Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια εντελώς αναπάντεχη και κίνηση έκπληξη από πλευράς Capcom θα έχουμε εν τέλη επίσημα μια τελευταία σεζόν για το παιχνίδι η οποία θα περιλαμβάνει 5 ακόμα χαρακτήρες, 3 πίστες και ακόμα περισσότερα. Δεν ξέρω πως και με ποια λογική κινήθηκαν προς αυτήν την κατεύθυνση αλλά είναι σίγουρα παραπάνω από καλοδεχούμενη. Η τωρινή σεζόν είναι η καλύτερη φάση του παιχνιδιού ως σήμερα. Ελάχιστα πράγματα χρειάζονται πραγματική προσοχή από πλευράς Capcom (ο πούστης ο G, ορισμένα fucked up hitboxes και hurtboxes παράδειγμα) και το παιχνίδι θα κλείσει εύκολα σε μεγάλη νότα. Πιστεύω επίσης ακράδαντα ότι στις επόμενες κονσόλες για πρώτη φορά θα δούμε εξέλιξη του τωρινού συστήματος του παιχνιδιού αντί να δημιουργήσουν πάλι από την αρχή νέο σύστημα. Μπράβο πάντως για την υποστήριξη και συνεχής βελτίωση.   

https://www.eventhubs.com/news/2020/may/27/street-fighter-5-champion-edition-getting-new-characters-stages-and-more/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ενα εκπληκτικό CPT. Το top 8 ήταν γεμάτο από φοβερούς αγώνες, λες και έπαιζαν για EVO ήταν και μαζί υπήρχαν και οι εκπλήξεις. Daigo the beast δείχνει περίτρανα ότι είναι world class player. Ο τύπος είναι πραγματικά boss character σε αυτό το tour. Μοιράζει σφαλιάρες δεξιά και αριστερά. Κατά τα άλλα οι ασιάτες δείχνουν ότι Seth, Blanka και Honda αξίζουν να είναι στις νέες προσθήκες για τα match ups και θα λογαριαστούν με τους δικούς μας με G και Abigail όταν έρθει η ώρα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Ορίστε οι νέοι χαρακτήρες και πότε έρχονται:

spacer.png

Δυστυχώς, τελευταία σαιζόν δεν παίζει να έχει 2 shotos οπότε οι ελπίδες μου να μπει ο Gouken εξανεμίστηκαν. :(
Rose/Oro ήταν leaked πολλές φορές, αλλά δεν μπορώ να μαντέψω ποιος θα είναι ο τελευταίος χαρακτήρας. Ίσως C. Viper ή (meme) Makoto;

Μεγάλη έκπληξη η Akira. Δεν έχω παίξει Rival Schools, αλλά άλλο ένα παιχνίδι της Capcom μπαίνει στο SFverse.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ορίστε οι νέοι χαρακτήρες και πότε έρχονται:

spacer.png

Δυστυχώς, τελευταία σαιζόν δεν παίζει να έχει 2 shotos οπότε οι ελπίδες μου να μπει ο Gouken εξανεμίστηκαν. :(
Rose/Oro ήταν leaked πολλές φορές, αλλά δεν μπορώ να μαντέψω ποιος θα είναι ο τελευταίος χαρακτήρας. Ίσως C. Viper ή (meme) Makoto;

Μεγάλη έκπληξη η Akira. Δεν έχω παίξει Rival Schools, αλλά άλλο ένα παιχνίδι της Capcom μπαίνει στο SFverse.

Δεν είναι εκτός πάντως ο Guken. Αν σκεφτείς ότι άλλαξαν το lore από το ότι τον σκότωσε ο Akuma στο ότι απλά ήταν σε κώμα και επανήλθε στο 4 τότε αυτό σημαίνει ότι είναι ζωντανός. Αρα έχει πιθανότητες να τον δούμε. Προσωπικά πήρα έστω έναν από αυτούς που ήθελα (Oro) και θα ήθελα πάρα πολύ να δω Sodom αλλά ok δεν με χαλάνε οι παλιοί που έρχονται μιας και με το animation του SFV θα δούμε ωραία πράγματα. Η Akira πράγματι τρελή προσθήκη και το Rival Schools μπαίνει επίσημα στην μάχη στο universe του Street Fighter/Final Fight από το να βλέπουμε απλά πίστες με το cast από πίσω. Η Akira μπορώ να πω ότι είναι ότι πρέπει για το cast καθώς ναι μεν θα προτιμούσα τον Kyosuke αλλά αντιλαμβάνομαι ότι τουλάχιστον 2 από την νέα 5άδα να είναι θηλυκές οπότε...ναι είναι νορμάλ. Επίσης το πιθανότερο είναι ότι και αυτή θα είναι ελαφρώς μεγαλωμένη όπως η Sakura και η Karin. Η Makoto και η C.Viper είναι φαβορί στο πόσο τις θέλουν (μετά την Rose) οπότε και εγώ ρίχνω τα λεφτά μου μεταξύ των δυο για τον τελευταίο χαρακτήρα ή το γεγονός ότι δεν μας τον έδειξαν μέχρι τώρα ίσως παίξει και έκπληξη. 

