Προς το περιεχόμενο

piercing αποριούλες μικρές


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 6 μήνες μετά...

Καλημέρα σας, η κορη μου (4 ετων) έχει τρυπησει τα αυτάκια της μια μερα πριν το lock down.  Μετα από μια εβδομάδα καθψς έπαιζε σκάλωσε κάπου και τις έφυγε το σκουλαρικι,

αργήσαμε να το αντιληφθούμε και φοβήθηκα να της το ξαναβαλώ. Ξέρετε μετά από πόσο καιρό μπορεί να ξανατρυπήσει το αυτί της. Γιατι στεναχωρέθηκε πολύ και όποτε το θυμάται κλαίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός κρίντζαρα λίγο που ένα τετράχρονο θέλει και της βάλατε ήδη σκουλαρίκια αλλά δεν είναι my business το τι κάνετε βέβαια.

Πιο πολύ όμως κρίτζαρα με το γεγονός πως της πιάστηκε ήδη μια φορά κάπου και θέλετε να της το ξαναβάλετε. Παιδί είναι και παίζοντας είναι πολύ πιθανό να πιαστεί αλλά αυτή τη φορά να φύγει μαζί με το αυτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, aelia2016 είπε

Καλημέρα σας, η κορη μου (4 ετων) έχει τρυπησει τα αυτάκια της μια μερα πριν το lock down.  Μετα από μια εβδομάδα καθψς έπαιζε σκάλωσε κάπου και τις έφυγε το σκουλαρικι,

αργήσαμε να το αντιληφθούμε και φοβήθηκα να της το ξαναβαλώ. Ξέρετε μετά από πόσο καιρό μπορεί να ξανατρυπήσει το αυτί της. Γιατι στεναχωρέθηκε πολύ και όποτε το θυμάται κλαίει.

εχει κλείσει η τρύπα;Εχετε το σκουλαρίκι τρυπήματος;Δοκιμάσατε αν περνάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα! Εγω ειχα κανει piercing στον αφαλό για τρείς μηνες περιπου έβγαλα το σκουλαρίκι για μια μέρα ολόκληρη και την επόμενη μερα δεν κατάφερα να το ξαναφορεσω.. το ειχα ειχα βγαλει τον περασμένο Αύγουστο.. Και θελω να ξανα κάνω Piercing στο ιδιο το σημείο.. ποσο καιρό θέλει ακόμη για να θρέψει η πληγή;; 6 μήνες τώρα ειμαι χωρις το σκουλαρίκι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mo796 είπε

Καλησπέρα! Εγω ειχα κανει piercing στον αφαλό για τρείς μηνες περιπου έβγαλα το σκουλαρίκι για μια μέρα ολόκληρη και την επόμενη μερα δεν κατάφερα να το ξαναφορεσω.. το ειχα ειχα βγαλει τον περασμένο Αύγουστο.. Και θελω να ξανα κάνω Piercing στο ιδιο το σημείο.. ποσο καιρό θέλει ακόμη για να θρέψει η πληγή;; 6 μήνες τώρα ειμαι χωρις το σκουλαρίκι! 

Δηλαδή έχουν περάσει έξι ολόκληροι μήνες και ακόμα δεν έχει θρέψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Σήμερα άνοιξα τρύπα στο αφτί μου για πρώτη φορά και το έβγαλα επειδή  ήταν πολύ ψηλά και όχι χαμηλά για το κρικακι που θέλω να βάλω στο μέλλον. Πόσο καιρό μπορεί να πάρει να κλείσει η τρύπα τώρα που την άνοιξα σήμερα και αφαίρεσα ήδη το σκουλαρίκι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gerasimaggelos είπε

Καλησπέρα. Σήμερα άνοιξα τρύπα στο αφτί μου για πρώτη φορά και το έβγαλα επειδή  ήταν πολύ ψηλά και όχι χαμηλά για το κρικακι που θέλω να βάλω στο μέλλον. Πόσο καιρό μπορεί να πάρει να κλείσει η τρύπα τώρα που την άνοιξα σήμερα και αφαίρεσα ήδη το σκουλαρίκι; 

Πληγή είναι,θα κλείσει.Σε ένα μήνα;Πρόσεξε μην μολυνθεί.

Αλλά δεν είδες σε ποιο σημείο θα σου έκανε την τρύπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gerasimaggelos είπε

Καλησπέρα. Σήμερα άνοιξα τρύπα στο αφτί μου για πρώτη φορά και το έβγαλα επειδή  ήταν πολύ ψηλά και όχι χαμηλά για το κρικακι που θέλω να βάλω στο μέλλον. Πόσο καιρό μπορεί να πάρει να κλείσει η τρύπα τώρα που την άνοιξα σήμερα και αφαίρεσα ήδη το σκουλαρίκι; 

Κανένα 2 βδομαδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Πληγή είναι,θα κλείσει.Σε ένα μήνα;Πρόσεξε μην μολυνθεί.

Αλλά δεν είδες σε ποιο σημείο θα σου έκανε την τρύπα;

Το σημείο που μου βάλε δεν φαινόταν καλά ώστε να δω και πίστευα αρχικά ότι ήταν καλό σημείο αλλά τελικά ήταν λίγο παραπάνω από ότι έπρεπε 

2 ώρες πριν, lasithi12 είπε

Κανένα 2 βδομαδο.

Αα γιατί ένας φίλος μου, μου είπε ότι επειδή την άνοιξα αμέσως και έβγαλα το σκουλαρίκι μετά από μιάμιση ώρα περίπου και είναι μικρή η τρύπα ότι θα κλείσει σε 3-4 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θα σας διηγηθώ την αστεία ιστορία μου με piercing στους λοβούς... Έκανα πρώτη φορά στους λοβούς των αυτιών στα 13 μου... Έβγαλα νωρίτερα απ'οτι έπρεπε το σκουλαρίκι και μετά από λίγο καιρό έκλεισαν! Ξανά έκανα στα 18 μου πάλι στους λοβούς και ξανά έκλεισαν! Και τώρα είμαι 19 και εκτός του ότι έκλεισαν μου δημιούργησαν και δύο μικρά μπαλάκια εσωτερικά και στους δύο λοβούς! Θα μπορέσω να ξανακάνω? Τα μπαλάκια δεν πονάνε αλλά μπορεί να γίνει piercing πάνω από αυτά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...