Προς το περιεχόμενο

750w τροφοδοτικο για i5 pc Χωρίς καρτα?!


me3ikan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ναι η τιμή είναι χωρίς ΦΠΑ.

@moviemakergr Διάβασε τα προηγούμενα posts!!

Φυσικά κ τα διάβασα,μάλλον λες για εκεί που γράφεις για το ότι θα μετατρέψεις αυτό σε HTPC ? άρα θέλετε ένα καινούριο ?

Αυτο το pc που στήνετε αν του βάλεις και μια καλη κάρτα είναι Gaming δεν είναι για τιμολόγια και internet.

Φυσικα καποιος μπορεί να βαλει και i7 αλλα ειναι η ίδια λογική με του "μαστορα" που θέλει 750w τροφοδοτικό και πρέπει να το αναφέρουμε.. Αφού τρέχει το ίδιο πρόγραμμα όπως μαρτυράς πιο πάνω γιατί να θέλει κάτι παραπάνω εκτός από δίσκο και μνήμη ? :) any way .. καλές αγορές..

Γτ αυτό στο μαγαζί επειδή τα έχουμε όλα τα προγράμματα ανοιχτά ταυτοχρονα αρχίζει να αργεί και θέλουμε να αγοράσουμε καινούρια windows 8.1 συν ότι θέλει RAM (έχει 2 gb) συν ότι βαράει κάτι 60% ο επεξεργαστής πλέον συν ότι θέλουμε αυτό το σύστημα να το κάνουμε htpc Και εντάξει δεν είναι και τόσο κομπλε. Αργεί αρκετά και πολλές φορές όταν χρησιμοποιεί ένα (ίσως κακογραμμένο) πρόγραμμα java κολλάει υπερβολικά. Επιπλέον, παρόλο που είπα να το παραλείψω είναι και μια εφορία η οποία θέλει να δει έξοδα φέτος γτ αλλιως θα μας τα φάει αυτή τα λεφτά!!Επίσης τελικά καλύτερα h87 η h97 για τον 4430-4440?? Ποια μητρική προτείνετε?Για το παιδί που πάλι ανέφερε τα eshops Βρείτε μου εσείς ένα τέτοιο που παρέχει υποστήριξη για το κεφάλαιο της altec και μεσω τηλεφώνου αλλά και να έρθει στο χώρο μας. Επίσης ποιος θα αναλάβει να μεταφέρει το software Εγώ αυτά δεν τα πειράζω. Η φορολογική μνήμη και ότι έχει να κάνει με τιμολόγια θέλουν εξουσιοδοτημένο άτομο. Επιπλέον πες ότι κάτι γίνεται. Τι θα μου κάνει το eshop. Ο τεχνικός έρχεται σε 10 λεπτά στο χώρο μας και πάντα μας δίνει συσκευή αντικατάστασης ακόμη και για 1 μερα η και 2 ωρες. Γνωρίζω ότι εχουν καλύτερες τιμές και ποικιλία to vision από όπου αγόρασα όλα τα άλλα pc αλλά για το συγκεκριμένο σύστημα ΔΕΝ γίνεται πως να το κάνουμε. Σορρυ και για το μεγαλο post προσπαθω πάντα να αποφεύγω τις περιττές λεπτομέρειες αλλά από ότι κατάλαβα δεν γίνεται. Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας απαντήστε μου λίγο σας παρακαλώ και για τη μητρικη να δούμε τι θα κανουμε.Sent from my HTC One using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γτ αυτό στο μαγαζί επειδή τα έχουμε όλα τα προγράμματα ανοιχτά ταυτοχρονα αρχίζει να αργεί και θέλουμε να αγοράσουμε καινούρια windows 8.1 συν ότι θέλει RAM (έχει 2 gb) συν ότι βαράει κάτι 60% ο επεξεργαστής πλέον συν ότι θέλουμε αυτό το σύστημα να το κάνουμε htpc Και εντάξει δεν είναι και τόσο κομπλε. Αργεί αρκετά και πολλές φορές όταν χρησιμοποιεί ένα (ίσως κακογραμμένο) πρόγραμμα java κολλάει υπερβολικά. Επιπλέον, παρόλο που είπα να το παραλείψω είναι και μια εφορία η οποία θέλει να δει έξοδα φέτος γτ αλλιως θα μας τα φάει αυτή τα λεφτά!!Επίσης τελικά καλύτερα h87 η h97 για τον 4430-4440?? Ποια μητρική προτείνετε?Για το παιδί που πάλι ανέφερε τα eshops Βρείτε μου εσείς ένα τέτοιο που παρέχει υποστήριξη για το κεφάλαιο της altec και μεσω τηλεφώνου αλλά και να έρθει στο χώρο μας. Επίσης ποιος θα αναλάβει να μεταφέρει το software Εγώ αυτά δεν τα πειράζω. Η φορολογική μνήμη και ότι έχει να κάνει με τιμολόγια θέλουν εξουσιοδοτημένο άτομο. Επιπλέον πες ότι κάτι γίνεται. Τι θα μου κάνει το eshop. Ο τεχνικός έρχεται σε 10 λεπτά στο χώρο μας και πάντα μας δίνει συσκευή αντικατάστασης ακόμη και για 1 μερα η και 2 ωρες. Γνωρίζω ότι εχουν καλύτερες τιμές και ποικιλία to vision από όπου αγόρασα όλα τα άλλα pc αλλά για το συγκεκριμένο σύστημα ΔΕΝ γίνεται πως να το κάνουμε. Σορρυ και για το μεγαλο post προσπαθω πάντα να αποφεύγω τις περιττές λεπτομέρειες αλλά από ότι κατάλαβα δεν γίνεται. Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας απαντήστε μου λίγο σας παρακαλώ και για τη μητρικη να δούμε τι θα κανουμε.Sent from my HTC One using Insomnia

