Προς το περιεχόμενο

Lumia 730 Vs LG G2


highpriest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι μυθος αυτα που λες απλα ζουμε στην Ελλαδα και κλασσικα ο Ελληνας ειναι του μονοδρομου.Πηρα εγω το ταδε κινητο με το ταδε Android ¨η Ios ε αρα οτι αλλο υπαρχει ειναι για τα σκουπιδια.Μια απο τα ιδια και στις κονσολες και στα Pc κλπ κλπ. Και για να μην ξεφευγω τα εχεις δει και εσυ σε απειρα θεματα με Windows Phones που παντα πεφτει κραξιμο χωρις καν να εχουν εμπειρια.

 

Αν τα έχω δει λέει!

Που να δεις σε άλλα φόρουμ τι γίνεται! Αγελαία συμπεριφορά! 

 

Εδώ είναι καλά. Μπορείς να συζητήσεις τουλάχιστον. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ok λοιπον ,παμε με συγκεκριμενο παραδειγμα

 

στο αυτοκινητο εχω bluetooth stereo οποτε στο android βαζω την εφαρμογη auto bluetooth κ οταν εχω κληση η καλεσω εγω ενεργοποιειται αυτοματα το bluetooth του κινητου ,συνδεεται με το stereo κ διαχειριζομαι ετσι τις κλησεις μου χωρις να εχω μονιμως ανοιχτο το bluetooth του κινητου κ στεγνωνω την μπαταρια χωρις λογο

 

βρειτε μου κατι με αντιστοιχη λειτουργικοτητα στα windows phone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok λοιπον ,παμε με συγκεκριμενο παραδειγμα

 

στο αυτοκινητο εχω bluetooth stereo οποτε στο android βαζω την εφαρμογη auto bluetooth κ οταν εχω κληση η καλεσω εγω ενεργοποιειται αυτοματα το bluetooth του κινητου ,συνδεεται με το stereo κ διαχειριζομαι ετσι τις κλησεις μου χωρις να εχω μονιμως ανοιχτο το bluetooth του κινητου κ στεγνωνω την μπαταρια χωρις λογο

 

βρειτε μου κατι με αντιστοιχη λειτουργικοτητα στα windows phone

Πωπω τι παραδειγμα ανωτεροτητας των Android....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η καραμελα πρεπει να σταματησει. Δεν θελουν ολοι φορητα PC στις τσεπες τους. Καποιοι θελουν απλα σοβαρες τηλεφωνικες συσκευες. Αν μπορεις να κανεις 10 βασικα πραγματα καλα τοτε η συσκευη "περναει". Ολα τα υπολοιπα ειναι μπονους και εξτρα. Τι ακριβως δεν μπορει να κανει δηλαδη το 930 απο ολες τις βαριες και συχνες εφαρμογες που θελεις και χρειαζεσαι απο ενα smartphone; 

 

Ασε που στα 300 ευρω ειναι απιστευτη προσφορα. Τζαμπα πραμα που λεει ο λογος. 

 

Τα διαβάζετε αυτά που γράφετε ή μετά εγώ είμαι ο κακός; Σοβαρέ επαγγελματία που πρέπει και στο 730 και στο 930 να ανοίγεις κάθε φορά το κινητό σου για να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση που ως σοβαρός άνθρωπος που είσαι δεν θα είναι από facebook.

 

 

@Fulgore O καθένας βρίσκει μια δυνατότητα που τον καλύπτει. Στο android προς το παρόν μόνο η φαντασία των προγραμματιστών αποτελεί περιορισμό.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα διαβασα όλα τα ποστ στο παρον θρεντ.

 

κάπου διάβασα για τις low light δυνατοτητες του 730,

απέναντι στο ταπεινο g2..

 

εχμ..οχι...

 

έχει ois το g2....το 1020 ναι ειναι ναι κάπως καλύτερο.

το 930 δεν ξέρω.

 

αλλά το 730 είναι απλά όμορφο,απέναντι στον περσινό βασιλιά το g2..

 

το να πεις το g2 τραβά χειρότερες φωτό απο το 730 είναι προσβολή για το 1020 με το οποίο πέρυσι συγκρίναμε το g2 που στάθηκε γερά στη σύγκριση..

Τρείς ερωτήσεις για την σύγκριση που έκανες g2 και 1020.

1. Σύγκρινες τις φωτογραφίες στο pc?

2. Σύγκρινες βραδινές και ήταν κοντά σε απόδοση???

3. Σύγκρινες βίντεο και κρυστάλλινο ηχο και ήταν κοντά???

