Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δικιο βρηκα και το παρακατω που το αναφερουν.

Note that although all the marketing pictures show this camera 100% wireless, there will be a 5VDC power cord connected to it somehow. This isn't a huge problem, but I just don't want people to think "Wow, no wires at all!" It also means you'll need 110VAC available somewhere close to wherever you place the camera.

 

Σε ποια καμερα αναφερεσαι σ'αυτην http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Xiaoyi-Ants-Night-Vision-720P-Smart-Wireless-Webcam-Security-IP-Camera-p-983655.html?

 

Θελω να μπει σε τοιχο ψηλα και οι μοναδικες καμερες που εχω βρει χωρις τροφοδοσια και καλωδια ειναι της arlo αλλα ειναι πανακριβες.Δεν εχω βρει αλλες σαν κι αυτες.

https://www.skroutz.gr/c/1055/cctv_sets/m/18758/Arlo.html

Ναι σε αυτήν αναφέρομαι. Ωραία αυτή που δείχνεις με μπαταρίες αλλά έχει το 10πλασιο κόστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το Xiaomi mi4c και για το tablet Chuwi HI8:

τι σχόλια να βάλω; ελληνική ρομ και κατάλληλη μπρίζα για τους φορτιστές;

Και εγω την ίδια απορία έχω για το redmi note 2. Μπορεί να μας πει κάποιος που το έχει κάνει;

Έχω δει στο vickmall που γράφουν στα σχόλια πως θέλουν π.χ τσεκάρισμα αν δουλεύει το κινητό, πέρασμα ελληνικής γλώσσας, ρουτάρισμα, πέρασμα google play κτλ.

Κάτι αντίστοιχο πρέπει να τους πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την ίδια απορία έχω για το redmi note 2. Μπορεί να μας πει κάποιος που το έχει κάνει;

Έχω δει στο vickmall που γράφουν στα σχόλια πως θέλουν π.χ τσεκάρισμα αν δουλεύει το κινητό, πέρασμα ελληνικής γλώσσας, ρουτάρισμα, πέρασμα google play κτλ.

Κάτι αντίστοιχο πρέπει να τους πούμε;

έκανα copy paste τα σχόλια απο το vickmall στα notes του paypall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οτιδηποτε πανω απο 22$ αξια εχει κινδυνο τελωνειου,οτι ερχεται με Courier περναει σιγουρα τελωνειο ακομα και αξια κατω απο 22$ να δηλωσεις γινονται δειγματοληπτικοι ελεγχοι οποτε αν δουν ενα δεμα 30κιλα με χρυσες ραβδους και εχεις δηλωσει χαμηλη αξια θα σου ζητηθει τιμολογιο/αποδειξη (συνηθως απο το Paypal).


Αυτό το smartphone τι λέει; Ulefone Paris 5 Inch 2GB RAM MTK6753 Octa-core 4G LTE

lhttp://www.banggood.com/Ulefone-Paris-5-Inch-2GB-RAM-MTK6753-Octa-core-4G-LTE-Smartphone-p-998339.html

Αξίζει τα 99,43€ με την έκπτωση;

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ulefone-paris

Κοιτα σε αυτο το εργαλειο.
Midineal και αλλα που το εχουν πολυ χαμηλη τιμη εχουν συνηθως μεταφορικα που ανεβαζουν πολυ το κοστος

 

Γενικα για skroutz κινητων απο Κινα το http://www.kimovil.comσου λυνει τα χερια και ανανεωνεται γρηγορα

 

Αξιζει σε αυτη την τιμη

 

 

 


Εχω ηδη κανει 500€ αγορες αυτο το διημερο απο το Banggood και μυριζει ακυρινη...

 

Αν δαγκωσουν την σφαιρα και πουν θα τα δωσουμε με χασουρα μιας και κερδισε κανενα μυριο καινουργιους πελατες καλως (αν και χλωμο γιατι με τις Standar τιμες τους οσο καλη εξυπηρετηση και να ειχαν δεν θα αγορασει κανεις εκτος αν ειναι κατι εξειδικευμενο.....)

 

Παραδοσιακα ηταν απο τα πιο ακριβα μαγαζια σε σχεδον ολα τα ειδη εκτος απο τους φακους που ειχε μεγαλη ποικιλια και απεκτησε αποτομα φανατικους απο το Thread με τους φακους μας και τον Μ4DM4X που εγινε partner τους.

 

Εχουν πολλες αποθηκες απλομενες στην Κινα βεβαια και σε συνδιασμο με τις τρελες εκπτωσεις σε Tmart κλπ πολυκαταστηματα μπορει να πηραν κομματια σε τιμη χωμα και να προχωρησει στις αποστολες.

 

Ακομα και με το PriceDrop του Redmi Note 2 η τιμη ειναι υπερβολικα χαμηλη

 

Αν δεν φοβαστε ακυρα διαδικασιες μεσω Paypal κλπ προχωρηστε αφοβα!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ulefone paris στην τιμη που λες δεν εχει αντιπαλο.Το εχω καμια δεκαρια ημερες.Οχι πολυ δυνατη μπαταρια για πολλους.Για εμενα που το χρησιμοποιω σαν τηλεφωνο κυριως  παει μιαμιση ημερα.Κατα τα αλλα απροβληματιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.banggood.com/DJI-Phantom-3-Professional-With-4K-Camera-Advanced-1080p-HD-RTF-p-973201.html

 

phantom 3 advanced 770E??

omg

 

αν ειχε και το hi8 pro presale θα το ειχα χτυπησει asap αλλα το εχει alert on arrival γ%^$ω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οτιδηποτε πανω απο 22$ αξια εχει κινδυνο τελωνειου,οτι ερχεται με Courier περναει σιγουρα τελωνειο ακομα και αξια κατω απο 22$ να δηλωσεις γινονται δειγματοληπτικοι ελεγχοι οποτε αν δουν ενα δεμα 30κιλα με χρυσες ραβδους και εχεις δηλωσει χαμηλη αξια θα σου ζητηθει τιμολογιο/αποδειξη (συνηθως απο το Paypal).

