Προς το περιεχόμενο

WSJ: Πτώση πωλήσεων κατά 40% για το Galaxy S5 που οδηγεί πιθανόν σε εσωτερικές ανακατάξεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κι αυτο που γραφεις δεν εχει οθδεμια σχεση με το τοπικ, ΨΕΥΔΕΣΑΙ. Ισως γιατι δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

Ισα ισα που εγραψα οτι δεν προκειται να δεχθω το 5c ως αντιπροταση. Και το απεριψα. Τα ποστ μου υπαρχουν, τραβα διαβασε και ξεστραβωσου. εως τοτε περιμενω το επομενο σου ψεμα.

Ποιας εταιρειας μετοχες εχω ακριβως, για ενημερωσε με. Των κινεζων που λεω οτι τα πανε καλυτερα; Μα ειναι πολλες οι κινεζικες εταιρειες κι οχι μια! Να μαντεψω λοιπον οτι εβαλες την κασετα που βαζεις οταν δεν ξερεις τι να απαντησεις, οταν βραχυκυκλωνει το συστημα απτα επιχειρηματα, οταν πεφτει ο γενικος...

Κι ολα αυτα επειδη μιλαω για 1 γεγονος που οποιος δεν ειναι στραβος ή εχει κοινη λογικη, το βλεπει;

 

Τα υπολοιπα που λες με αφηνουν αδιαφορο, γιατι δεν ενδιαφερει κανεναν εδω μεσα να απαντησω σε αποτυχημενες προσπαθειες τρολαρισματος. Οταν φερεις στο τραπεζι πιο σοβαρο επιχειρημα απο το "εισαι φτωχος και ζηελευεις, εχεις μετοχες, μπλαμπλα" θα ξανασυζητησουμε. Εως τοτε κανε παρεα στον Grey Warden, ταιριαζετε!

Μου αρέσει που κάθεσαι και απαντάς στον "28 μηνύματα", που θα έλεγε και ο Αλέφαντος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κακά τα ψέμματα η premium κατηγορία κινητών της samsung δεν προσφέρει την εμπειρία χρήσης στο ευρύ κοινό που δίνει ένα iphone, με την τιμή τους μάλιστα να είναι στο ίδιο επίπεδο με αυτή του κινητού της apple, χωρίς να διαθέτουν ούτε την αξία μεταπώλησης του τελευταίου.

 

Η καλή πορεία των galaxy s τα προηγούμενα χρόνια ωφείλεται στην πετυχημένη anti-apple καμπάνια, η οποία σαν ετεροπροσδιοριζόμενη δεν θα μπορούσε να έχει μεγάλο χρόνο ζωής.

 

Οι συσκευές δεν ήταν τόσο καλές, τα ποσοστά ικανοποίησης των χρηστών δεν ήταν και τα καλύτερα και αναπόφευκτα τα επόμενα μοντέλα δεν πουλάνε.

 

Μεγάλη εταιρία η samsung, με πολύ μεγάλη συνεισφορά στην βιομηχανια, αλλά στην κατηγορία τους τα iphones, (επαναλαμβάνω: για το ευρύ κοινό) απλά δεν παίζονται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κι αυτο που γραφεις δεν εχει οθδεμια σχεση με το τοπικ, ΨΕΥΔΕΣΑΙ. Ισως γιατι δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

Ισα ισα που εγραψα οτι δεν προκειται να δεχθω το 5c ως αντιπροταση. Και το απεριψα. Τα ποστ μου υπαρχουν, τραβα διαβασε και ξεστραβωσου. εως τοτε περιμενω το επομενο σου ψεμα.

Ποιας εταιρειας μετοχες εχω ακριβως, για ενημερωσε με. Των κινεζων που λεω οτι τα πανε καλυτερα; Μα ειναι πολλες οι κινεζικες εταιρειες κι οχι μια! Να μαντεψω λοιπον οτι εβαλες την κασετα που βαζεις οταν δεν ξερεις τι να απαντησεις, οταν βραχυκυκλωνει το συστημα απτα επιχειρηματα, οταν πεφτει ο γενικος...

