Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ μας τα χάλασες λιγάκι......

Ο κύριος λόγος είναι το κέρδος....... μια χαρά είναι οι επιδόσεις και με υποδοχή sd.....

Να υποθέσω η Lg δεν θεωρείται σοβαρή που στο g4 έδωσε και κάρτα sd και αποσπώμενη μπαταρία ?  

 

Κοιτάς αυτό που βολεύει εσένα (και εμένα), αλλά οι εταιρίες κατασκευάζουν κινητά κοιτώντας πρώτα το δικό τους συμφέρον.

 

Διάβασε εδώ... http://www.engadget.com/2015/05/06/hugo-barra-xiaomi-microsd-battery-mi-4i/

 

Στην τελική (και αφού έχασα σε δύο κινητά δεδομένα από καλές και επώνυμες SD που χάλασαν), προτιμώ ένα κινητό με 32Gb ή 64Gb γρήγορη εσωτερική μνήμη, παρά ένα με 16Gb και SD Slot

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Υπομονη να βγουν μοντελα με τον Helio X20 και ριξουν και αλλο τις τιμες.

 

Πιο πιθανο βλεπω νεα xiaomi με qualcomm παρα mediatek....

(ήδη κατι φήμες λένε για νεο redmi note με Snapdragon 808)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανο βλεπω νεα xiaomi με qualcomm παρα mediatek....

(ήδη κατι φήμες λένε για νεο redmi note με Snapdragon 808)

Οντως ακουγεται εντονα ειδικα για να μπει στο σασι του Redmi Note 3.

 

Απο την αλλη σχετικα με τις SD,το dual bay με 2 Sim ή 1 Sim 1 SD κλπ

 

Mε την τιμη στις SD να εχουν πεσει στα 15$ τα 64GB αν δεν εριχναν το τυρακι της εξτρα RAM δεν θα τσιμπαγε κανεις να παρει το ακριβο μοντελο (δεν ενθουσιαστηκε ο κοσμος ουτε με τα 0.2Ghz πανω στο Redmi Note 2 Prime)

 

Και μη κοιταμε τι γινεται στην Ελλαδα με τις σαπιοταχυτητες μας (το 4G σε επιλεγμενες πολεις δεν μετραει) εξω το Cloud δουλευει υπερωρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για ολες τις γνωμες.

Μου ειναι ολες χρησιμες για να δημιουργω αποψη.

Διαβαζω εδω και καιρο το νημα, χωρις να δημοσιευω.

Ακομα και καποια, πιθανα, αποτομη γνωμη του στυλ "ρε φιλαρακο, αφου εισαι ενταξει τι ρωτας;" βοηθα.

Αρκετες φορες εκανα υποκειμενικα βολικες επιλογες, διαβαζοντας τις λεκτικες κοντρες στο νημα αυτο.

Θα εινα κριμα να μην συνδεονται στο μελλον οι προσφορες με τις υποκειμενικες θεσεις του καθενος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάς αυτό που βολεύει εσένα (και εμένα), αλλά οι εταιρίες κατασκευάζουν κινητά κοιτώντας πρώτα το δικό τους συμφέρον.

 

Διάβασε εδώ... http://www.engadget.com/2015/05/06/hugo-barra-xiaomi-microsd-battery-mi-4i/

 

Στην τελική (και αφού έχασα σε δύο κινητά δεδομένα από καλές και επώνυμες SD που χάλασαν), προτιμώ ένα κινητό με 32Gb ή 64Gb γρήγορη εσωτερική μνήμη, παρά ένα με 16Gb και SD Slot

Το έχω διαβάσει, αλλά δεν μου λέει κάτι η συνέντευξη του. Το δικό μου συμφέρον κοιτάζω, και το δικό μου συμφέρον λέει ότι όταν μου δώσουν την ενσωματωμένη μνήμη σε νορμάλ τιμή (ή στη χειρότερη στη τιμή ενός ssd) και όχι 5 φορές επάνω απο όσο μια καλή Microsd...τότε ναι θα αποχωριστώ την κάρτα....