ενταξει το καταλαβαμε.............παρε μια απο τις συνθεσεις που εχουμε κανει ολοι μας...............δειξτου την και πες αυτο θελω να μου κανεις........ποσο θα βγει;και τελειωσε το θεμα

και ετοιμασου να δεις τι τιμη θα σου πει.................ειπαμε την εξυπηρετηση την πληρωνεις

βαλε την H97 ειναι συμβατες

http://www.asrock.com/mb/Intel/H97M%20Anniversary/?cat=CPU

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ανάγκη βάζεις ένα 550W τροφοδοτικό μήπως στο μέλλον βάλεις καμια κάρτα γραφικών επάνω. Αλλιώς 350W είναι περισσότερα από αρκετά γι' αυτό το σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω πασο..

 

τι καλη ρε φιλε?  αυτο το pc θα πηγαινει πιο αργα και απο σαλιγκαρι σε χωματοδρομο..

ειναι σκληρος αυτο? ειναι τροφοδοτικο το αλλο? και η τιμη για γελια!

 

παρε ενα λαπτοπ με 250 ευρο πες τον πατερα σου και τα υπολοιπα 272 παρτα και πανε με την γκομενα  4 μερες διακοπες τα χριστουγεννα.. να βγαλεις και γουστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 με 250 ευρο πες τον πατερα σου και τα υπολοιπα 272 παρτα και πανε με την γκομενα  4 μερες διακοπες τα χριστουγεννα.. να βγαλεις και γουστα

Στον πατἐρα του να το πεί αυτὀ; :-D  :-D

Δεν παλεύστε με τίποτα....

 

Υ.Γ me3ican, όσο αφορά την σύνθεση που σας έκανε ο τεχνικός σας, προσωπικά θα του έλεγα να βάλει αυτόν τον δίσκο http://www.skroutz.gr/s/2218258/Western-Digital-Caviar-Black-500GB-7200rpm-SATA-6Gb-s-64MB.html και ένα ''επώνυμο'' τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι για δουλεια γιατι να μην παει και σε καποιο ετοιμο branded οπως αυτο: http://www.skroutz.gr/s/5489983/Dell-Inspiron-3847-i3-4150-4GB-500GB.html?400 ευρω και κανει την δουλεια του μια χαρα ,η αυτο:http://www.skroutz.gr/s/4529679/HP-400-G1-SFF-i3-4130-4GB-500GB.htmlπου με 430 εχει 5 χρονια εγγυηση και ειναι και μικρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπε παραπανω οτι ο λογος που θελει να παρει απο εκεινον και οχι απο καποιο μαγαζι ειναι η εξηπηρετηση. αν χαλασει κατι δεν θα περιμενει μια ευδομαδα ξεκρεμαστος, ειναι μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πατἐρα του να το πεί αυτὀ; :-D  :-D

 

ρε συ.. μην κανεις πως δεν καταλαβενεις... εννοω να πει τον πατερα του για το λαπτοπ

και να τσεπωσει αυτος τα υπολοιπα να τα φαει με το "προσωπο"

αλλα μ'αρεσε η εκδοχη σου...  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...