Προς το περιεχόμενο

Οι Ευρωπαίοι δεν αλλάζουν το mobile internet "με... τίποτα", παρά μόνο για το ντους ή το sex


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσιολογικά αποτελέσματα μου φαίνονται. Τι θα έπρεπε να κάνουν; Να προτιμάνε το ποτό από το mobile internet?

 

Αναπολώ κι εγώ τις εποχές που θα κινδύνευα να πεθάνω από λέπρα ή φυματίωση. Σιχαίνομαι που είμαι συνέχεια κολλημένος στον υπολογιστή και στο Note μου γιατί πάντα ήθελα να πηγαίνω να κόβω ξύλα για να ανάψω φωτιά ώστε να ζεσταθώ και να μπορεί να μαγειρέψει η γυναίκα που παντρεύτηκα με συνοικέσιο όταν εκείνη ήταν 14. Έτσι δεν τα είχαμε όλα στο χέρι καθισμένοι στην δερμάτινη καρέκλα του pc. Επιβιώναμε υπέροχα και τώρα μεγάλο μέρος του πληθυσμού αντί να γελάσει με τον Δελαπατρίδη που έβγαζε λόγους στο Σύνταγμα, κάθεται και γελάει με fail compilation στο youtube. Και αργότερα πόσο όμορφα ένιωθα με τα ματωμένα πόδια μου που έπρεπε να περπατήσω 10 χιλιόμετρα σε λασπόδρομο, που περίμενα τον παγοπώλη να περάσει μπας και συντηρήσω κανένα τρόφιμο εκτός από παστό μπακαλιάρο. 

 

Άσε το άλλο... περίμενα πως και πως το Πάσχα να πάρω δώρο τα λαμπριάτικα παπουτσάκια μου ενώ τώρα το Πάσχα αγόρασα το μηχανάκι του διαβόλου που ακούει στο όνομα Note και νιώθω υποβαθμισμένος και αναρωτιέμαι που πηγαίνει το ανθρώπινο είδος. Θυμάμαι μάλιστα μια μέρα πριν την μάχη του Σκρα που πήρα μέρος να αναπολώ τις εποχές που θέριζε ο Μαύρος Θάνατος. Τι ωραία που ήταν! Συγγνώμη για το παραλήρημα αλλά θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κρίμα φίλε... Sent from my iPhone using Insomnia

 

Μάλλον εσύ είσαι κρίμα λόγω της έλλειψης επιχειρημάτων σου. 

 

Ο καθενας φιλε μου εκει λου ανηκει σε καλυβα σε καλυβα χιλιες φορες παρα σε ολη αυτη την τρελα δικαιομα του καθενος ειναι σωστα?

 

Δικαίωμα σου φίλε είναι να ζεις σε καλύβα ή όπου αλλού θέλεις. Άφησε λοιπόν το σατανικό smartphone και κουβάλα το χριστιανικό ραδιοκασετόφωνο μαζί σου. Επίσης έλεγξε την ορθογραφία σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμάνε το ποτό από το mobile internet?

 

 

 

Κοίτα μου αρέσει η εξέλιξη και η τεχνολογία και χρησιμοποιώ αρκετά το mobile internet, αλλά απολαύσεις μεταξύ των οποίων και το φαγητο ή ποτό δε θα τις άλλαζα για χάρη του internet.

 

Φυσικά και δεν ηταν καλύτερα τα πράγματα παλιότερα που είχαμε λιγότερη τεχνολογία, φυσικά και πλέον δε μπορούμε χωρίς internet, αλλά δεν παύουν να μας αρέσουν ξαφνικά όλες οι έως τώρα γνωστές απολαύσεις και αντί αυτών προτιμούμε να βλέπουμε σελίδες, είπαμε..

