Προς το περιεχόμενο

[USB Flash] SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 64GB @ MyMemory.DE - 33.74€


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις δοκίμασα με πειπαλ και στα 2. Τζίφος. Πόσο διαρκούν οι προσφορές αυτές. Θα προλάβω να φορτώσω την ρεβολουτ?

οσο διαρκει και το τοπικ.....μην αγχωνεσαι.

μεταφορικα 2,8€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω κάτι screenshots με παραγγελία από το γερμανικό mymemory και φαίνεται να είναι χωρίς μεταφορικά. Γιατί εμένα μου βγάζει κι εκεί €2.73 μεταφορικά; Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιότερα είχε δωρεάν αποστολές. Το έχει κόψει λίγο καιρό πριν τις γιορτές.

Άσε που κάνει και το άλλο "χαζό":

Αν παραγγείλατε δύο τα στέλνει ξεχωριστά. Αν παραγγείλετε πέντε είδη πάλι ένα ένα τα στέλνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στικακι ειναι κορυφαιο, αλλα ρε παιδια το ειχα παρει πριν 2 χρονια+ με 46€.... εκει που εχουν κατρακυλησει οι τιμες πλεον το θεωρω ακριβο να το δινουν σε "προσφορες" στα 34 πλεον...

 

Επειδη δυστυχως το εχασα τα περσινα χριστουγεννα κοιτουσα για αντικαταστατη (ενδεχομενως και με το ιδιο αφου ηταν οντως κορυφαιο) αλλα θεωρω απο τη μια ακριβη την τιμη του για σημερα και απο την αλλη οι τρελες ταχυτητες που δινει ειναι πολυ δυσκολα αξιοποιησιμες κατι που διαπιστωσα και οσο το ειχα. Οποτε με τα 64αρια γενικα να παιζουν στο 15ευρο πιο πολυ θα εψαχνα για καποιο με write απλα 50+ (ειναι ηδη επαρκες νομιζω για το 95% των περιπτοσεων) και μεχρι 20€ αλλιως στα 35€ θα κοιταζα για 128αρι που απλα να μη σερνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σημερα μου στειλαν τα λεφτα πισω. Ουτε μειλ ακυρωσης ουτε τιποτα! Συνεβη σε κανεναν αλλον αυτο ?

Τώρα μόλις μου έστειλαν email ότι έγινε dispatched

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ρωτησα τι εγινε και μου ειπαν οτι δεν ειχαν στοχεια αποστολης και τετοια χαζα. πληρωσα με paypal checkout αλλα δεν εβαλα διευθυνση αφου την παιρνουν απο το paypal ετσι δεν ειναι? Τουλαχιστον σε αλλα σαιτς που κανω checkout με το paypal δεν ειχα ποτε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά να ρωτήσω λίγο. Χτες δοκίμασα για πρώτη φορά το στικάκι σε USB 3.0 θύρα σε λάπτοπ φίλου (το δικό μου PC λόγω παλαιότητας έχει μόνο USB 2.0, αλλά περιμένω να μου έρθει PCI-E κάρτα που θα βγάζει usb 3.0 ports), η αλήθεια είναι ότι οι ταχύτητες δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που περίμενα. Σε όλες τις περιπτώσεις έγραψα ΑΠΟ το στικάκι ΠΡΟΣ τον σκληρό του laptop. Έκανα 2 δοκιμές, στην αρχή έναν φάκελο με διάφορα σχετικά μικρά αρχεία (από 30MB ως 250MB) και στην δεύτερη περίπτωση ένα μεγάλο αρχείο mkv κάπου 8GB. Και στις 2 περιπτώσεις ξεκινάει να γράφει γύωρ στα 60-70ΜΒ/sec αλλά πέφτει κοντά στα 40ΜΒ/sec, κάνει και κάτι χαζά στα 18-20ΜΒ/sec και μόνο κάτι spikes στα 70-80ΜΒ/sec. Καμία σχέση με τα 200+ΜΒ/sec που περίμενα, τουλάχιστον για ανάγνωση.

 

Για να προλάβω, ναι έλεγξα να είναι το (μπλε) usb3 port του λάπτοπ και όχι κάποιο usb2. Υπάρχει περίπτωση να φταίει τίποτα άλλο; Είναι δυνατόν πχ να έχει τόσο χαμηλή ταχύτητα εγγραφής ο σκληρός του λάπτοπ; Υπάρχει τέλος πάντων κάποιος ασφαλής τρόπος να το τεστάρω ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα στην οποία περίπτωση θα χρειαζόταν επιστροφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω λίγο. Χτες δοκίμασα για πρώτη φορά το στικάκι σε USB 3.0 θύρα σε λάπτοπ φίλου (το δικό μου PC λόγω παλαιότητας έχει μόνο USB 2.0, αλλά περιμένω να μου έρθει PCI-E κάρτα που θα βγάζει usb 3.0 ports), η αλήθεια είναι ότι οι ταχύτητες δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που περίμενα. Σε όλες τις περιπτώσεις έγραψα ΑΠΟ το στικάκι ΠΡΟΣ τον σκληρό του laptop. Έκανα 2 δοκιμές, στην αρχή έναν φάκελο με διάφορα σχετικά μικρά αρχεία (από 30MB ως 250MB) και στην δεύτερη περίπτωση ένα μεγάλο αρχείο mkv κάπου 8GB. Και στις 2 περιπτώσεις ξεκινάει να γράφει γύωρ στα 60-70ΜΒ/sec αλλά πέφτει κοντά στα 40ΜΒ/sec, κάνει και κάτι χαζά στα 18-20ΜΒ/sec και μόνο κάτι spikes στα 70-80ΜΒ/sec. Καμία σχέση με τα 200+ΜΒ/sec που περίμενα, τουλάχιστον για ανάγνωση.

 

Για να προλάβω, ναι έλεγξα να είναι το (μπλε) usb3 port του λάπτοπ και όχι κάποιο usb2. Υπάρχει περίπτωση να φταίει τίποτα άλλο; Είναι δυνατόν πχ να έχει τόσο χαμηλή ταχύτητα εγγραφής ο σκληρός του λάπτοπ; Υπάρχει τέλος πάντων κάποιος ασφαλής τρόπος να το τεστάρω ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα στην οποία περίπτωση θα χρειαζόταν επιστροφή;

 

Τσέκαρε με 1-2 test tools που δίνουν και αποτελέσματα άλλων οπως αυτό http://usbflashspeed.com/64Gb. Κάνε το ίδιο τεστ με το φλασάκι και σε άλλο pc. Αν δεις μεγάλες διαφορές του δικού σου και στους 2(ή περισσότερους) υπολογιστές που θα το δοκιμάσεις

από ότι στα online αποτελέσματα τοτε γύρισέ το πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μου ήρθε η PCI-E κάρτα και τα δοκίμασα, δεν φταίνει το στικάκι, μια χαρά ταχύτητες έπιασε 180+MB/sec.. Ίσως κάτι παίζει με την θύρα στο λάπτοπ του φίλου, του ήρθε με linux και πέρασε μετά Windows, ίσως ξέφυγε κανένας driver..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...