Προς το περιεχόμενο

η γνωστή δύσκολη περίπτωση...!!!


johnyb98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχαμε ξεσυνδέσει καί power button καί reset button όταν κάναμε τις εκκινήσεις από mobo. Λεφτά για service δεν πήραν. Όσο για την κάρτα δεν μπορούμε να δούμε. Το pc βρίσκεται στον πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχαμε ξεσυνδέσει καί power button καί reset button όταν κάναμε τις εκκινήσεις από mobo. Λεφτά για service δεν πήραν. Όσο για την κάρτα δεν μπορούμε να δούμε. Το pc βρίσκεται στον πελάτη.

εσυ φορτωσες οπτιμαιζιτ ντιφολτ οταν ηρθε απο σερβις θυμασαι ομως οταν εκανε το προβλημα μηπως ηταν φειλ σειφ ντιφολτ?? αν ιταν εκει ειναι τα μινιμουμ στα παντα και σε τασεις και σε ολα οπωτε εξου και παλι το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήρθε από servive, αρχικά το δοκίμασα στο εργαστήριο και δεν το έκανε, χωρίς να πειράξω κάτι στο BIOS. Εγώ μπήκα στο BIOS και φόρτωσα τα optimized defaults (όχι minimum ή fail safe) μόνο στο σπίτι του πελάτη, πριν ξεκινήσω το format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήρθε από servive, αρχικά το δοκίμασα στο εργαστήριο και δεν το έκανε, χωρίς να πειράξω κάτι στο BIOS. Εγώ μπήκα στο BIOS και φόρτωσα τα defaults (όχι minimum ή fail safe) μόνο στο σπίτι του πελάτη, πριν ξεκινήσω το format.

αν ηταν διακοπτες θα του το ειχε κανει ηδη ξανα  δεν ειναι αν ομως ειναι θεμα μπαιος και απλα δεν κανανε τιποτα εφτιαξε συμτωματικα επειδη ζεστανε ο καιρος με το που το αφησει 8 ωρες κλειστο θα ΤΟΥ κανει παλι τα ιδια που σημαινει οτι θελει απλα παραπανω vcore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το format το έχω κάνει μία εβδομάδα τώρα, και δεν μας έχει πάρει τηλέφωνο να μας πει ότι και πάλι έχει πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή παίζει με optimized defaults.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το format το έχω κάνει μία εβδομάδα τώρα, και δεν μας έχει πάρει τηλέφωνο να μας πει ότι και πάλι έχει πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή παίζει με optimized defaults.

εγω οπωτε ειχα ακριβωσ τα ιδια προβληματα μεχρι και ο υπολογιστης μου ανοιγε μονος του εκει που κοιμομουνα τα βραδια μονο εξορκισμο δεν ειχα κανει αλαξα μπουτον ανεβασα λιγο vcore και τελος καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον, από την ημέρα που παραλάβαμε τον υπολογιστή δεν μας το έκανε ούτε στο δικό μας εργαστήριο ούτε και στο σπίτι του πελάτη που φόρτωσα τα optimized defaults πριν το format, και αφού, όπως το αναλύσαμε παραπάνω, αποκλείσαμε καί το button, τότε τί να πούμε;;;;;

 

Βέβαια το ξαναλέμε:ο υπολογιστής έχει γυρίσει από service μόνο 10 περίπου ημέρες και τα Windows κλείνουν σήμερα ακριβώς μία εβδομάδα. Είναι πολύ λίγο, φυσικά, για να πούμε ότι ο υπολογιστής δουλεύει κανονικά πιά. Ίδωμεν...

 

 

 

 

Επεξ/σία από johnyb98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...