Κι ολα αυτα επειδη μιλαω για 1 γεγονος που οποιος δεν ειναι στραβος ή εχει κοινη λογικη, το βλεπει;

 

Τα υπολοιπα που λες με αφηνουν αδιαφορο, γιατι δεν ενδιαφερει κανεναν εδω μεσα να απαντησω σε αποτυχημενες προσπαθειες τρολαρισματος. Οταν φερεις στο τραπεζι πιο σοβαρο επιχειρημα απο το "εισαι φτωχος και ζηελευεις, εχεις μετοχες, μπλαμπλα" θα ξανασυζητησουμε. Εως τοτε κανε παρεα στον Grey Warden, ταιριαζετε!

βασικα εχω καλυτερα πραγματα να κανω μαν εξαλου ενα παλικαρι πιο πριν τα ειπε πολυ καλα ενα μεγαλο ποστ.ξεστραβωσου.και εξαλου αν δεν γοθσταρεις σαμσουνγκ μην αγοραζεις μην μας ζαλιζεις με τις τρολλιες σου

Μου αρέσει που κάθεσαι και απαντάς στον "28 μηνύματα", που θα έλεγε και ο Αλέφαντος.

κατσε δλδ οποιος εχει περισσοτερα μυνηματα εχει δικιο?ρε ειστε απιστευτοι εγω γουσταρω τρελα εχω λιωσει στο γελιο χαχαχα για πεσ κιαλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά που λέτε, αλλά υπάρχει μια μεγάλη διαφορά. Η Apple έχει δικό της software και φτιάχνει συσκευές για να υποστηρίξει στο έπακρον και όσο πιο τέλεια μπορεί το software που έχει φτιάξει, όπως σωστά είπε και ο Omnigeek! Η Samsung φτιάχνει καταπληκτικές συσκευές για να υποστηρίξει ένα software που στην ουσία δεν είναι δικό της. Η Google έχει δώσει το Android και αυτή το προσαρμόζει στις ανάγκες και στα stats της κάθε συσκευής (επιτυχώς ή ανεπιτυχώς). 
Το S5 ήταν μια απεγνωσμένη προσπάθεια της εταιρείας να προλάβει τις εξελίξεις, κάτι στο οποίο απέτυχε και ειδικά 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του S4. Δεν πας ενάντια στο χαρτοφυλάκιό σου γιατί πολύ απλά θα αποτύχεις. Ο καταναλωτής έχει τον τελευταίο λόγο, είναι αυτός που θα καθορίσει την αγορά, όχι η εταιρεία.

Και καλό είναι να μην συγκρίνετε την πολιτική της Apple, γιατί δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το management της Samsung και της κάθε Samsung, δεν βγάζει συσκευές για Android, δεν ασχολείται με cpu, ούτε με οθόνες ευρείας κατανάλωσης κλπ. Βγάζει 5 προϊόντα και τέλος (at least for now).

Όλοι έχετε δίκιο, οπότε δεν βλέπω το λόγο που υπάρχει αυτή αντιπαράθεση. Για το S5, ας ρίξει τις τιμές και ας επενδύσει σε ένα High End Smartphone, ικανό να "κοντραριστεί" με τα υπόλοιπα High End Android των άλλων εταιρείων. Γιατί από τη στιγμή που δε δίνει δικό της πακέτο (software-hardware), δε θα χτυπήσει ποτέ την Apple! ΜΑ ΠΟΤΕ! So simple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο android υπάρχει κατι που εσείς τα μηλοfanboys δεν πρόκειται να καταλάβετε ποτέ. Λέγεται ανταγωνισμός.

Δε μας αρέσει η samsung; Ψωνίζουμε απο αλλού. Για να σας δω εσάς...

