Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η νέα δοκιμαστική έκδοση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eνα start menu ala windows 7 και το μαμιμενο το continnum χρειαζοταν!

Τωρα οπως το εχουν μπουρδελοποιησει και τα χωσαν ολα μαζι,απ'οπου και να προσπαθησεις να το πιασεις,touch θες ,desktop θες,δε πιανεται με τιποτα!

 

Υ.Γ.Θα σπασω να καταλαβω γιατι ειχε γινει Κοσοβοπεδιο στα 8,απλα και μονο για την υπαρξη ενως "μαντρομενου" metro UI&Apps και στα 10αρια που το αμολήσαν χυμα στο desktop δεν αντιδρα κανεις ή η αντιδραση ειναι πενιχρή!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά έκδοση έχεις εγκαταστήσει? Στο Control Panel στη δική μου περίπτωση δεν υπάρχει η επιλογή Foder Options. Εκδοση που έχω 9926

 

Και εγώ την 9926 έχω. Στο Control Panel πήγαινε στο Appearance and Personalization και μετά File Explorer Options.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν και προσωρινα που τα εχω περασει στο VMware (11 εκδοση) την εκδοση την τελευταια που κυκλοφορισε την 9926 μου αρεσαν δουλευουν μια χαρα δεν υπαρχει δεν εχω το παραμικρο προβλημα αλλα ρε παιδια η ελληνικη εκδοση που ναι στην γλωσσα μας ποτε βγαινει ; μαλλον οταν βγει και η final RTM σωστα ; Ποσες εκδοσεις θα υπαρχουν ; θα υπαρχει το media center σε ολες τις εκδοσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα start menu ala windows 7 και το μαμιμενο το continnum χρειαζοταν!

Τωρα οπως το εχουν μπουρδελοποιησει και τα χωσαν ολα μαζι,απ'οπου και να προσπαθησεις να το πιασεις,touch θες ,desktop θες,δε πιανεται με τιποτα!

 

Υ.Γ.Θα σπασω να καταλαβω γιατι ειχε γινει Κοσοβοπεδιο στα 8,απλα και μονο για την υπαρξη ενως "μαντρομενου" metro UI&Apps και στα 10αρια που το αμολήσαν χυμα στο desktop δεν αντιδρα κανεις ή η αντιδραση ειναι πενιχρή!

Διάβαζα όσα έγραφες και σκεφτόμουν πως ήσουν υπερβολικός. 

Μέχρι που τα εγκατέστησα.

Ε, τότε συμφώνησα μαζί σου.

Αχταρμάς.

Ιδίως η start screen με την αριστερή στήλη με τα recent και τα προγράμματα κατ' αλφαβητική σειρά, είναι μεγάλο πισωγύρισμα. 

Οι ελλείψεις είναι τόσο χτυπητές που πιστεύω πως θα διορθωθούν στα επόμενα build.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα όσα έγραφες και σκεφτόμουν πως ήσουν υπερβολικός. 

Μέχρι που τα εγκατέστησα.

Ε, τότε συμφώνησα μαζί σου.

Αχταρμάς.

Ιδίως η start screen με την αριστερή στήλη με τα recent και τα προγράμματα κατ' αλφαβητική σειρά, είναι μεγάλο πισωγύρισμα. 

Οι ελλείψεις είναι τόσο χτυπητές που πιστεύω πως θα διορθωθούν στα επόμενα build.

Aν δε βολευoυν  ατομα σαν εμενα που κανουν μειχτη χρηση των δυο UI(,δλδ να ειμαι με το ποντικι και πληκτρολογιο και να μπαινω βγαινω σε metro και desktop εφαρμογες και UI και το ιδιο να κανω οτα εχω το tablet) πραγματικα δεν εχω ιδεα πως θα τα δουλεψουν αυτοι που εχουν μαθει να ειναι μονο στο desktop ή μονο στο metro!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν στελνετε feedback στην MS και να τους εξηγησετε το προβλημα;

1.Θα στειλουμε.

2.Ειναι too late,γιατι αυτο που βλεπουμε τωρα δε προκειται να αλλαξει τοσο ριζικα,ωστε να βελτιωθει εντελως η κατασταση,οσα feedback και να στειλουμε.

Απο τα 10.1 και αν ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλυσα το πρόβλημα του OneDrive με καθαρή εγκατάσταση μία και έξω αναγκαία αποδείχτηκε.

Το σημαντικότερο μου έλυσε το πρόβλημα με την αυξομείωση της φωτεινότητας με τον συνδυασμό του Fn στο πληκτρολόγιο του HP φορητού κάτι που αναγκαστικά έκανα μέσω του mobility center  με pin στο taskbar. Πάλι καλά γιατί δεν είχε αντιμετωπιστεί το θέμα, έλειπε κάτι από το λογισμικό της hp και δεν το ανανέωνε όπως θα έπρεπε με τις αναβαθμίσεις,τέλεια

Αχταρμάς έγραψε πιο πάνω ένας σχολιαστής ίσως η πιο σωστή περιγραφή του UI στο start.

Τα settings κάπως καλύτερα μαζεμένα και λογικότερα.

 Πειραματόζωα υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η εταιρία το μόνο που έχει σαν όραμα είναι το ραβε-ξηλωνε.

Αντί να διορθώσει 2-3 πραγματάκια,τα γκρεμιζει όλα και φτου από την αρχή.

Το μόνα θετικά η ενοποίηση control panel-settings τα Universal app και ο Spartan.

Στο υπόλοιπο κομμάτι του λειτουργικού και ειδικα του Notification/action center και το Continuum αυτή τη στιγμή είναι τραγική η υλοποίηση.

 

Τουλάχιστον στα 8.1 έχει τη δυνατότητα ο καθε χρήστης να το φέρει στα μέτρα του,στα 10 θα έχουμε αυτή τη δυνατότητα;

Αν τα gestures και η charm bar ήταν προαιρετικά και στη ευχέρεια του χρήστη να τα βάλει θα ήταν το καλύτερο.

Αντε υπομονή 3 έτη με τα Windows 12!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Θα στειλουμε.

2.Ειναι too late,γιατι αυτο που βλεπουμε τωρα δε προκειται να αλλαξει τοσο ριζικα,ωστε να βελτιωθει εντελως η κατασταση,οσα feedback και να στειλουμε.

Απο τα 10.1 και αν ...!

 

The start menu in the new build is actually a completely different one from what was in the previous builds, new underlying tech to make it easier to add new features in the future and share the same features between Desktop and Phone. So that's why it's missing some things now - a couple steps back to enable many more steps forward.

 

 

από άτομο της MS οπότε μην βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από άτομο της MS οπότε μην βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα.

Δεν ειναι μονο start menu λαθος,αλλα και η start screen ειναι ακυρη εντελως,taskbar οταν εισαι σε fullscreen mode,ελληψη start button στο notificatio center οταν εισαι σε tablet mode για να μπορεις να βγεις απο την εφαρμογη ,αν απενεργοποιησης την taskbar και αλλα μικρο  λαθη που αυτα διορθωνονται.

 

Kαι γενικα δεν υπαρχει tablet mode και desktop mode,δουλευεις  και τα  δυο με τον ιδιο τροπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...