Προς το περιεχόμενο

Router για ΟΤΕ tv


TheFall

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα - και καλη χρονια μιας και ειναι και το 1ο ποστ της χρονιας για μενα εδώ.

 

Αγορασε ο αδελφος μου ενα πακέτο OTE tv, ηρθε την Παρασκευη ο αποκωδικοποιητης και ... no DHCP answer.

 

Οποτε μπαινω γρηγορα-γρηγορα στο φορουμ εδω και ψαχνω. Βρισκω πως πρεπει να χει stb Θυρα. 

Eχω Linksys wag200G το οποιο δεν έχει και απο οσο κτλβα δε μπορει και να ρυθμιστει με καποιον τροπο ώστε να εχει.

 

Απο οσο κοιταξα δε βρηκα καποιο άλλο εκτος απο το TD-W8970 TP Link   που να χρησιμοποιει καποιος και να υποστηριζει iptv. 

 

Μπορει καποιος που έχει ηδη, να προτεινει 1-2 μοντελα ακομα ώστε να κοιταξω πριν αγοράσω?

 

Ευχαριστώ guys!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να σου στείλουν και μοντεμ μαζι... Δυστυχώς ακομα και να σου προτείνουμε ειναι πολυ πιθανόν να μη δουλευουν για το Iptv... (παθών με Hol mytv που φορτώθηκα ενα ΖΤΕ αναγκαστικά γιατι μονο με αυτο παιζει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να σου στείλουν και μοντεμ μαζι... Δυστυχώς ακομα και να σου προτείνουμε ειναι πολυ πιθανόν να μη δουλευουν για το Iptv... (παθών με Hol mytv που φορτώθηκα ενα ΖΤΕ αναγκαστικά γιατι μονο με αυτο παιζει...)

 

Δε νομιζω πως αναφέρει πουθενα πως  πρεπει να στειλουν και μοντεμ μαζί. Θα το ξανακοιτάξω παντως!

 

Σε νιωθω που την πατησες. Μεγαλη ξενέρα :(

 

Καλά υποτιθεται πως τοσος κοσμος χρησιμοποιει ... δε μπορει να μην υπαρχουν 2-3 ρουτεράκια εκει έξω που να κανουν αυτη τη δουλειά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως αναφέρει πουθενα πως  πρεπει να στειλουν και μοντεμ μαζί. Θα το ξανακοιτάξω παντως!

 

Σε νιωθω που την πατησες. Μεγαλη ξενέρα :(

 

Καλά υποτιθεται πως τοσος κοσμος χρησιμοποιει ... δε μπορει να μην υπαρχουν 2-3 ρουτεράκια εκει έξω που να κανουν αυτη τη δουλειά!!

 

εγω την πατησα ασχημα γιατι πηγα απο fritzbox που για μενα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει μεχρι και σημερα απο ρουτερ οικιακο σε ΖΤΕ και ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ (απο την εξυπηρετηση πελατών που με πηραν για την προσφορά) ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΟΥΤΕΡ! Τελικά, ηρθε το Stb, δε δουλευε και φυσικά ο τεχνικός ειπε οτι δεν προκειται να δουλεψει με αλλο ρουτερ περαν του ενος συγκεκριμενου για αυτό το σκοπο (εχουν προπερασμένα καποια στοιχεία της συνδεσης για το IPTV)...

 

Οποτε μιλα με οτε αυριο και θα δεις... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σορρυ που ξεχαστηκα να απαντησω αλλά για οποιον τυχον πέσει σε περιπτωση σαν τη δική μου :

 

Επικοινωνεις με ΟΤΕ (13888 ) και σου πηγαινεις να το παραλαβεις απο το πλησιέστερο ΟΤΕσοπ ή Γερμανο.

 

Δυστυχως δεν ειναι και ο,τι καλυτερο οποτε ... υπομονη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.θα μπορουσες να ζηταγες ote tv με πιατο οποτε να μην χρειαστει να αλλαξεις ρουτερ.

β.ο οτε θα σου δωσει ρουτερ αλλα ενα σαραβαλο zte.

γ.συνηθως tp link εχουν αγορασει καποιοι και τα εχουν καταφερει να τα σεταρουν.

http://www.insomnia.gr/topic/538892-tp-link-td-w8961nd-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-ote-tv/

http://www.insomnia.gr/topic/526037-td-w8970-tp-link-otetv/

http://www.insomnia.gr/topic/516547-tp-link-td-w8970-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-hol-tv/

http://www.insomnia.gr/topic/535762-router-%CE%BC%CE%B5-stb-port-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CF%84%CE%B5-tv/


εγω την πατησα ασχημα γιατι πηγα απο fritzbox που για μενα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει μεχρι και σημερα απο ρουτερ οικιακο σε ΖΤΕ και ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ (απο την εξυπηρετηση πελατών που με πηραν για την προσφορά) ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΟΥΤΕΡ! Τελικά, ηρθε το Stb, δε δουλευε και φυσικά ο τεχνικός ειπε οτι δεν προκειται να δουλεψει με αλλο ρουτερ περαν του ενος συγκεκριμενου για αυτό το σκοπο (εχουν προπερασμένα καποια στοιχεία της συνδεσης για το IPTV)...

 

Οποτε μιλα με οτε αυριο και θα δεις... ;)

στην ουσια φτιαχνεις ενα δευτερο vc με αλλα vpi/vci και το κανεις bridge και το vc αυτο το κανεις assign σε μια συγκεκριμενη lan.παιζουν και με αλλα ρουτερ απλα θελει δοκιμη.και ο οτε οπως και ο καθε παροχος δεν βοηθαει σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...