Προς το περιεχόμενο

Οι Ευρωπαίοι δεν αλλάζουν το mobile internet "με... τίποτα", παρά μόνο για το ντους ή το sex


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν βγαίνω έξω,βλέπω οι περισσότεροι νέοι εδικά οι γυναίκες με ένα κινητό στα μούτρα τους μπροστά.Τι στο καλό κοιτάνε συνέχεια δεν ξέρω.Αηδία.

Το μεγαλύτερο ποσοστό Candy crush!

που τα βλεπετε ολα αυτα ρε παιδια, εγω 1-2 φορες την ευδομαδα βγαινω απο το σπιτι και αυτα που περιγραφετε εδω στον κορυδαλλο δεν τα βλεπω, που συχναζετε;

Έ, μα και εσύ! Κάθε φορά που βγαίνεις έχεις την μούρη σου κολλημένη στο κινητό σου! Που να τα δεις!

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω το κοιταω το κινητο οταν ειμαι εξω.Για να δω την ωρα.

 

Δεν χαζεψα ακομα.Παντα τους εκραζα και θα τους κραζω.

Ενταξει,το να ριξεις 1 ματια για καποιο μυνημα αντε και για καποιο email το καταλαβαινω.Η να στειλεις μυνημα,η να μιλησεις.Αλλα οταν εχεις κολλησει στην οθονη και ταυτοχρονα περπατας τοτε υπαρχει προβλημα.Η οταν εχεις βγει για καφε και ασχολεισαι με το κινητο.Λες και οταν πας σπιτι δεν θα μπεις στο Facebook η δεν θα δεις τα email.

 

Συμπεριφερονται σαν εξαρτημενοι γιατι ειναι.Αν τους στερησεις το κινητο και τους το αντικαταστησεις με καποιο απλο θα παθουν καταθλιψη.

 

Μου φαινεται οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερη ψυχωση η κανω λαθος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν ξέρω που τα βλέπετε όλα αυτά. Μάλλον χαζεύετε πολύ σε site τύπου 9gag που βγαίνουν συχνά κάτι τέτοια post και το έχετε πάρει και το λέτε και εσεις συνέχεια γιατί πιο πολλοί κολλάνε στις καφετέριες με τους αγώνες της Nova παρά με τα κινητά.

Το μόνο κόλλημα που έχω δει εγω είναι στο μετρό το οποίο χρησιμοποιώ καθημερινά  και που πολλοί παίζουν candy crush μέχρι να έρθει το τρένο ή να φτάσουν στην στάση που κατεβαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικές υπερβολές. Ένα 20% το παρακάνει με την χρηση του κινητού, και ξεκινάει η μπάλα να παίρνει κόσμο και σταματημό δεν έχει. Τσουβάλιασμα, υπεργενίκευση, όλα σε ένα νοικοκυρεμένα.

 

Και δεν δικαιολογώ αυτούς που το κάνουν. Καταλαβαίνω ότι σπαει @@ το να εισαι με καποιον που κοιταει ανα 3 λεπτά το κινητό του, κυρίως επειδη ξερεις οτι το σοβαρότερο πραγμα που περιμένει να δει, ειναι κατα 99% μια μαλακία και μίση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τελικά συμφωνούν οι περισσότεροι εδώ ότι η υπερβολή εκνευρίζει.Προσωπικά δεν είχα ποτέ μου έξυπνο κινητό.Δεν αρέσκομαι και τόσο σε αυτό το χόμπι σε μια καφετέρια.Αλλά σέβομαι και αυτόν που το χρησιμοποιεί λελογισμένα.Του κουμπάρου μου το iphone ας πούμε του το έχω πάρει κανα δυο φορές για να αναζητήσουμε πληροφορίες για κάποιο θέμα που συζητάμε εκείνη την στιγμή.Μπορώ να καταλάβω και εκείνον που θα κάνει και δυο-τρία ποσταρίσματα στο fb.Ή αυτόν που θα chatάρει για λίγο με την γκόμενα που θέλει να ρίξει.Όχι όμως να είναι και όλη την ώρα που θα είμαστε έξω για τον καφέ μας σκυφτός στο κινητό του.Αυτό είναι ῾῾γράψιμο῾῾,είναι αντικοινωνική συμπεριφορά.Απέναντι στο κοινωνικότατο γεγονός του να βγείς για ένα καφέ με φίλο-ους για να πείτε τα νέα σας.Εκεί υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο λέει απλά αυτό που είναι γνωστό σε όλους εδώ και χρόνια, αν και από ότι θυμάμαι κάποιο άλλο άρθρο παλιότερα έλεγε πως για ντους ίσως, αλλά πολλοί ούτε για σεξ δεν αφήνουν το κινητό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγαίνω έξω,βλέπω οι περισσότεροι νέοι εδικά οι γυναίκες με ένα κινητό στα μούτρα τους μπροστά.Τι στο καλό κοιτάνε συνέχεια δεν ξέρω.Αηδία.

Ναι και εγώ νομίζω ότι ειδικά οι γυναίκες είναι πλέον τελείως αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα στην παρεα μου κινητο βγαινει για να δειξουμε κατι στους αλλους, εδω στον κορυδαλλο που μενω και στις καφετέριες που πηγαίνω και ο καφες εχει 2,50 δεν θυμαμε να εχω δει πουθενα ολο αυτο που περιγράφετε. τωρα στις ακριβες καφετεριες δεν ξερω τι γίνετε.

