Προς το περιεχόμενο

Εγατάσταση Tablet 7' Σε ενα αυτοκινητο


Bako_999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα μοιραστώ το τι κάνω στο δικό μου.Εχω 2DIN JVC που τα παίζει όλα από ήχο εικόνα.Συνδέω το tablet μέσω bluetooth μόνο αν βάλω καμιά λίστα από spotify,youtube η κανά kodi.Ολοκληρωμένη λύση είναι να πάς σε 2DIN Android.Βέβαια όταν έψαχνα για 2DIN ήταν πολύ πίσω σε ποιότητα ήχου ( γτπ εντελώς για να το πω ευγενικά).Τώρα έχουν πάει και σε 4χ και ψιλοστρώσανε σε θέμα ήχου και έχουν και τα πάντα από συνδέσεις.Καθαρά στις ανάγκες του καθενός το πόσα λεφτά θα δώσει για το αποτέλεσμα που θέλει.Το GPS εμένα δε με έχει βολέψει ποτέ το να το έχω και να μου λέει σε 200 μέτρα στρίψτε δεξιά.Βλέπω πως θα πάω και τελείωσε.Αντε μια δεύτερη ματιά.Ασε που σου αποσπάει την προσοχή από το δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω tablet αλλα οθονη 2 din Kenwood.Το tablet πως θα το χειριζεσαι ?

Φιλε μου εσυ οταν εβαλες την οθονη αυτη,τι φυσα ειχε το αυτοκινητο σου?Ρωταω γτ εγω δεν θα παω σε μαγαζι να δωσω 300 ευρω και ας κανουν οτι θελουν,θα την παρω απο εξωτερικο και θα την βαλω μονος μου,γι'αυτο σε ρωταω.Εμενα ας πουμε τωρα εχι ενα απλο cd player sony που απο πισω εχει υποδοχη για την κεραια και μια φυσα στην οποια κουμπονουν τα ηχεια τα ρευματα κτλ.Οι 2din που βλεπω εχουν 2 τετοιες φυσες,αρα δεν μ κανουν ή πρεπει εγω να κανω καποια αλλη συνδεσιμολογια?

Εγώ θα μοιραστώ το τι κάνω στο δικό μου.Εχω 2DIN JVC που τα παίζει όλα από ήχο εικόνα.Συνδέω το tablet μέσω bluetooth μόνο αν βάλω καμιά λίστα από spotify,youtube η κανά kodi.Ολοκληρωμένη λύση είναι να πάς σε 2DIN Android.Βέβαια όταν έψαχνα για 2DIN ήταν πολύ πίσω σε ποιότητα ήχου ( γτπ εντελώς για να το πω ευγενικά).Τώρα έχουν πάει και σε 4χ και ψιλοστρώσανε σε θέμα ήχου και έχουν και τα πάντα από συνδέσεις.Καθαρά στις ανάγκες του καθενός το πόσα λεφτά θα δώσει για το αποτέλεσμα που θέλει.Το GPS εμένα δε με έχει βολέψει ποτέ το να το έχω και να μου λέει σε 200 μέτρα στρίψτε δεξιά.Βλέπω πως θα πάω και τελείωσε.Αντε μια δεύτερη ματιά.Ασε που σου αποσπάει την προσοχή από το δρόμο.

Για τον χειρισμο του ταμπλετ νομιζω,χωρις να ειμαι σιγουρος,οτι υπαρχουν τυπου χειριστηρια bluetooth τα οποια προοριζονται για χειρισμο των cd player αυτοκινητων που διαθετουν φυσικα bluetooth,χωρις να ειμαι σιγουρος θεωρω οτι ισως να μπορουσες να χρησιμοποιησεις κατι τετοιο τουλαχιστον να ανεβοκατεβαζεις τον ηχο και να αλλαζεις σταθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζομαι τἰποτα άλλο για τη χρήση που κάνω.Volume έχει η πηγή καθώς και radio.Θεωρώ ότι με ότι έχω βάλει, έχω καλύψει τις δικές μου ανάγκες γρήγορα,εύκολα,χωρίς περιτά έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

ρε αλανια,ψαχνω μια εφαρμογη που την ειχα κ την ασβησα.
τηην ειχα σε ταμπλετ που το ειχα συνδεσει στο αμαξι απο το radiocd.κ επεφτε σε υπνο οταν εσβυνα το αμαξι κ ανοιγε η οθονη μολις γυριζα το κλειδι.... ξερει κανεις ποια ειναι..??? ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδια εχω ενα pioneer ακριβο και πολυ καλο για την εποχη του αλλα επειδη εχει πολα παρασιτα (ο μαστορας μου είπε οτι κατι με τα τρανζιστορακια παιζουν σε ολα τα pioneer)το χω ψάξει ειναι η πηγή που κανει πατασιτα γιατι εβαλα και αλλη και δεν εκανε(αρχικα νομιζα οτι ειναι η καλωδιωση) ψαχνομαι για να βαλω ταμπλετ στο αυτοκινητο το προβλημα μου ειναι οτι εχω 4 rca πισω τα 2 φωνες και το αλλο ρυθμιζω το subwoofer καμια λυση καποιος;;; 

Υ. Γ. Εχω 2 ενισχυτες για ηχεια και με τον εναν παιζω το subwoofer

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...