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ulefone-paris

Κοιτα σε αυτο το εργαλειο.

Midineal και αλλα που το εχουν πολυ χαμηλη τιμη εχουν συνηθως μεταφορικα που ανεβαζουν πολυ το κοστος

 

Γενικα για skroutz κινητων απο Κινα το http://www.kimovil.comσου λυνει τα χερια και ανανεωνεται γρηγορα

 

Αξιζει σε αυτη την τιμη

 

 

 

 

 

Διόρθωση

Το όριο της ατέλειας είναι 22 ευρώ και όχι $22.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωση

Το όριο της ατέλειας είναι 22 ευρώ και όχι $22.

πφφφ ctrl+alt και Ε και αλλαγη γλωσσας ειναι ολοκληρο μανικι ρε συ δεν σου κλεβω την δοξα μιας και οι περισσοτεροι εδω μεσα απο εσενα τα εμαθαν.  :-)

 

Αλλωστε με την ισοτιμια αυτη την στιγμη αστα να πανε μια η αλλη βγαινει :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές ότι δεν έχω επιδιώξει καμία δόξα, για ότι γράφω, αλλά θέλησα να διορθώσω ένα μικρό λάθος που μπορεί να οδηγήσει κάποιους σε αντίστοιχα συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdeseris Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Μου φαίνονται ελαφρώς τσιμπιμένες οι τιμές που βγάζει το site που μου έδειξες, είμαι σίγουρος ότι εχω δει το prime σε καλύτερες τιμές απότι βγάζει στην λίστα το site.

Εβαλες το κουπονι?!

 

Ποσο γρηγορα πιστευτε θα ερθουν τα ακυρωτικα εμαιλ??

Γιατι ακυρωτικα, απο ποιον εννοεις?

Κανονικες κινεζικες εκπτωσεις ειναι, ψωνιζουμε ανετα.

 

Παιδια με τις τιμες αυτες μπαινουν τρελα μεσα. Δε βλεπω καμια πιθανοτητα να στειλουν...

120% τα στελνουν!

 

Αν δεν έρθουν πάντως τα ακυρωτικά έχει τρελές ευκαιρίες...

 

Πολύ πιθανό να επαληθευτείς!

 

Παιδια, 11/11, ειναι τα "black fridays" της Κινας, ασφαλως και ισχυουν κανονικα οι προσφορες.

(Περαν των τρελλων πραγματικα flash deals που εκει ενταξει ειναι απειροελαχιστες οι πιθανοτητες να προλαβεις κατι. Τα υπολοιπα ειναι κυριλε).

 

το θεμα ειναι οτι κολλαω να ριξω μεγαλη παραγγελια με χρηση καρτας χωρις να μεσολαβησει πειπαλ.

Για μενα, καλα κανεις.

Παρολα αυτα το banggood θεωρειται αξιοπιστο.

 

Τελικά δεν κρατηθηκα και παράγγειλα και εγώ διάφορα

Μπορεί κανείς να με κατατοπίσει (και με pm)με την διαδικάσια για να πάρω πίσω 

τα λεφτα από paypal σε περίπτωση που δεν έρθει η παραγγελεία;

(έχω κάποια θέματα με μια άλλη παραγγελεία και προσπαθώ να το λύσω)

Εχει ολοκληρα θεματα στο ινσομνια για το paypal, κανε αναζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα είναι ότι δεν είναι κανονικές προσφορές 11/11, ούτε έχουν διαφημιστεί έτσι(σε banners ή newsletters), ούτε καν είναι πλέον 11/11 αφού πέρασε η ημερομηνία. Είναι ένα κουπόνι που απλά ισχύει σχεδόν παντού και κόβει μεγάλο ποσοστό της τιμής. Και σε είδη που είναι με διαφορά κάτω από όλα τα άλλα καταστήματα, σε σημείο που δεν παίζει να έχουν κέρδος αλλά καθαρά να μπαίνουν μέσα. Μέσα μπαίνουν και στα είδη με $11.11 που έδιναν χτες, αλλά ήταν το πολύ 10 κομμάτια, εδώ μιλάμε για ατελείωτο στοκ σε τιμή 20-30% κάτω από όλους τους άλλους ανταγωνιστές. Μακάρι βέβαια να τα στείλουν, αλλά ψιλοχλωμό το κόβω. Και φυσικά μπορούν να κάνουν τον Κινέζο για περίπτωση λάθους ή "λάθους". Έχει ξανασυμβεί με κινεζομάγαζο ίδιο σκηνικό και απλά ακυρώσαν τις παραγγελίες χωρίς πολλά πολλά, ένα τυπικό email και άντε γεια.

 

Για το Ulephone Paris ενημερωτικά το είχε χτες στα $65 flash deal για 10 κομμάτια(στις 3 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας, φαντάζομαι τα κομμάτια θα χάθηκαν σε 2").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...