Προς το περιεχόμενο

Star Wars: The Force Awakens. Δείτε το πρώτο trailer


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πιο γελοιο ειναι οτι εχει γινει πρωτη ειδηση ακομα κ στα τεχνολογικα νεα οτι βγηκε το τρειλερ για το τρειλερ της ταινιας. ακομα κ αρθρα για το ποτε θα ανακοινωθει η ημ/νια του teaser. ημαρτον πια, οκ ηταν εντυπωσιακη η πρωτη τριλογια για την εποχη της οταν ημον 10 χρονιων που την ειδα αλλα μεχρι εκει.

Αυτη η μοδα με την νεκρανασταση των βετερανων ηθοποιων της δεκαετιας του 80 για να κανουν επικα χαζες ταινιες πρεπει να φυγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να ειμαι ο μόνος, που ποτέ δεν μου άρεσαν ούτε ελάχιστα τα star wars τελικά...

Sent from my Nokia Lumia 920

Πολύ λίγοι φαίνεται πως είμαστε, τουλάχιστον από τους οπαδούς των ταινιών φαντασίας και διαστήματος. Όχι μόνο δε μου άρεσε ποτέ κανένα, αλλά με μεγάλη χαλαρότητα και χωρίς απολύτως το παραμικρό κόπο, βάζω όλα τα Star Wars στο πάτο των ταινιών του είδους, ποτέ δεν έχω παρακολουθήσει κάποια χειρότερη ταινία, θα τα βαθμολογούσα με μείον άπειρο στα 10 αν μπορούσε να υπάρξει τέτοια βαθμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα φραγκα γινεται η ολη φαση ρε παιδια. Εξαγορασε περυσι τον Λουκας η Ντισνευ και θελει να αρμεξει κερδη. Και το οτι φεραν πισω τους ηθοποιους του 80 ειναι καθαρα κινηση μαρκετινγκ. Για μενα δεν υπαρχει καμμιά καλλιτεχνικη εξαρση. Αν θελετε να δειτε καλλιτεχνικο μεράκι παρακολουθειστε τα documentaries απο τις παλιες ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαπα  :-(

 

τσου. οι κλωνοι stormtroopers αντικαταστηθηκαν με το περασμα των χρονων απο κανονικους στρατιωτες απο πολλους πλανητες.

Πολύ σωστά. Υποτίθεται ότι οι κλώνοι (το ξέρουμε από το Ep.2) μεγαλώνουν ταχύτατα άρα ηλικιώνονται και πεθαίνουν πολύ γρήγορα. Δεν στέκει λοιπόν τόσα χρόνια μετά να είναι Clone Troopers εκτός κι αν συνεχίστηκε η κλωνοποίηση τους στον Καμίνο... που δεν το νομίζω...0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζουμε για κάτι καλό επειδή τα star wars είναι τεράστια κινηματογραφική αξία. Για να διατηρήσουν την αξία πρέπει να επιμείνουν στη φιλοσοφία/πνευματικότητα/διαμάχη dark side με light side παρά σε εντυπωσιακά φωτόσπαθα. Περιμένουμε ένα χρόνο σχεδόν με αγωνία, better be good!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα φραγκα γινεται η ολη φαση ρε παιδια.

Φυσικά υπάρχει πολύ καλλιτεχνικό μεράκι στο Χόλιγουντ αλλά ακόμα και οι καλλιτέχνες χρειάζονται χρήματα. Σχεδόν όλες οι ταινίες γίνονται (και) για τα φράγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το lightsaber, συμφωνα με το σχημα και τον ηχο (πιο πολυ lightning effect απο το κανονικο, νομιζω), ειναι παλιο. Παιζει ο τυπος να ειναι και κανενας Darth Revan που ξυπνισε η κατι τετοιο, που θα ηταν αρκετα cool κατα την αποψη μου, να ξαναερθει στο θεμα το Old Republic. Το σιγουρο ειναι οτι κανενας δεν μπορει να κρινει μια 3ωρη ταινια απο random σκηνες ενος λεπτου. Μπορει να ειναι αξια των προηγουμενων, μπορει κι οχι, σε 1 χρονο θα μαθουμε. Προσωπικα ο J.J. Abrams μου αρεσει. :)

 

Edit: ο ηθοποιος που κανει τον 3PO ειπε οτι θα ειναι η καλυτερη Star Wars ταινια που εχει βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά. Υποτίθεται ότι οι κλώνοι (το ξέρουμε από το Ep.2) μεγαλώνουν ταχύτατα άρα ηλικιώνονται και πεθαίνουν πολύ γρήγορα. Δεν στέκει λοιπόν τόσα χρόνια μετά να είναι Clone Troopers εκτός κι αν συνεχίστηκε η κλωνοποίηση τους στον Καμίνο... που δεν το νομίζω...0

 