 

Κατά τα άλλα, εγω προτείνω 930 στην μαγική τιμή των 299€ από wind. Ψηλε παπά μη το σκέφτεσαι. Έχεις το φθηνότερο wp και παρ' όλα αυτά δεν νομίζω να σε πρόδωσε ποτε.....

ok λοιπον ,παμε με συγκεκριμενο παραδειγμα

 

στο αυτοκινητο εχω bluetooth stereo οποτε στο android βαζω την εφαρμογη auto bluetooth κ οταν εχω κληση η καλεσω εγω ενεργοποιειται αυτοματα το bluetooth του κινητου ,συνδεεται με το stereo κ διαχειριζομαι ετσι τις κλησεις μου χωρις να εχω μονιμως ανοιχτο το bluetooth του κινητου κ στεγνωνω την μπαταρια χωρις λογο

 

βρειτε μου κατι με αντιστοιχη λειτουργικοτητα στα windows phone

Καλώς η κακως δεν χρησιμοποιώ hands free (μόνο όταν θέλω να ακούσω ράδιο βάζω τα ενσύρματα) οποτε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αλλά θα σου πω εγώ ένα παράδειγμα. Χτυπάει το κινητό μου στο αυτοκίνητο ή οπουδήποτε αλλού και χωρίς να πατήσω ΚΑΝΕΝΑ πλήκτρο, απλά το βάζω στο αφτι και μιλάω. Έχεις κάποια παρομοια λύση?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα, εγω προτείνω 930 στην μαγική τιμή των 299€ από wind. Ψηλε παπά μη το σκέφτεσαι. Έχεις το φθηνότερο wp και παρ' όλα αυτά δεν νομίζω να σε πρόδωσε ποτε.....

 

 

Εχμμμ...εντάξει, παρουσίασε και αυτό τα θεματάκια του, δεν ήταν όλα ρόδινα.

Στις αρχές με το bug των συγχρονισμών με τα mail (που πρώτος έθιξα σε διπλανό φόρουμ). Το battery drain για τον ίδιο λόγο. Όλα αυτά όσο ήταν wp8. Όταν πέρασα την developers preview ευχαριστήθηκα κινητό, εως και πριν από λίγες μέρες που μου ήρθε ΟΤΑ η denim και μου κάνει 3-4 reboot την μέρα! Ασε που πλέον δεν ανοίγει με double knock αλλά με χάιδεμα της οθόνης! Άλλο και τούτο! Ήθελα να ρωτήσω, καινούριο feature είναι αυτό ή bug; Περιμένω στο επόμενο update να στρώσουν όλα αυτά τα ενοχλητικά. Μάλιστα δεν είμαι πλέον σε dp, έχω την ντένιμ καθαρή.

 

Γενικώς πάντως κατά 90% ευχαριστημένος, δεδομένου ότι είναι κινητό ενάμισι χρόνου στα χέρια μου και ακόμη και για επαγγελματική χρήση, ας πούμε ότι το παλεύει σθεναρά για την κατηγορία τιμής του. Όλα τα office αρχεία μου σε πρώτη ζήτηση αλαγκαριστα, άψογη συνεργασία με το cloud, διασυνδέσεις μεταξύ διαφορετικών συσκευών χωρίς προβλήματα και επίσης κάτι που όλοι πλέον ξεχνάνε, πολύ καλή χρήση σαν τηλέφωνο σε θέματα ακουστικής και ευκολίας μενού, αλλά και καλύτερη μπαταρία από τα ίδιας τιμής android.

 

Για το 930 δεν θα διαφωνήσω, αλλά τελικά αυτό που είναι πλεονέκτημα για τις φθηνές συσκευές, είναι μειονέκτημα για τις ακριβότερες. Τι εννοώ; Ότι από το ταπεινό 520 εως το 930 δεν υπάρχει καμία διαφορά στο λειτουργικό. Αν πιάσω στα χέρια μου το 930 θα έχω ένα ίδιο τηλέφωνο, με ίδιες εφαρμογές, καλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα. Όταν είσαι χρήστης φθηνού wp γουστάρεις για όλα αυτά, επειδή έδωσες λίγα και πήρες ότι έχουν και τα ακριβότερα της σειράς. Αλλά αυτό μπλοκάρει λίγο τον λόγο να πάρεις κάποιο ακριβό wp. Πχ εγώ τα έβαλα κάτω και σκέφτηκα ότι για τις φωτογραφίες δεν καίγομαι, και στην οθόνη δεν έχω απαιτήσεις υψηλότατης ανάλυσης. Αρα γιατι 930 και όχι 730  ή ακόμη και 535...αν πιάνεις το σκεπτικό μου.  Από την άλλη έπιασα και ένα note και κακά τα ψέματα, κόλλησα. Είναι αλλού αυτό το phablet.