 

Το θέλουμε για τις δουλειές μας, το θέλουμε να σκοτώνουμε την ώρα μας και για να ενημερωνόμαστε, αλλά η διασκέδαση παραμένει διασκέδαση. Και δεν είναι διασκέδαση να καθόμαστε στο internet, ούτε παλεύεται η ζωή χωρίς διασκέδαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα μου αρέσει η εξέλιξη και η τεχνολογία και χρησιμοποιώ αρκετά το mobile internet, αλλά απολαύσεις μεταξύ των οποίων και το φαγητο ή ποτό δε θα τις άλλαζα για χάρη του internet.

 

Φυσικά και δεν ηταν καλύτερα τα πράγματα παλιότερα που είχαμε λιγότερη τεχνολογία, φυσικά και πλέον δε μπορούμε χωρίς internet, αλλά δεν παύουν να μας αρέσουν ξαφνικά όλες οι έως τώρα γνωστές απολαύσεις και αντί αυτών προτιμούμε να βλέπουμε σελίδες, είπαμε..

 

Το θέλουμε για τις δουλειές μας, το θέλουμε να σκοτώνουμε την ώρα μας και για να ενημερωνόμαστε, αλλά η διασκέδαση παραμένει διασκέδαση. Και δεν είναι διασκέδαση να καθόμαστε στο internet, ούτε παλεύεται η ζωή χωρίς διασκέδαση

 

Το ΄΄καθόμαστε στο internet΄΄ είναι πολύ γενικό. Το να δεις ένα video ή μια φωτογραφία που θα σε κάνει να γελάσεις είναι διασκέδαση. Διασκέδαση δεν είναι μόνο το βγαίνω έξω. Διαφορετικά το ΄΄βγαίνω έξω΄΄ το βαφτίζω κι εγώ ως clubbing που από την εκκωφαντική μουσική δεν μπορείς να μιλήσεις και να λέω οτι στο facebook γίνονται πιο ουσιαστικές συζητήσεις στο chat. Δεν είναι όμως μονόπλευρα τα πράγματα. Και εδώ στο forum που γράφουμε είναι μια μορφή ψυχαγωγίας. Δεν αλλάζουμε τον κόσμο αλλά πού είναι το κακό; Καλή είναι και η ησυχία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοείται ότι και στο internet υφίσταται η διασκέδαση ακόμα και σε ενα φόρουμ (στα οποία εγώ τουλάχιστον συμμετέχω αρκετά) αλλά το να βγεις έξω απο το σπίτι και να πας για μια μπύρα με τους φίλους σου οχι κάτι τρελό, είναι απαραίτητη διασκέδαση νομιζω.

 

Την έχω βγάλει για μεγάλα διαστήματα μεταξύ δουλειάς-σπιτι(και ένα φεγγάρι και πανεπιστήμιο) και το μόνο που είχα για διασκέδαση ήταν το internet ( ούτε καν κάνα παιχνιδι) και δε τη παλευα, είχα χαζέψει και ήθελα απεγνωσμένα να ειμαι έξω να έρθω σε επαφή με κόσμο.

 

Οπότε αλλαζω πολλές από τις ώρες μου στο internet για πιο "ζωντανή" επικοινωνία/διασκέδαση και σχεδόν όλες τις mobile μου που συνήθως αφορούν πολύ καμμένες φάσεις ( βλέπε 5ωρα σε εφορίες..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εσύ είσαι κρίμα λόγω της έλλειψης επιχειρημάτων σου.

 

 

 

 

Δικαίωμα σου φίλε είναι να ζεις σε καλύβα ή όπου αλλού θέλεις. Άφησε λοιπόν το σατανικό smartphone και κουβάλα το χριστιανικό ραδιοκασετόφωνο μαζί σου. Επίσης έλεγξε την ορθογραφία σου.