 

Θα γελάσουν τραγιά και κατσίκια. Και είναι και καλή συσκευή η συγκεκριμένη, αλλά με μέτριο software (δε βάζει μυαλό εδώ η Samsung) και τραγική τιμή (το σημαντικότερο)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Νοκια φάνηκε ξεροκέφαλη με τις επιλογές της στο λογισμικό,η samaung φαίνεται ξεροκέφαλη με τις επιλογές της στο design.πρέπει να δουνε ως παράδειγμα την Νοκια και να ξυπνήσουν.η οποια σβηστικε από τον χάρτη,εταιρεία που όταν έβγαζε κινητά οι κορεατες βγαζανε τοστιέρες...και όμως.αν δεν αλλάξει τακτική αν δεν ανανεώσει την σχεδιαστική της πολιτική την βλέπω Νοκια Νο2.ακλαφτη.και να την αγοράζει η google.τουλάχιστον το Mobile.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε δλδ οποιος εχει περισσοτερα μυνηματα εχει δικιο?ρε ειστε απιστευτοι εγω γουσταρω τρελα εχω λιωσει στο γελιο χαχαχα για πεσ κιαλλα

Actually εχεις δικιο εδω. Το σωστο point ειναι οτι θα ηταν καλη ιδεα στους κανονες εγγραφης του φορουμ να υπαρχει απαγορευση για κατω των 18 ηλικιες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Actually εχεις δικιο εδω. Το σωστο point ειναι οτι θα ηταν καλη ιδεα στους κανονες εγγραφης του φορουμ να υπαρχει απαγορευση για κατω των 18 ηλικι

μακαρι να ειμουν παλι 18 η και μικροτερος :-D

Και τωρα το κοβω εδώ γιατι σε τετοιου επιπεδου συζητήσεις αν μπορεις να τις πεις συζητήσεις πραγματικα βαριέμαι να περνω μερος.Μονο με αυτά που γραφεις δειχνεις σε ολους πνευνματικα τι ηλικια εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταπεινή μου άποψη είναι ότι απλά το μήλο κατάφερε καλώς η κακώς να γίνει στάτους σύμπολ....κάτι που η σάμυ προσπαθεί ανεπιτυχώς να καταφέρει!!!.....και ναι,οι αλλαγές που κάνει το μήλο είναι το λιγότερο αστείες,παρόλα αυτά ζητάει ένα κάρο χρήματα με ακόμα πιο αστείο τις πωλήσεις που κάνει. 

γενικότερα νομίζω ότι η σάμυ το έχει κουράσει με τον μονόχνωτο σχεδιασμό και το αδιάφορο tw....και πάλι θεωρώ ότι έχει τα μέσα να αλλάξει τροπάριο,το οποίο θα το κάνει.

 

Η Apple βγάζει ποιότητα, όπως και η HTC και η Nokia και η BB. H sammy εβγαζε χαρακτηριστικά, τα οποία μετά απο λίγο καιρό, η μερίδα στην οποία αναφέρετε στεγνώνει και δεν εχει και την ανάγκη να αναβαθμίσει, το S4 είχε πολύ καλά χαρακτηριστικά. Θυμάμαι ως κάτοχος του Google Nexus One τότε, πήρε στο γραφείο κάποιο παλικάρι ενα S2 και μου το έφερε να το δώ, η πρώτη μου ερώτηση ήταν, "Είναι κόπια του αυθεντικού?"... πολύ πλαστικούρα, η οποία συνεχίστικε.... και φυσικά έβγαλε και η Apple τέτοια πλαστικούρα η οποία δεν είχε και τρελές πωλήσεις(θα έλεγα οτι πάτωσε). Αυτό και μόνο έπρεπε να λέει κάτι στην Sammy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε δλδ οποιος εχει περισσοτερα μυνηματα εχει δικιο?ρε ειστε απιστευτοι εγω γουσταρω τρελα εχω λιωσει στο γελιο χαχαχα για πεσ κιαλλα

Υποτίθεται ότι ένα παλιό μέλος ξέρει πότε και πού πρέπει να απαντήσει... Να, βλέπεις τώρα τί έπαθα;

Στο android υπάρχει κατι που εσείς τα μηλοfanboys δεν πρόκειται να καταλάβετε ποτέ. Λέγεται ανταγωνισμός.

Δε μας αρέσει η samsung; Ψωνίζουμε απο αλλού. Για να σας δω εσάς...

"Εμείς" παίρνουμε το Plus.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε δλδ οποιος εχει περισσοτερα μυνηματα εχει δικιο?ρε ειστε απιστευτοι εγω γουσταρω τρελα εχω λιωσει στο γελιο χαχαχα για πεσ κιαλλα

Η αλήθεια είναι ότι η ατάκα του Αλέφαντου μέτρησε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...