Προς το περιεχόμενο

Σημαντικές βελτιώσεις στην κάμερα, φέρνει η αναβάθμιση Lumia Denim


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου, το Core Bulid ID και το Build Creation Date δείχνουν ότι έχεις το Cyan Update, όχι το Denim! Τώρα, θα πεις πώς γίνεται αυτό; Γίνεται γιατί υπάρχει bug που δείχνει ότι το κινητό έχει πάνω το Denim· συμβαίνει και σε άλλους! :)

 

http://wmpoweruser.com/the-denim-extrasinfo-bug-might-be-by-design/

 

τι να πω μπορει, παντως τωρα μου εβγαλε μυνημα ΄΄καλωσηρθατε στο Lumia Denim'' και με πηγε σε σελιδα της microsoft στον browser που λεει LUMIA DENIM IS ON THE WAY

 

τσεκαρα για αναβαθμιση και μου λεει ενημερωμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την μπαταρια.

Κανεις εγκατασταση το "οικονομια μπαταριας" απο το store και προσθετεις το tile του στην start screen.

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/οικονομία-μπαταρίας/c551f76f-3368-42bb-92df-7bfbb9265636

 

Για να κανεις φακελους στην start screen απλα σερνεις το ενα tile πανω απο καπιο αλλο μεχρι να το καταλαβει το λειτουργικο και να κανει κατι σαν "συρταρι".

 

ok got it, ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι κανεις πλάκα, γιατί το 535 είναι πολύ καλύτερο απο το 630.

@stevengreeceGR

Για δες μερικα βιντεο στο youtube να δεις. Το 635 ειναι πολυ ταχυτατο και εχει καλυτερη οθονη. Δεν ξερω ποιο να προτιμησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το 630 ειχε 1gb ram και φλασ η καμερα,θα σου ελεγα να πας σ'αυτο,αλλα με 512 MB,θα εχεις τα γνωστα με καποια apps που θελουν ή θα θελουν τουλαχιστον 1gb ram.

Στο 535 προσωπικα το μονο που με χαλα ειναι ο soc και η ελληψη του clear black.Μονο αυτα.

 

Πραγματικα ειναι πολυ δυσκολη η αποφαση.

Προσωπικα για ενα κινητο που θα το κρατησω τουλαχιστον 2-3χρονια,εγω θα πηγενα στο 730/735.Θα εδινα κατι παραπανω,αλλα δε θα με "ετρωγε" οτι μου λειπει το ενα ή το αλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μου προτεινεις; Για 4-5 χρονια? Μπορω μονο εως 150€. Το 535 ή το 635?

Αν δεν μπορεις να περιμενεις λιγο να πεσει η τιμη του 730,τοτε πηγενε στο 535,απο εμενα,γιατι η ram θα σε περιορισει περισσοτερο παρα ο soc.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρεπει να εχει καλυτερο μια συσκευη για να μπορει να κανει αναβαθμιση; Πεζει ρολο στην αναβσθμιση ο επεξεργαστης, ή η ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και αν μπορεις να παιξεις high end games στο 535 λογο 1gb ram , αυτα προσεξα οτι θα κολλανε λογο οτι τα παιχνιδια εχουν ρυθμιστει σε high settings ενω ο soc δεν βασταει. Επεισης  στα WP δεν εχω βρει να αλλαξεις τα γραφικα οποτε το συμπερασμα δικο σου.Παιζουν ρολο και η ραμ και ο soc   οποτε καλυτερα να πας στο 730.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λεει ο Κωστας.Απλα το θεμα με την ram,ειναι οτι μερικοι developers δινουν περισσοτερη βαση σ'αυτη και βαζουν τους περιορισμους των εφαρμογων τους,με βαση το μεγεθος της ram.

Κανονικα υπολογιζεις και την μνημη και το soc(επεξργαστης&καρτα γραφικων).

Τιποτα δεν μπορεις να αλλαξεις προς το παρον στα κινητα και tablet,εκτος απο την μπαταρια!

Κανε λιγη υπομονη για το 730/735.Πιστευω το Γεναρη(δλδ μετα τις γιορτες) θα πεσει κοντα στα 150-160 και αξιζει σιγουρα για την 4ετια που το θες!Αν το κρατουσες 1-2 χρονια τοτε μπορει να μην σε νοιαξουν τα μειων που εχουν 535&635!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Θα το κοιταξω και θα σκεφτω. Ξερεις αν το 635 θα παρει denim? Ευχαριστω.

Ολα θα παρουν windows 10 και αυτο εχει ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ σημασια και οχι η μικρο αναβαθμηση που ειναι η denim.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...