Προς το περιεχόμενο

GPS που να αποθηκεύει τα σημεία που πήγα.


JLEE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

είμαι εντελώς άσχετος απο GPS και δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα.

Ψάχνω για ένα GPS που να αποθηκεύει τα σημεία που βρίσκομαι.

π.χ. Είμαι στη οδό "Πλαστήρα" να πατήσω κάτι και να το αποθηκεύσει ώστε να μπορώ να το δώ αργότερα.

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο στη δουλειά μου.

 

Ξέρετε κάποιο προϊόν που να το κάνει αυτό?

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολιγον Offtopic

Αν εχεις κινητό android με ενσωματωμένο gps, υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές (δωρεάν και μη) που κάνουν αυτό που θες. 

 

Αν θες συσκευή, πες τι αλλο χρειαζεσαι απο τη συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

είμαι εντελώς άσχετος απο GPS και δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα.

Ψάχνω για ένα GPS που να αποθηκεύει τα σημεία που βρίσκομαι.

π.χ. Είμαι στη οδό "Πλαστήρα" να πατήσω κάτι και να το αποθηκεύσει ώστε να μπορώ να το δώ αργότερα.

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο στη δουλειά μου.

 

Ξέρετε κάποιο προϊόν που να το κάνει αυτό?

 

Ευχαριστώ!!!

 

Οσα εχουν προγραμμα πλοηγησης destinator σιγουρα το κανουν.Μπορει και με αλλα προγραμματα αλλα δεν ξερω .Εκει που σε "βρισκει" οταν πας καπου πατας προσθηκη στα αγαπημενα και δινεις ονομασια που θελεις .

Μετα αν θελεις να ξαναπας απλα το επιλεγεις απο εκει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι,

 

λοιπόν αυτό που ζητάω ακριβώς είναι:

Να πηγαίνω σε διάφορα σημεία όπως οικόπεδα/σπίτια (χαρτογραφημένα) και χωράφια (μη χαρτογραφημένα) να τα αποθηκεύω.

Τέλος να κάνω export τα δεδομένα (συντεταγμένες) στο pc.

 

Τα MLS δεν μου κάνουν γιατί σε μη χαρτογραφημένα σημεία (χωράφια) αποθηκεύει το κοντινότερο δρόμο.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι,

 

λοιπόν αυτό που ζητάω ακριβώς είναι:

Να πηγαίνω σε διάφορα σημεία όπως οικόπεδα/σπίτια (χαρτογραφημένα) και χωράφια (μη χαρτογραφημένα) να τα αποθηκεύω.

Τέλος να κάνω export τα δεδομένα (συντεταγμένες) στο pc.

 

Τα MLS δεν μου κάνουν γιατί σε μη χαρτογραφημένα σημεία (χωράφια) αποθηκεύει το κοντινότερο δρόμο.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Kαλησπέρα. Για να σε ενημερώσω επειδή ο πατέρας μου είναι πολ. μηχ πήραμε πρόσφατα το Garmin Dakota 10 περίπου 170 ευρώ.

Εαν δεν θές να δώσεις μια περιουσία είναι μια χαρά λύση. Τις συντεταγμένες τις βγάζεις σε ESGA 87 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και πάλι,

 

λοιπόν αυτό που ζητάω ακριβώς είναι:

Να πηγαίνω σε διάφορα σημεία όπως οικόπεδα/σπίτια (χαρτογραφημένα) και χωράφια (μη χαρτογραφημένα) να τα αποθηκεύω.

Τέλος να κάνω export τα δεδομένα (συντεταγμένες) στο pc.

 

Τα MLS δεν μου κάνουν γιατί σε μη χαρτογραφημένα σημεία (χωράφια) αποθηκεύει το κοντινότερο δρόμο.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

μαλλον καταλαβα τι θελεις , αυτην εδω την εφαρμογη  https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.noframe.fieldsareameasure

αν δε ξερεις και ποσα στρεμματα ειναι το χωραφι σου στο μετραει και αυτο, πολυ καλη και εγγυημενη  ;)

edit απ οτι βλεπω σου τ αποθηκευει πανω στο χαρτη, να τα μεταφερεις σε pc δε ξερω τι παιζει

Επεξ/σία από arma1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα. Για να σε ενημερώσω επειδή ο πατέρας μου είναι πολ. μηχ πήραμε πρόσφατα το Garmin Dakota 10 περίπου 170 ευρώ.

Εαν δεν θές να δώσεις μια περιουσία είναι μια χαρά λύση. Τις συντεταγμένες τις βγάζεις σε ESGA 87 .

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα το κοιτάξω και θα σε ενημερώσω αν μου κάνει!!

 

 

μαλλον καταλαβα τι θελεις , αυτην εδω την εφαρμογη  https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.noframe.fieldsareameasure

αν δε ξερεις και ποσα στρεμματα ειναι το χωραφι σου στο μετραει και αυτο, πολυ καλη και εγγυημενη  ;)

 

Η ιδέα να χρησιμοποιήσω το κινητό δεν άρεσε στο πελάτη. Αλλά προσπαθώ να τον ψήσω. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα το κοιτάξω και θα σε ενημερώσω αν μου κάνει!!

Nα σε ρωτήσω εαν δουλεύει κάποιο πρόγραμμα και θέλει ακρίβεια π.χ.(Autocad) το Garmin δεν κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σε ρωτήσω εαν δουλεύει κάποιο πρόγραμμα και θέλει ακρίβεια π.χ.(Autocad) το Garmin δεν κάνει. 

Όχι δεν θα δουλέψει σε κάποιο Autocad. Αυτό που θα κάνει είναι να αποθηκεύσει τα ακριβή σημεία. Μετά θα τα βάλω σε ένα Google Map. Απλά θέλω να υπάρχουν και στην συσκευή και στο Google map. Προσπαθώ να τον πείσω να χρησιμοποιήσουμε το κινητό. Με μια εφαρμογή GPS share.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...