Προς το περιεχόμενο

Onda v989 9.7 inch Air Original Retina Screen


κωστας 496

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτές είναι παλιότερες απάτες και συνήθως πηγαίνουν έτσι:

Ανοίγει ο επίδοξος απατεώνας έναν λογαριασμό και κάνει 100-200 καλές συναλλαγές με πράγματα αξίας <1$. Οπότε το feedback του γίνεται καλό (>95%) και μετά κάνει το κλασικό: tablet με 20 δολάρια και τέτοια τρομερά. Σου στέλνει κάτι ΑΣΧΕΤΟ (ένα μανταλάκι), για να φανεί ότι έχεις tracking. Παράλληλα αν κάνεις case προσπαθεί να εξαντλήσει τις 45 μέρες. Όταν παραλάβεις την μπούρδα, για το refund θα σου πει το paypal πρέπει να στείλεις το άσχετο αντικείμενο πίσω και εκεί τσεκάρεις και βλέπεις ότι το shipping για επιστροφή είναι ακριβότερο από τα χρήματα του refund. Οπότε και οι 9 στους 10 δεν προχωράνε στο refund και τα κρατάει τα χρήματα ο απατεώνας.

 

Δεν λέω ότι ντε και καλά ισχύει εν προκειμένω - αλλά τέτοιο σκηνικό θυμίζει...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές είναι παλιότερες απάτες και συνήθως πηγαίνουν έτσι:

 

Ανοίγει ο επίδοξος απατεώνας έναν λογαριασμό και κάνει 100-200 καλές συναλλαγές με πράγματα αξίας <1$. Οπότε το feedback του γίνεται καλό (>95%) και μετά κάνει το κλασικό: tablet με 20 δολάρια και τέτοια τρομερά. Σου στέλνει κάτι ΑΣΧΕΤΟ (ένα μανταλάκι), για να φανεί ότι έχεις tracking. Παράλληλα αν κάνεις case προσπαθεί να εξαντλήσει τις 45 μέρες. Όταν παραλάβεις την μπούρδα, για το refund θα σου πει το paypal πρέπει να στείλεις το άσχετο αντικείμενο πίσω και εκεί τσεκάρεις και βλέπεις ότι το shipping για επιστροφή είναι ακριβότερο από τα χρήματα του refund. Οπότε και οι 9 στους 10 δεν προχωράνε στο refund και τα κρατάει τα χρήματα ο απατεώνας.

 

Δεν λέω ότι ντε και καλά ισχύει εν προκειμένω - αλλά τέτοιο σκηνικό θυμίζει...

Δε νομίζω σε τόσο κραυγαλαία απάτη να σου ζητάν επιστροφή του αντικειμένου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω σε τόσο κραυγαλαία απάτη να σου ζητάν επιστροφή του αντικειμένου...

 

Υπερεκτιμάς τις δυνατότητες ελέγχου που έχει το ebay/paypal στο να κάνει cross examination τις απάτες. Εκατομμύρια συναλλαγές my friend, όλο και κάποιες τους ξεφεύγουν και τις πηγαίνουν τυφλοσούρτη.

 

Άσε που δεν ανοίγουν όλοι cases έγκαιρα ή και καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη παρεις. θα σε πουλησω το 2ο σε φιλικη τιμη. 

 

 

ακομη να κλειδωσει το τοπικ???????????

Δεν ξέρω αν πρέπει αν κλειδώσει το τόπικ, έχουν αναφερθεί οι κίνδυνοι και από κει και πέρα όποιος θέλει ρισκάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω μπηκα στη διαδικασια και εστειλα στον πωλητη μηνυμα να του εκφρασω την περιεργια μου σχετικα με την τιμη... Η απαντηση του??? Εχουμε δικο μας εργοστασιο γιαυτο τοσο φθηνα

 

 

Τι να πει κανεις...

 

 

New message from: zhukekaoyu (18iconYellowStar_25x25.gif)  
Yes, we have our own factory, so cheaper.

Date: Tue, 25 Nov 2014 11:26:19 -0700
 
 
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...