Προς το περιεχόμενο

73 εκατομμύρια ήταν οι αποστολές iPhone σύμφωνα με εκτιμήσεις για το τελευταίο τρίμηνο του 2014


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κοσμος ΠΕΙΝΑΕΙ με ολο το σεβασμο...!!

   Και εσυ τι κανεις λοιπον σε ενα τεχνολογικο φορουμ ; Ποσους πεινασμενους ταισες με το ποστ σου;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το iPhone 5s ειχε λάκα , ήταν γυαλιστερό. Ήταν όντως ωραια συσκευή. Το 6 προσωπικά δεν μου άρεσε , ούτε λακα , χειρότερης ποιότητας αλουμίνιο σε σχεςη με παρελθόν , ουτε γυαλί όπως σε 4, για αυτό έμεινα σε 5σ. Το νότε 4 πάντως ήταν πιο premium εμφανισιακά απο iPhone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPhone 5s ειχε λάκα , ήταν γυαλιστερό. Ήταν όντως ωραια συσκευή. Το 6 προσωπικά δεν μου άρεσε , ούτε λακα , χειρότερης ποιότητας αλουμίνιο σε σχεςη με παρελθόν , ουτε γυαλί όπως σε 4, για αυτό έμεινα σε 5σ. Το νότε 4 πάντως ήταν πιο premium εμφανισιακά απο iPhone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλως θα αστειευεσαι.Εχω παρει τηλεφωνο σε τουλαχιστον 15 καταστηματα διαφορων εταιρειων και ακομα παιρνω και ολοι μα ολοι μου λενε οτι εχουν εξαντληθει και πρεπει να μπω σε λιστα αναμονης για το iphone 6 αυτα που λες να τα διασταυρωνεις πρωτα φιλε μου εντελως φιλικα.

Δηλαδη στο Skroutz που βλεπω εγω κοντα στα μισα μαγαζια που λενε διαθεσιμο,δεν ισχυει???Τι εγινε ο κοσμος πηρε δανειο απο γνωστους ή πουλησε και το σπιτι του για να παρει το Iphone 6???Ολα τα λεφτα και τα πολλα Likes λες και ο κοσμος δεν σκεφτεται τιποτα αλλο απο το να αγορασει το νεο Iphone day one καθε χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2/3 απο αυτες τις πωλησεις ειναι με συμβολαιο απο αμερικη με κόστος 199$ γιατι χωρις συμβολαιο θα ειχε πουλησει ψιχουλα

 

Ε αυτό ισχύει και για τα υπόλοιπα smartphones, δεν λέει κάτι. Τηλέφωνο αγοράζεις όχι πλυντήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2/3 απο αυτες τις πωλησεις ειναι με συμβολαιο απο αμερικη με κόστος 199$ γιατι χωρις συμβολαιο θα ειχε πουλησει ψιχουλα

   Και αμα δεν ειχαμε ανακαλυψει την φωτια οι πωλησεις στα κρεατα θα ητανε οι μισες, ασε, πικρα...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην εισαι θα χασεις!

 

Αφού ξέρεις εσύ καλύτερα τη συσκευή που χειρίζομαι προσωπικά καθημερινά με το χέρι μου πάω πάσο.

 

Θα μας τρελάνετε με τα κολλήματα σας μερικοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πωλήσεις που ανακοινώνει και θα ανακοινώσει η Apple είναι πάντα πραγματικές σε καταναλωτές. H WSJ δίνει εκτίμηση για πραγματικές πωλήσεις. Η Apple είναι η μοναδική εταιρία που ανακοινώνει αναλυτικά τις πωλήσεις τις σε καταναλωτές μέσα από ΤΟ ΔΙΚΟ της κανάλι πωλήσεων/προμηθευτών. Τέλος της κουβέντας... δεν ξέρω που πήραν αφορμή μερικοί και μίλησαν για αποστολές σε ράφια... μάλλον θα το διάβασαν σε κανένα mychinanadroid.gr που μεταφράζουν ότι ηλιθιότητα υπάρχει στο web. Αν και σε ξένα site κίτρινου τύπου όπως το GSM/PhoneArena τέτοιες χοντράδες δεν τις γράφουν. Προσέξτε τι γράφετε μερικοί (το κοντό και το μακρύ σας) γιατί εδώ δεν είναι techblog.gr.

 

Είχα γράψει πριν λίγο καιρό ότι θα πέσει πολύ γέλιο και φαίνεται να επαληθεύομαι. Η Apple με την σειρά των iPhone θα έχει αυτό το τρίμηνο αριθμό πωλήσεων πολύ κοντά στον πρώτο κατασκευαστή Android (Samsung) που πουλά από σαβουροsmartphone των 80 ευρώ (galaxy Y κτλ... τολμά και τα αποκαλεί smartphone) μέχρι Lagaxy των 600e. Η Apple με την premium σειρά της θα ξεπεράσει όλη την γκάμα και για όλα τα βαλάντια της Samsung. Kαι είναι άδικο να συγκρίνουμε τις αποστολές που ανακοινώνει η Sammy τις οποίες μαγειρεύει και αυτές (είναι τόσο τραγική αυτή η εταιρία που παίρνει τις εκτιμήσεις της IDC τις μαγειρεύει και τις ανακοινώνει ως δικές τις αποστολές κάθε τρίμηνο...ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι πουλάνε) με τις πραγματικές πωλήσεις που θα ανακοινώσει η Apple.... άρα ρεαλιστικά θα έχουμε μεγαλύτερη διαφορά. Τελείωσαν τα ψέματα για την  Sammy που και αυτό το τρίμηνο θα έχει απώλειες.... για φασόν κατασκευάστρια cpu της Apple καλή είναι και πολύ της είναι. Τουλάχιστον αυτό ξέρει να το κάνει καλά και από εκεί πλέον θα έρχονται τα περισσότερα της κέρδη  :P

 

Για να έχετε μια τάξη μεγέθους μερικοί η Apple πούλησε ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΤΡΙΜΗΝΟ περισσότερα iPhone από όλα τα LUMIA που έχουν πουληθεί (αποστολές και πάλι της MS) μέχρι ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. Ενα ακόμα στατιστικό. Τα iPhone αυτού του τριμήνου είναι πολύ κοντά στον συνολικό αριθμό PC που πουλήθηκαν στο ίδιο διάστημα. Η Apple ξεπερασε τη Nokia για την δεύτερη θέση πωλήσεων κινητών παγκοσμίως.... αλλά ξέρω ξέρω... υπάρχει η εταιρία Android (Sam/lg/sony/htc/κτλ) που έχουν το 80% του μεριδίου αγοράς....κοινοπραξία xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

 

Oι ειδικοί το 2012 μας έλεγαν ότι η Apple χρειάζεται ένα φθηνό iPhone για να φτάσει την Samsung.... οι ειδικοί τώρα μας λένε ότι το Apple Watch θα είναι μια τεράστια αποτυχία.

 

Apple’s iPhone gaining on Samsung sales

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...