Πιο σημαντική όμως ανακοίνωση είναι ότι fighting mechanics του Rival Schools θα έρθουν στο SFV το οποίο δεν ξέρω τι σημαίνει πρακτικά. Μιλάμε για universal σύστημα που θα εισαχθεί ή θα αφορά αποκλειστικά την Akira; Χμμμμ τα μπαλάκια μου χλιμιντρίζουν στην ιδέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Δεν είναι εκτός πάντως ο Guken. Αν σκεφτείς ότι άλλαξαν το lore από το ότι τον σκότωσε ο Akuma στο ότι απλά ήταν σε κώμα και επανήλθε στο 4 τότε αυτό σημαίνει ότι είναι ζωντανός. Αρα έχει πιθανότητες να τον δούμε.

Τον έχουμε δει στο στόρυ. Gameplay τελευταία σαιζόν όμως δεν θα ρίξουν και 2ο shoto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τον έχουμε δει στο στόρυ. Gameplay τελευταία σαιζόν όμως δεν θα ρίξουν και 2ο shoto.

Ναι αλλά ο πέμπτος χαρακτήρας έχω την εντύπωση ότι είναι μπαλαντέρ. Ολα παίζουν. Κράτα εσύ τις ελπίδες σου για Gouken να κρατήσω εγώ τις ελπίδες μου για Sodom! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τον έχουμε δει στο στόρυ. Gameplay τελευταία σαιζόν όμως δεν θα ρίξουν και 2ο shoto.

Τώρα που βλέπω το χρονοδιάγραμμα πάντως για τον τελευταίο χαρακτήρα έκπληξη είμαι σίγουρος ότι είναι άντρας. Γιατί; Γιατί πολύ απλά 3 κοστούμια για θηλυκή παρουσία δεν γίνεται. Αρα όλα παίζουν, ακόμα και να δούμε νέο χαρακτήρα ή ακόμα έναν Rival Schools χαρακτήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Ο Dan χαμένο character slot , οι υπόλοιποι είναι ενδιαφέρουσες προσθήκες 

Είναι comic relief χαρακτήρας που είναι ιδιαίτερα αγαπητός στο casual κοινό του παιχνιδιού. Προσωπικά προτιμώ αυτόν χίλιες φορές από τους άλλους τύπου El Fuerte, Hakan και Rufus. Αυτός τουλάχιστον έχει πραγματικό χαρακτήρα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειχα ιδεα οτι αρχικα ετοιμαζανε μια πληρη φωτορεαλιστικη εκδοχη του παιχνιδιου, με επανασχεδιασμενους χαρακτηρες οπως τον cyborg M.Bison.

προσωπικα θα θελα το 6 να ακολουθησει αυτη την κατευθυνση, ωστε να ξεχωρισει τελειως οπτικα απο τα δυο προηγουμενα. αλλα δεν θα γινει ποτε κατι τετοιο, αφου οι φανς θα το μισησουν σιγουρα.

επισης βγαζει νοημα γιατι εφυγε προσφατα o Yoshinori Ono, αφου η Capcom ξεζουμιζε ατελειωτα τη σειρα.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ειχα ιδεα οτι αρχικα ετοιμαζανε μια πληρη φωτορεαλιστικη εκδοχη του παιχνιδιου, με επανασχεδιασμενους χαρακτηρες οπως τον cyborg M.Bison.

προσωπικα θα θελα το 6 να ακολουθησει αυτη την κατευθυνση, ωστε να ξεχωρισει τελειως οπτικα απο τα δυο προηγουμενα. αλλα δεν θα γινει ποτε κατι τετοιο, αφου οι φανς θα το μισησουν σιγουρα.

Δεν είναι το μόνο, είχε γίνει και στο παρελθόν παρόμοια προσπάθεια. Η αλήθεια είναι ότι ναι θα μισήσουμε γιατί η μηχανή μάχης και σύστημα animation του κάθε SF είναι τέτοια που είναι αδύνατον να παρουσιαστεί με ωραίο τρόπο στα ρεαλιστικά γραφικά. 

Το artwork δεν μπορεί να λάμψει με ρεαλιστικό δέρμα. Μια ματιά στο capcom vs marvel το τελευταίο σε σχέση με το 3 θα σε πείσει ακριβώς γι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι δωθηκε δωρεαν και για τους κατοχους Ps Plus,βεβαια εδωσαν κλασσικα μονο την απλη εκδοση.

Κοινως μιας και μιλαμε για crossplay με το PC,θα υπαρχει και παραπανω κοσμος αυτο τον καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...