 

 

Κοίτα να σου πω 1 ορθογραφία μου είναι άριστη και σε πληροφορώ ότι αν εσύ το παίζεις έξυπνος με το στυλ κοίτα την ορθογραφία , σου πόσο μάλλον δεν βρήκες να πεις κάτι άλλο για να με κάνεις με το υποθετικό σου μυαλό να νιώσω κάπως ε όχι φίλος δυστυχώς δεν τα κατάφερες. Το τι ξέρει ο καθένας και το τι έχει στο μυαλό του δεν έχεις τόση φαντασία και υπομονή να μάθεις. Γ'αυτο άλλη φορά πριν να γράψεις ότι γράψεις βούτηξε την γλώσσα σου μέσα στο μυαλό σου πρώτα και μετά γράψε την δική σου γνώμη. Όσο αφορά επίσης αυτό που λες δεν μπορείς να κρίνεις κανέναν άνθρωπο ούτε από την ορθογραφία του ούτε το πως ντύνεται ούτε από πουθενά .... πρόσεχε γιατί ίσως να γνωρίζει περισσότερα από σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα συνεχίσω την προσωπική αντιπαράθεση όμως διάβασε τα μηνύματά σου και κρίνε το αν έχεις άριστη ορθογραφία μόνος σου. Δεύτερον εγώ δεν σε έκρινα από την ορθογραφία σου ούτε το έπαιξα έξυπνος. Αντίθετα εξέθεσα τα επιχειρήματα μου προς απάντηση σου αναλυτικά. Διάβασε τα και βούτα πρώτος τη γλώσσα στο μυαλό σου πριν γράψεις γελοιότητες όπως ότι είναι σατανική η τεχνολογία. Μόνος σου εκτίθεσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα συνεχίσω την προσωπική αντιπαράθεση όμως διάβασε τα μηνύματά σου και κρίνε το αν έχεις άριστη ορθογραφία μόνος σου. Δεύτερον εγώ δεν σε έκρινα από την ορθογραφία σου ούτε το έπαιξα έξυπνος. Αντίθετα εξέθεσα τα επιχειρήματα μου προς απάντηση σου αναλυτικά. Διάβασε τα και βούτα πρώτος τη γλώσσα στο μυαλό σου πριν γράψεις γελοιότητες όπως ότι είναι σατανική η τεχνολογία. Μόνος σου εκτίθεσαι.

 

Ότι σου λέω κάτι πάρα πέντε δεν θα μου το υπενθυμίζεις και στης 10. Κάνε Τουμπεκί τώρα γιατί δεν έχω όρεξη για κάτι παραπάνω. Το επειδή δεν έδωσα βάση να γράψω σωστά την ορθογραφία μου σε ένα δύο μηνύματα είναι σφάλμα ναι οκ!!! Άλλη φορά θα γράφω σωστά. Να σε κάνω μια ερώτηση και αν θες απαντάς . Λοιπόν σε ποιο μέρος του πλανήτη ζεις και βρίσκεσαι αυτή την στιγμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι σου λέω κάτι πάρα πέντε δεν θα μου το υπενθυμίζεις και στης 10. Κάνε Τουμπεκί τώρα γιατί δεν έχω όρεξη για κάτι παραπάνω. Το επειδή δεν έδωσα βάση να γράψω σωστά την ορθογραφία μου σε ένα δύο μηνύματα είναι σφάλμα ναι οκ!!! Άλλη φορά θα γράφω σωστά. Να σε κάνω μια ερώτηση και αν θες απαντάς . Λοιπόν σε ποιο μέρος του πλανήτη ζεις και βρίσκεσαι αυτή την στιγμή?

 

Σε ασυναρτησίες είναι αδύνατο να λάβεις απάντηση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγαίνω έξω,βλέπω οι περισσότεροι νέοι εδικά οι γυναίκες με ένα κινητό στα μούτρα τους μπροστά.Τι στο καλό κοιτάνε συνέχεια δεν ξέρω.Αηδία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγαίνω έξω,βλέπω οι περισσότεροι νέοι εδικά οι γυναίκες με ένα κινητό στα μούτρα τους μπροστά.Τι στο καλό κοιτάνε συνέχεια δεν ξέρω.Αηδία.

 

Τα καινούργια selfies με τα duckfaces, αν βγήκαν σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τα βλεπετε ολα αυτα ρε παιδια, εγω 1-2 φορες την ευδομαδα βγαινω απο το σπιτι και αυτα που περιγραφετε εδω στον κορυδαλλο δεν τα βλεπω, που συχναζετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...