 

Τα εκτιμώ τα wp, αλλά μέχρι το σημείο που νιώθω να είναι value for money. Δηλαδή στις φθηνότερες κατηγορίες. Το 930 κινητάρα, δεν λέω, αλλά αν τα βάλω κάτω, δεν θα κάνω κάτι μαζί του που δεν θα έκανα και με ένα 535 ή έστω οριακά με το δικό μου 520. Για όποιον τον ενδιαφέρει η φωτογραφική είναι πολύ καλή η τιμή του. Για εμένα όχι και τόσο , στην σύγκριση που έκανα με αυτά που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το πλεονέκτημα των wp....;)

Πάντως θα σε μαγέψει η οθόνη, που οσο κι αν λες τώρα "οκ", μετά δεν θα την αλλάζεις (ίσως είναι και κακό αυτό.....), η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η ταχύτητα που θα φαίνεται κυρίως στις εφαρμογές, τα καλούδια που θα πάρεις στην κάμερα μετά την denim, η υποστήριξη σε βάθος χρόνου, η μεγαλύτερη οθόνη (αυτο είναι μειονέκτημα για κάποιους) και άφησα το καλύτερο για το τέλος. Αρχές Γενάρη θα έχεις (έστω σε dp) τα windows 10.....;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχές Γενάρη θα έχεις (έστω σε dp) τα windows 10..... ;)

Είναι ο βασικός λόγος που τρενάρω την απόφαση μου. Με το ζόρι κρατιέμαι βέβαια, μέσα στις γιορτές που κατεξοχήν είναι περίοδος αγοράς κινητού, αλλά επειδη άκουσα και εγώ για αρχές Γενάρη η dp των wp10 είπα να περιμένω να δω τι λένε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο βασικός λόγος που τρενάρω την απόφαση μου. Με το ζόρι κρατιέμαι βέβαια, μέσα στις γιορτές που κατεξοχήν είναι περίοδος αγοράς κινητού, αλλά επειδη άκουσα και εγώ για αρχές Γενάρη η dp των wp10 είπα να περιμένω να δω τι λένε.

Δες τα για να φύγεις με σιγουριά. Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι δραματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα για να φύγεις με σιγουριά. Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι δραματικά.

Ουτε και στο ios 8 σε σχεση με το 7 εχουν γινει τρομερες αλλαγες αλλα δεν κανει ετσι ο κοσμος οπως εσυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα για να φύγεις με σιγουριά. Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι δραματικά.

Εδω δεν έφυγε με τα 8.0 και 8.1, θα φυγει με τα 10ρια.....????

Ουτε και στο ios 8 σε σχεση με το 7 εχουν γινει τρομερες αλλαγες αλλα δεν κανει ετσι ο κοσμος οπως εσυ :P

Μη μου πεις ότι σε επηρεάζουν τέτοιες ξινες και ρηχές τοποθετήσεις??? Αφού βλέπεις πως δεν γουστάρει καθόλου τα wp (δικαίωμά του βέβαια) και παρόλα αυτά ασχολείται μαζί τους. Κάτι δεν λέει αυτό???;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρείς ερωτήσεις για την σύγκριση που έκανες g2 και 1020.

1. Σύγκρινες τις φωτογραφίες στο pc?

2. Σύγκρινες βραδινές και ήταν κοντά σε απόδοση???

3. Σύγκρινες βίντεο και κρυστάλλινο ηχο και ήταν κοντά???

 

Κατά τα άλλα, εγω προτείνω 930 στην μαγική τιμή των 299€ από wind. Ψηλε παπά μη το σκέφτεσαι. Έχεις το φθηνότερο wp και παρ' όλα αυτά δεν νομίζω να σε πρόδωσε ποτε.....

Καλώς η κακως δεν χρησιμοποιώ hands free (μόνο όταν θέλω να ακούσω ράδιο βάζω τα ενσύρματα) οποτε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αλλά θα σου πω εγώ ένα παράδειγμα. Χτυπάει το κινητό μου στο αυτοκίνητο ή οπουδήποτε αλλού και χωρίς να πατήσω ΚΑΝΕΝΑ πλήκτρο, απλά το βάζω στο αφτι και μιλάω. Έχεις κάποια παρομοια λύση?

στα γρηγορα υπαρχει αυτο,φανταζομαι θα υπαρχουν κ αλλα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.insadco.proximitytalktrial

 

σοβαρα τωρα ,αν καποιος μου βρει τροπο τουλαχιστον στις εισερχομενες κλησεις να ενεργοποιειται αυτοματα το bluetooth (στις εξερχομενες μπορεις να χρησιμοποιησεις την cortana) αγοραζω αυριο κιολας το 535 η 730/5

 

αρχικα σκεφτηκα nfc tags αλλα απο οτι το εψαξα θελει αποσταση μικροτερη των 2 εκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...