 

 

Παντου συμβαινει αυτο,Ο Κορυδαλλος δεν αποτελει εξαιρεση.Αυτο που γραφεις δεν ισχυει.Προσεξε τριγυρω σου λιγο καλυτερα και θα καταλαβεις.Ισως το εχεις αντιληφθει υποσυνειδητα ως φυσιολογικο-δεδομενο.

 

Δεν ειναι θεμα περιοχης αλλα κακης συνηθειας.

 

Εγω ακομα και οταν οδηγω βλεπω καποιους να στελνουν μυνημα στο κινητο οταν ειναι σταματημενοι σε φαναρι και επισης μου εχουν τυχει περιπτωσεις να μιλαει ο οδηγος στο κινητο και ταυτοχρονα να περναει το Stop.Μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι σε 1 δευτερολεπτο.

 

Οταν ειμαι πεζος προσεχω αυτους τους ηλιθιους να μην με σκοτωσουν.

 

Τι σχεση η τοποθεσια της καφετεριας και η τιμη του καφε με το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι λογικό το 80% να μην θέλει να ανταλλάξει το sex με το mobile internet , διότι αυτά που είδε και έμαθε μέσω internet, θέλει να τα εφαρμόσει και στη πράξη....

Κολό το cyber sex αλλά το πραγματικό καλύτερο !!!!

 

Μέχρι σήμερα......Ποτέ δεν ξέρεις σε λίγα χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική αναχρονιστική άποψη που την ακούω καθημερινά και είναι τουλάχιστον γελοία. "Τι ωραία που ήταν τα χρόνια της αθωότητας τότε.. Τι καλά που περνούσαμε¨.. Όχι φίλε μου! Αν θες να αποτελείς μέρος της εξέλιξης του ανθρώπινου είδους ΠΡΕΠΕΙ να εξελίσσεσαι. Η σημερινή εξέλιξη γίνεται κατανοητή κυρίως στην τεχνολογία. Η τεχνολογία υφίσταται για να ευκολύνει και να εξυπηρετεί τον άνθρωπο. Εγώ προσωπικά δε μπορώ να ζήσω δίχως την τεχνολογία. Εσύ τώρα αν μπορείς να ζήσεις στην καλύβα δίχως τηλεόραση και η/υ, μπράβο σου. Δεν είσαι όμως ανώτερος από μένα. 

 

Στο θέμα του τι ωραία που ήταν τα αθώα χρόνια. Σε αυτά τα χρόνια μεγάλωσα. Όλα έχουν να κάνουν με το πως διαχειρίζεσαι την τεχνολογία. Αν εσύ δε μπορείς/βαριέσαι να τιθασεύσεις το παιδί σου στο θέμα ενασχόλησης με τεχνολογικά μέσα φταις ΕΣΥ, που στα 15 του θα βγαίνει και θα είναι με ένα κινητό στο χέρι. Γιατί ποτέ του δεν του έμαθες με τον κατάλληλο τρόπο πως να διαχειρίζεται την τεχνολογία αλλά και τους τρόπους συμπεριφοράς του σε μια παρέα. 

 

Εννοείται ότι είναι κατακριτέο αυτό που βλέπουμε σε μπαρ/καφε/εστιατόρια και γενικότερα την αποξένωση αλλά υπάρχει ευθύνη. Η ευθύνη αυτή δεν αντιμετωπίζεται με πισωγυρίσματα ή κατάργηση της τεχνολογίας. Αν εσύ τώρα δεν έχεις το πρόβλημα να δίνεις λεφτά σε sms αντί να χρησιμοποιείς το messenger ή μπορείς να γυρνάς με χάρτη στην Άνω Κάτω Παναγιά των Γαργαλιάνων αντί του google maps είναι άλλο θέμα. 

Ναι φιλε εχεις δικιο γιαυτο πλεον ο μισος πληθυσμος βρίσκει γκομενα απο το facebook ή μπενει στα chat ψαχνοντας για ανωμαλιες επειδη η τεχνολογια μας κανει μονο καλο! Ωραια επικοινωνια να την χαιρεσαι αλλα εμενα να μου λειπει γιαυτο εχω Nokia X1 επειδη ειμαι της παλαιολιθικης εποχης και ζω σε σπηλια αλλα τουλαχιστον δεν αυνανιζομαι παρεα με ενα αγνωστου φυλου ον πισω απο μια οθονη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκα, SUV και κίνητο = θανατηφόρος συνδιασμός!

 

Ιδίως όσοι καβαλάνε μηχανή έχουν μάθει να εντοπίζουν τα κινητά στα χέρια τους πιο γρήγορα και από τα μαγικά κουτιά της ΚΥΠ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχει αλλάξει ο τρόπος διασκέδασης μαζί με την αλλαγή της τεχνολογίας με την πρώτη αλλαγή να παίρνει τον κατήφορο. Όποιος έχει βιώσει αληθινή διασκέδαση δεν σκέφτεται καν να ανοίξει το κινητό όταν είναι έξω ακόμα και αν τον καλούνε.... Αν έχεις όμως να συγκρίνεις υποτυπώδης μορφή διασκέδασης με την οπτική πανδαισία που παίρνεις από το κινητό είτε απο παιχνίδι είτε απο βιντεάκι τότε κλίνω προς το δεύτερο. Όταν ήμουν φοιτητής όπου δεν υπήρχε ιντερνετ και δεν είχα ούτε υπολογιστή έβγαινα καμιά φορά όχι επειδή ήθελα ανθρώπινη επικοινωνία αλλά επειδή βαριόμουνα σπίτι και καμια φορά γύριζα χειρότερα απο όταν ξεκίναγα. Η έρευνα αυτή μου λέει πως ο κόσμος δεν ξέρει πως να περάσει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...