 

Το θέμα επιδόσεων είναι μετρήσιμο μόνο σε benchmark γιατί στις καθημερινές συνθήκες χρήσης δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση ή καθυστέρηση ....Άλλωστε την κάρτα την έχεις ως αποθήκη (Φωτο, video, Μουσική). Στο φινάλε ας υπάρχει για εμάς τους παλαιολιθικούς και οι λάτρεις των επιδόσεων ας την αφήσουν κενή ..... 

 

Αν δεν με γελά η μνήμη μου , μια χαρά με Micro sd κινητά βγάζει και η xiaomi, οπότε από μόνη της βάζει αυτογκόλ .......

 

Εγώ πάλι έχω χάσει δεδομένα από χαλασμένο κινητό που δεν είχε υποδοχή κάρτα sd, αν είχε δεν θα τα είχα χάσει... γιατί πολλή απλά θα έβγαζα τη καρτούλα μου από το χαλασμένο κινητό....

 

Η δική μου προτίμηση είναι τηλέφωνο με 32gb rom και κάρτα sd........ αα εχω και φετίχ το ραδιόφωνο fm και αποσπώμενη μπαταρία (την οποία αναγκάστηκα να θυσιάσω στο τελευταίο μου τηλέφωνο zenfone 2)...   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ξέρω την μάρκα αλλά εκτός από τα ζόμπι του myphone που ενθουσιάζονται σαν 5 χρόνα οταν βλεπουν παγωτο με οποιοδήποτε σαπιοκινητο βγει ελάχιστοι την θεωρούν την υπερμαρκα που παρουσιαζες.

 

Και ακόμα να απαντήσεις σε αυτά που σε Ρώτησα σχετικά με τις βιονικες ιδιότητες που μας παρουσίασες.

 

Αν ήταν το πρώτο σου κινεζικό και σου έκατσε καλά και ενθουσιαστηκες οκ πάω πάσο αλλά προσέχουμε να μην πάρουμε στον λαιμό μας κόσμο με τις μπούρδες που μας έβαλαν να σπρωχνουμε τα αφεντικα.

 

In other news.

Απαντηση του iGogo για τα Redmi Note 3

 

I have checked the availability of stocks and I am pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipment.

Once your order has been shipped out, we will send you a confirmation email .

Please wait a little longer.

Alternatively , you can also view information when you log into your account on our website and review your order here.

 

Μολις σκασει tracking θα ενημερωσω για εταιρια αποστολης κλπ.

 

 

Να φανταστώ το iGogo παρόλο που είναι στα Ισπανικά, στέλνει από Κίνα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ το iGogo παρόλο που είναι στα Ισπανικά, στέλνει από Κίνα ε;

ΚαραΚινα ομως!

 

Ειναι το Everybuying,εχει απο πισω την πλατφορμα του Gearbest και απανταει στα Ισπανικα σε οποια γλωσσα και αν τους εχεις γραψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.fastcardtech.com/JIAYU-S3-Plus.html

 

και στην ιδια τιμή σε άλλα καταστήματα εδώ

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-jiayu-s3-plus

 

το καλυτερο ανδροειδες κινητο που ειχα εδω και καιρο,για την τιμή του,

το χα σε 2 ραμ οποτε με 3 ακομα καλυτερο

 

ουτε μ2 νοτε δεν στεκεται διπλα του κατ εμέ,το χα κιαυτο.

 

η αφαιρούμενη μπατ,η σωστή οθόνη,η καλή μπαταρία,η δικαρτη επιλογή

και η sd ειναι +

ενω η διαρκής αναβάθμιση που είχα οταν το χα και η σταθερότητα του

με αφηναν αναυδο..