Αν είναι έτσι, τότε γιατί ο Boba Fett, που είναι επίσης κλώνος του Jango Fett, ζει και εμφανίζεται κανονικά στα επεισόδια 5 και 6; Επίσης το ότι οι κλώνοι μεγαλώνουν ταχύτατα στην πραγματικότητα δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνεται το ίδιο και σε μια ταινεία επιστημονικής φαντασίας, ούτε θυμάμαι να αναφέρεται κάτι τέτοιο στο επεισόδιο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με τις τριλογίες:

Σαφώς η 1η τριλογία ('77-'79-'81) είναι καλύτερη και από θέμα παραγωγής και από θέμα σεναρίου. Μην ξεχνάτε ότι το Star Wars ήταν αυτό που έφερε για 1η φορά το Dolby Surroung στο σινεμά. Στην 1η τριλογία απολάμβανες πραγματική ταινία, γιατί τότε το Hollywood είχε μεν επενδύσει σε πρωτοποριακές πρακτικές, αλλά το αποτέλεσμα έδειξε ότι οι ταινίες άξια μπήκαν στις καλύτερες θέσεις στο IMDB (αν και βρίσκω το συγκεκριμένο site καθαρά υποκειμενικό), γιατί υπήρξε σωστή παραγωγή. 

Η 2η τριλογία ήταν σκέτη αποτυχία γιατί ο Lucas αφέθηκε στα special effects παρά στην παραγωγή-σενάριο κλπ. Ο Jar-Jar στην ουσία είναι ένας άχρηστος χαρακτήρας. Το story εξηγείται μεν αλλά δεν παρουσιάζεται όπως πρέπει. Όπως επίσης αφήνονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ κενά μεταξύ των ταινιών και ιδιαίτερα της 3ης και 4ης (Revenge of the Sith & A New Hope), κενά τα οποία "εν μέρη" καλύπτονται από τα διάφορα παιχνίδια της Lucasarts.

Για όσους δεν γνωρίζουν καλά την ιστορία των SW, η επόμενη τρολογία (αν και εφόσον γυριστεί σωστά) θα είναι η καλύτερη όλων. Θα έχουμε πολλές επιστροφές χαρακτήρων με πιο απειλειτικές διαθέσεις και γεγονότα που θα μας αφήσουν άναυδους!

 

Για το The Old Republic και το θέμα Revan, δε νομίζω να παίξει κάτι τέτοιο γιατί πάει ενάντια στην ιστορία των νεότερων SW. Η εποχή Revan διαδραματίζεται 5000 γαλαξιακά χρόνια πριν, οπότε θα ήταν τρελή αποτυχία να τα συνδιάσουν.

 

Εν αναμονή λοιπόν της ταινίας ή ενός νέου trailer, οπότε μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για το τι θα ακολουθήσει. 


Αν είναι έτσι, τότε γιατί ο Boba Fett, που είναι επίσης κλώνος του Jango Fett, ζει και εμφανίζεται κανονικά στα επεισόδια 5 και 6; Επίσης το ότι οι κλώνοι μεγαλώνουν ταχύτατα στην πραγματικότητα δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνεται το ίδιο και σε μια ταινεία επιστημονικής φαντασίας, ούτε θυμάμαι να αναφέρεται κάτι τέτοιο στο επεισόδιο 2.

Στη 2 ταινία "Attack of the Clones", ξεκαθαρίζεται ότι ο Jango Fett ζήτησε από τους Camino έναν κλώνο για να τον μεγαλώσει ο ίδιος χωρίς την παρέμβαση της διαδικασίας κλωνοποίησης. 

Επεξ/σία από Ta3ideftis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι, τότε γιατί ο Boba Fett, που είναι επίσης κλώνος του Jango Fett, ζει και εμφανίζεται κανονικά στα επεισόδια 5 και 6; Επίσης το ότι οι κλώνοι μεγαλώνουν ταχύτατα στην πραγματικότητα δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνεται το ίδιο και σε μια ταινεία επιστημονικής φαντασίας, ούτε θυμάμαι να αναφέρεται κάτι τέτοιο στο επεισόδιο 2.

αναφερεται οταν επισκεπτεται την βαση ο obi-wan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα τα έβλεπα ξανά με την σειρά που βγήκαν, πρώτα την παλια τριλογία και μετά την καινούρια.  

Δεν πρόκειται να χάσεις τιποτα απο θέμα story και θα καταλάβεις καλύτερα   την εξέλιξη  μιας σειράς επιστημονικής φαντασίας  σε κινηματογραφική ιστορία.

Ευχαριστώ πολύ. Θα τα δω με τη σειρά που βγήκαν λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χρόνια και το x.wing δεν αναβαθμίστηκε καθόλου; ακόμα και τα στορμτρουπερς τα ιδια φοράνε ... τουλάχιστον στο σταρτρεκ είχαμε εξέλιξη στην τεχνολογια και μοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...