Προς το περιεχόμενο

Δέ μου αρέσει να ξενυχτάω


periergos1900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να μην σου αρέσουν τα clubs οχι μόνο το θεωρώ φυσιολογικό αλλά είναι ο,τι καλύτερο για την ψυχική σου υγεία. Έχω περάσει νύχτα σε σκαλάκια εισόδου πολυκατοικίας επειδή δεν γούσταρα να πάω σε club στη Πάτρα με μια παρέα, έχω κάτσει με κοντομάνικο και 2 βαθμούς για να μην μπω σε club, έχω περάσει νύχτα στην Πάρο διαβάζοντας κομιξ, έχω περάσει νύχτα στη Μύκονο βλέποντας "Στα Άκρα" με την Βίκυ Φλέσσα, έχω αντέξει μια ώρα στο W και μετά πήγα Κάνδαυλο περιμένοντας να τελειώσει η βραδιά που δυο κολλητοί μου γιόρταζαν το πτυχίο τους. Έχω γυρίσει σπίτι κατευθείαν όταν έμαθα οτι τελικά θα καταλήγαμε σε club, έχω σηκωθεί και έχω φύγει απο κοκτειλαδικο επειδή είχε εκκωφαντική μουσική χωρίς λόγο.

 

Το θέμα είναι να ξέρεις τι θες και να μην φοβάσαι για το τι θα πουν οι άλλοι και να επιλέγεις εσύ τις παρέες σου. Χίλιες φορές να λιώσεις σε mmo παρα σε clubbing. Περισσότερες κουβέντες θα ανταλλάξεις σαν άνθρωπος και μην αγχώνεσαι, υπάρχουν ωραίες κοπέλες που δεν γουστάρουν clubs ούτε είναι τπτ πεταμένες που προσπαθούν να φωτογραφηθούν σε κατι guestlist κτλ.

 

ΥΓ. Ειδικά σε κατι καλοκαιρινά ανοιχτά clubακια που συνωστίζονται 16χρονα αμίλητα ακίνητα χωρίς να κάνουν τπτ είναι το χειρότερο μου. Αν πρέπει να κάνω τον μλκ, έχω πάντα μαζί μου ακουστικά για να ακούω Μποφίλιου και να μου απαλύνει την θλίψη που μου προκαλεί αυτός ο τρόπος "διασκέδασης" και η ξενόφερτη μουσική με στίχους που προέρχονται από κλανιες γάτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να μην σου αρέσουν τα clubs οχι μόνο το θεωρώ φυσιολογικό αλλά είναι ο,τι καλύτερο για την ψυχική σου υγεία. Έχω περάσει νύχτα σε σκαλάκια εισόδου πολυκατοικίας επειδή δεν γούσταρα να πάω σε club στη Πάτρα με μια παρέα, έχω κάτσει με κοντομάνικο και 2 βαθμούς για να μην μπω σε club, έχω περάσει νύχτα στην Πάρο διαβάζοντας κομιξ, έχω περάσει νύχτα στη Μύκονο βλέποντας "Στα Άκρα" με την Βίκυ Φλέσσα, έχω αντέξει μια ώρα στο W και μετά πήγα Κάνδαυλο περιμένοντας να τελειώσει η βραδιά που δυο κολλητοί μου γιόρταζαν το πτυχίο τους. Έχω γυρίσει σπίτι κατευθείαν όταν έμαθα οτι τελικά θα καταλήγαμε σε club, έχω σηκωθεί και έχω φύγει απο κοκτειλαδικο επειδή είχε εκκωφαντική μουσική χωρίς λόγο.

 

Το θέμα είναι να ξέρεις τι θες και να μην φοβάσαι για το τι θα πουν οι άλλοι και να επιλέγεις εσύ τις παρέες σου. Χίλιες φορές να λιώσεις σε mmo παρα σε clubbing. Περισσότερες κουβέντες θα ανταλλάξεις σαν άνθρωπος και μην αγχώνεσαι, υπάρχουν ωραίες κοπέλες που δεν γουστάρουν clubs ούτε είναι τπτ πεταμένες που προσπαθούν να φωτογραφηθούν σε κατι guestlist κτλ.

