Προς το περιεχόμενο

υγραεριοκινηση σε golf tsi 140ps


trikalinos!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να βαλω υγραεριο στο golf tsi 140ps που εχω

εχει βαλει κανεις?τι λεει συμφερει?

σε λαρισα τρικαλα καρδιτσα εχετε να προτεινετε καποιον?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το κιτ για το δικο σου αυτοκινητο κανει περιπου 2500-3000 εφοσον μιλαμε για by default manual εγκατάσταση  μιλαμε για εταιριες  viale ή prins και υγρου ψεκασμου . Τωρα για θεμα αποσβεσης και ολα αυτα...δεν ξερω θελεις περιπου  3.5 χρονια και εισερχονται παραγοντες αρκετοι με τους twincharge οπως θα ξερεις. Δυστηχως ΔΕΝ αξιζει να βαλεις ... οι τιμες σε αυτα τα υπεροχα κατα τα αλλα αυτοκινητα εχουν πεσει τοσο μα τοσο πολυ που με 10.000 παιρνεις mk6 tsi 160 Highline με κατω απο 80κ χιλιομετρα ατρακαριστο. Και τα mk5 tsi(gt edition) στα 5-6 χιλαιρικα με 100.000 χιλιομετρα. Τα αυτοκινητα αυτα δυστηχως καινε αντερα (12-13/100) στην κινηση αλλα οχι στους ανοιχτους δρομους (6-7.5 / 100 ). Η λυση ειναι να παρεις diesel αλλα θα πρεπει να δωσεις χρηματα extra και σιγουρα οδηγικα θα παρεις κατι πολυ χειροτερο απο το golf 5 που εχεις ειδικα αν εισαι με gt sportline εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η κορη μου εχει κανει καπου 20.000 χλμ με audi TT Turbo μοντελλο 2000 χωρις κανενα προβλημα .Το ιδιο και ο γιος μου με ιδιο αμαξι του 2003 (Quatro) αλλα με λιγοτερα χιλιομετρα.

 

Για το golf επειδη ειχα ρωτησει για γνωστο μου ειχαν πει γυρω στα 1200-1300 ευρω εκει που εβαλα στα ΤΤ .Στα ΤΤ στοιχισε 950 ευρω με το ΚΤΕΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιτ για το δικο σου αυτοκινητο κανει περιπου 2500-3000 εφοσον μιλαμε για by default manual εγκατάσταση  μιλαμε για εταιριες  viale ή prins και υγρου ψεκασμου . Τωρα για θεμα αποσβεσης και ολα αυτα...δεν ξερω θελεις περιπου  3.5 χρονια και εισερχονται παραγοντες αρκετοι με τους twincharge οπως θα ξερεις. Δυστηχως ΔΕΝ αξιζει να βαλεις ... οι τιμες σε αυτα τα υπεροχα κατα τα αλλα αυτοκινητα εχουν πεσει τοσο μα τοσο πολυ που με 10.000 παιρνεις mk6 tsi 160 Highline με κατω απο 80κ χιλιομετρα ατρακαριστο. Και τα mk5 tsi(gt edition) στα 5-6 χιλαιρικα με 100.000 χιλιομετρα. Τα αυτοκινητα αυτα δυστηχως καινε αντερα (12-13/100) στην κινηση αλλα οχι στους ανοιχτους δρομους (6-7.5 / 100 ). Η λυση ειναι να παρεις diesel αλλα θα πρεπει να δωσεις χρηματα extra και σιγουρα οδηγικα θα παρεις κατι πολυ χειροτερο απο το golf 5 που εχεις ειδικα αν εισαι με gt sportline εκδοση.

 

12-13/100???

εγω καιω το πολυ  6,5/100

με 20 ευρω βγαζω καμια διακοσιαρια χιλιομετρα

δεν το πλακωνω ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12-13/100???

εγω καιω το πολυ  6,5/100

με 20 ευρω βγαζω καμια διακοσιαρια χιλιομετρα

δεν το πλακωνω ομως

 

 

Σε κίνηση 6.5 δεν καις.

Βέβαια για 12-13 μιλάμε για αρκετή κίνηση και αν κάποιος κινείται κυρίως σε τέτοιες συνθήκες δεν αγοράζει και τέτοια αυτοκίνητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Καλά πως βγάζεις εσύ με τέτοιο θηρίο με 20 ευρώ 200 χιλιόμετρα ;

Εγώ με 1.4 το πολύ να κάνω μαζί με ρεζερβα 150.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω φιλο με τετοιο αμαξι το εχει σχεδον σε ...ακινησια .Εντος πολης ξεπερναει τα 10-11 λιτρα καταναλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MK4 1.6 από μεγάλο service και καινούρια λάστιχα, μετρημένο την προηγούμενη εβδομάδα, από λαμπάκι σε 13 λίτρα (20ευρώ) και ξανά λαμπάκι, έβγαλε ακριβως 120 χλμ. εντός πόλης και οδηγική συμπεριφορά συνταξιούχου.

Κάτι παραπάνω από 10λ. /100 δλδ. Εκτός πόλης η κατανάλωση πέφτει δραματικά βέβαια.

 

Μου φαίνεται απίθανο το TSi 140hp να έχει σχεδόν την μισή κατανάλωση εντός πόλης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>MK4 1.6 από μεγάλο service και καινούρια λάστιχα, μετρημένο την προηγούμενη εβδομάδα, από λαμπάκι σε 13 λίτρα (20ευρώ) και ξανά λαμπάκι, έβγαλε ακριβως 120 χλμ. εντός πόλης και οδηγική συμπεριφορά συνταξιούχου.</p>

<p>Κάτι παραπάνω από 10λ. /100 δλδ. Εκτός πόλης η κατανάλωση πέφτει δραματικά βέβαια.</p>

<p> </p>

<p>Μου φαίνεται απίθανο το TSi 140hp να έχει σχεδόν την μισή κατανάλωση εντός πόλης..</p>

 

Και εμένα γιαυτό τον ρώτησα ειδικά γερμανικό ρουφάει και τα λέει ')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καντραν μου γραφει 6,5λτ και τοσα ειναι.δεν το οδηγω σε πολυ κινηση ομως.σε νορμαλ κατασταση.

 

 

Μονο τα smart ισως καιναι τοσο λιγο .Μην δινεις βαση στο καντραν.Ολα εχουν μεγαλη αποκλιση απο την πραγματικοτητα . Γεμισε σε ενα βενζιναδικο κανε 150-200 τουλαχιστον χλμ και ξανεγεμισε  στο ιδιο βενζιναδικο . Με μια απλη διαιρεση βρισκεις την πραγματικη καταναλωση.

 

Το crv μου πριν βαλω υγραεριο ελεγε καταναλωση πολης 12 λιτρα αλλα η πραγματικη ηταν λιγο πανω απο τα 15 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>στο καντραν μου γραφει 6,5λτ και τοσα ειναι.δεν το οδηγω σε πολυ κινηση ομως.σε νορμαλ κατασταση.</p>

 

Έλα Θεσσαλονίκη και βαζε πρώτη Δευτέρα μόνο αν δεν σου δείξει 25...το λιγότερο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...