Προς το περιεχόμενο

Nikon D5300


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ντιναρα ελπιζω να μην εννοεις να αγορασω και τις 2 :P

Αν εννοεις την olympus προφανως θα την κρατησω θα την χρησιμοποιουν περισσοτερο οι γονεις μου.

 

Αρα η D7100 εχει περισσοτερα AF points - καλυτερη κατασκευη - καλυτερο viewfinder και λογικά είναι πιο futureproof.

 

Θετικη η σπαστη οθονη στην D5300, αλλα wifi - gps δεν μου ειναι απαραιτητα, τα εχω και στο κινητο :)

 

Aπο φακους ο 18-105 ειναι ο καλυτερος και φτηνοτερος που μπορω να παρω αφου βλεπω ερχεται σε τιμη χωμα με το kit

Επεξ/σία από Anubis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο αβαντάζ της 7100 και ότι ΠΑΙΡΝΕΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ.


τωρα έχω μία olympus E410

 

 

Δουλευω στην ελβετια και εχει η νικον ενα cashback 200CHF σε D7100 και D5300 + 12% εκπτωση που εχει ενα μαγαζι εδω.

 

 

Η τιμή απλά δεν υπάρχει.

Τα σπάει ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά η d7100 ειναι το καλύτερο σώμα που έχει αυτη την στιγμή η Nikon σε crop μηχανές...μήν το σκέφτεσαι κάν σε αυτη την τιμή

ως σωμα η ως συνολο?

γιατι ως σωμα υπαρχει και η D300(s)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαβασα και εγω αυτο και επειδη μαλλον κλινω προς την D7100 τι θα μπορουσα να παρω?

εξαρταται ποσα θες να δωσεις

ο must φακος ειναι ο DX 35mm 1.8g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 7100 είναι η ναυαρχίδα της Νικον στα κροπ. Ο αισθητήρας είναι κορυφαίος σε δυναμικό ευρος, δυνατότητες σε high iso. Προσωπική άποψη, δεν προσπαθώ να πείσω κανένα ότι οι δυνατότητες των απλών φτηνών κιτ φακών (18-55,18-105) εξαντλουνται στους αισθητήρες των 16mp(ίσως και χαμηλότερα) και ουσιαστικά από εδώ και πέρα θα πρέπει η Νικον να αρχίσει να βγάζει νέους κιτ αν σκοπεύει να συνεχίσει να επενδύει στο dx.

Επαναλαμβάνω προσωπική άποψη οπότε για νορμαλ ζουμ θα επέλεγα είτε τον 16-85 είτε τον sigma 17-70 c.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...