεκριμένη ταινία την είχα δεί και στο σινεμά σε 3D οπότε θα έχω να συγκρίνω κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080p σημαίνει οτι έχει 1080 γραμμές στο κατακόρυφο. Η ανάλυση 1920χ800 έχει 800 γραμμές κατακόρυφα και 1920 οριζόντια. Έτσι τα ξέρω, τώρα τι να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγώ με την 48αρα κατάφερα να παίξω εξωτερικους υπότιτλους σε DLNA μόνο με το Mezzmo. Αν οι υποτιτλοι ειναι σε stream σε MKV παίζουν όπως και να έχει χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς σε stream; έχω την ταινία στο λαπτοπ και θελω να παιζει με τους ποτιτλους στην τηλεοραση. το deafault ειναι με το windows media player...θα δοκιμάσω με το mezzmo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...