 

ΥΓ. Ειδικά σε κατι καλοκαιρινά ανοιχτά clubακια που συνωστίζονται 16χρονα αμίλητα ακίνητα χωρίς να κάνουν τπτ είναι το χειρότερο μου. Αν πρέπει να κάνω τον μλκ, έχω πάντα μαζί μου ακουστικά για να ακούω Μποφίλιου και να μου απαλύνει την θλίψη που μου προκαλεί αυτός ο τρόπος "διασκέδασης" και η ξενόφερτη μουσική με στίχους που προέρχονται από κλανιες γάτας.

Καλα το πηγαινες μεχρι το Μποφιλιου....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το πηγαινες μεχρι το Μποφιλιου....

Το περίμενα οτι κάποιος θα το σχολίαζε. :P

 

Το θέμα είναι οτι δεν χρειάζεται να νιώθει κάποιος τύψεις επειδή δεν του αρέσει ο τρόπος διασκέδασης που λέγεται clubbing. (και να πεις οτι όντως είναι clubbing? Απλά μαζεύεται μια παρέα σε ένα σκοτεινό μέρος με φώτα να αναβοσβήνουν, εκκωφαντική μουσική που δεν σου επιτρέπει να ανταλλάξεις μια κουβέντα και κάθονται όλοι να κοιτάνε ο ένας τον άλλο συνήθως όρθιοι και το επαναλαμβάνουν ανα τακτά χρονικά διαστήματα... ειδικά σε κάτι Πρωτοχρονιές που είναι και επίκαιρο... απλά Death! Θυμάμαι την αδερφή μου να βγαίνει μετά το τραπέζι της παραμονής μαζί με φίλους μας και προτιμούσα να λιώσω στο mirc με την 56άρα σύνδεση που είχαμε τότε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να υποκρινεσαι στον εαυτο σου οτι εισαι καλα μαζι τους..Ουτε εγω εχω την κολλητη παρεα, αν και μιλαω σχεδον με ολους..Το εχω εμπεδωσει ομως και ξερω πως σε λιγους μηνες ξεμπερδευω με το σχολειο και ξεκιναει μια καινουργια "ζωη"..Απο την στιγμη που δεν εισαι αντικοινωνικος, δεν θα δυσκολευτεις να κανεις καινουργιες παρεες...Και θα τα βλεπεις αλλιως τα πραγματα επειδη θα συναναστρεφεσαι με καινουργια ατομα

για τι ηλικια μιλαμε;

για τι ηλικια μιλαμε;

καπως ετσι ειμαι και εγω τους εχω εμπεδωσει του ''φιλους'' και ξερω με ποια στραβη...θα ''στραβωσει''καταλαβαινεις τη θελω να πω για αυτο τηρω καποιες αποστασεις και δεν ανοιγομαι πολυ γιατι ξερω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τι ηλικια μιλαμε;

καπως ετσι ειμαι και εγω τους εχω εμπεδωσει του ''φιλους'' και ξερω με ποια στραβη...θα ''στραβωσει''καταλαβαινεις τη θελω να πω για αυτο τηρω καποιες αποστασεις και δεν ανοιγομαι πολυ γιατι ξερω.....

Tριτη λυκειου..

 

Ναι καλη ιδεα να μην πολυ ανοιγεσαι για τετοια θεματα..Ποτε δεν ξερει αμα θα βρεθεις εκτεθειμενος..

 

Δυο ακομα χρονια εχεις και θα περασουν...Δεν ειναι τιποτα..Ειδικα αμα δινεις και πανελληνιες δεν νομιζω να τα σκεφτεσαι αυτα τα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...