 

τα περι καταστήματος με τις 180 μερες πειπαλ ειναι μη υπαρκτα.

 

gps+,αντοχη σε πεσιματα+,μετα απο πεσιματα δεν χανει το σημα η σιμ +και οοολες οι παιδικες ασθενεις

των jiayu ανυπαρκτες στο s3 που ειχα.

 

άριστο ,μέγεθος+'αριστη φωτό+

 

εξαιρετικο

 Το Jiayu S3 Plus που περιγράφετε, είναι συμβατό με τις μπάντες του 4G στην Ελλάδα?

Γιατί είχα την εντύπωση ότι εδώ δουλεύουμε την 2100, και δεν βλέπω να παίζει σε αυτήν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Jiayu S3 δεν θεωρείται EOL ? Το θυμάμαι αρκετό καιρό ως μοντέλο  

είναι10 μηνες αν θυμαμαι απ την 1η κυκλοφορία του.

ηταν το 1ο που χε παρει τον τοτε ολοκαινουργιο 6753.

 

οι ιδιοκτητες στο myphone ξερουν αν ακομα παιρνει αναβαθμισεις,αξιζει την ενασχοληση..

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/e54a3134

εδω δειχνει τν 800αρα πως την εχει,εντυπωσιαζομαι,τωρα εχω κι εγω wind

αν ισχυει μαλλον το ξαναγοραζω κιεγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doogee X5 Pro @ Gearbest στα 54€

Τι λέτε?

 

5.0 inch DOOGEE X5 Pro Android 5.1 4G Smartphone MTK6735 64bit Quad Core 2GB RAM 16GB ROM OTG OTA Bluetooth 4.0

Main Features:

Display: 5.0 inch IPS HD Screen

CPU: MTK6735 Quad Core 

System: Android 5.1

RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM 

Available Memory: 12GB

Talk Time: 680minutes

Standby Time: 72Hour

Camera: Back camera 5.0MP (SW8.0MP) front camera 2.0MP (SW5.0MP) 

Bluetooth: 4.0

GPS: GPS/AGPS

OTG: Yes

OTA: Yes

SIM Card: Dual SIM dual standby,dual Micro SIM

Network: 

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz

 

Το είχα κλείσει και πληρώσει τη μέρα της ''προσφοράς'', σήμερα το αγαπητό μας κατάστημα μου έστειλε το εξής μήνυμα:

 
This is for the item: DOOGEE X5 Pro 5.0 inch Android 5.1 4G Smartphone
 
The item your ordered is a very hot sale.
 
Unfortunately,the demand for it exceeds our stocks.
 
Με επιλογές:
1) Να περιμένω λίγο παραπάνω (15-30 μέρες).
2) Να μου κάνει refund στο wallet του Gearbest  :-D
3) Και τελευταία και κατα ιδρωμένη επιλογή (Κατω κατω στο κατεβατό που μου έστειλαν), refund κανονικό... 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το είχα κλείσει και πληρώσει τη μέρα της ''προσφοράς'', σήμερα το αγαπητό μας κατάστημα μου έστειλε το εξής μήνυμα:

 
This is for the item: DOOGEE X5 Pro 5.0 inch Android 5.1 4G Smartphone
 
The item your ordered is a very hot sale.
 
Unfortunately,the demand for it exceeds our stocks.
 
Με επιλογές:
1) Να περιμένω λίγο παραπάνω (15-30 μέρες).
2) Να μου κάνει refund στο wallet του Gearbest  :-D
3) Και τελευταία και κατα ιδρωμένη επιλογή (Κατω κατω στο κατεβατό που μου έστειλαν), refund κανονικό... 

 

σε περασμενα παρομοια εμπειρια με gearbest,2 φορες εγινε,ζητησα αμεσως refund και τα πηρα εντος 2ημερου.

φοβαμαι εγω να μπλεξω χρονικα με καθυστερησεις παραπανω με τα presale αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...