Προς το περιεχόμενο

Η Apple είναι ο λόγος που το Nexus 6 δεν έχει αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δηλαδή η AuthenTec επειδή εξαγοράστηκε δε μπορεί να πουλήσει σε άλλη εταιρεία;

 

Btw, και χωρίς δάχτυλο, ξεκλειδώνει το iPhone. Αν αποτύχει η ταυτοποίηση με το Touch ID ζητάει κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γαμωτο με προβληματιζει που ελεω ανταγωνισμου βαζουνε το ενα μετα το αλλο νεα χαρακτηριστικα και κανουν τα κινητα παντοφλες που τραβανε τρελλα μπαταρια και στο τελος μονο ευχρηστα δεν ειναι.Κραζουμε τη microsoft που φτιαχνει βαρια λειτουργικα που δεν μπορουμε νε αφαιρεσουμε πολλα χαρακτηριστικα και γεμιζουμε bsid αλλα φοβαμαι οτι και με τα κινητα προς τα εκει οδευουμε.Ελπιζω να κανω λαθος...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη φάση στο jailbroken, Touch ID για να ανοίξεις εφαρμογές, να δεις μηνύματα με συγκεκριμένα άτομα, για να ξεκλειδώσεις το κινητό ενώ είναι σε sleep mode χωρίς να πατάς κουμπί, gestures!!....

(Ένα ωραίο τρολλ που είχα κάνει είναι να κλειδώνει το τηλ όταν το Touch ID αναγνώριζε το δάχτυλο της κοπέλας μου :D)

 

 

Το σχόλιο μου πάει προς το παλικάρι που είπε " Κινητό αγοράζουμε, όχι θησαυροφυλάκιο.".

Αν και απ ότι βλέπω από τότε που βγήκε το 5s δεν είναι λίγες οι συσκευές που προσπάθησαν να το βάλουν και απέτυχαν παταγωδώς!! ;)

Huawei Mate 7 πολυ καλυτερη υλοποιηση. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ήμουν ανάμεσα σε 5 ή 5s(μεταχειρισμένο πάντα!) και ο μόνος λόγος που πήγα σε 5s ήταν για το δακτυλικό αποτύπωμα...

Παιδιά πιστέψτε με είναι απίστευτα βολικό και λειτουργικό, ανοίγει αμέσως χωρίς κωδικό, βάζεις δάχτυλο αντι για κωδικό για να αγοράσεις μια εφαρμογή κτλ κτλ...

Ευτυχώς που δεν πήρα το 5...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ήμουν ανάμεσα σε 5 ή 5s(μεταχειρισμένο πάντα!) και ο μόνος λόγος που πήγα σε 5s ήταν για το δακτυλικό αποτύπωμα...

Παιδιά πιστέψτε με είναι απίστευτα βολικό και λειτουργικό, ανοίγει αμέσως χωρίς κωδικό, βάζεις δάχτυλο αντι για κωδικό για να αγοράσεις μια εφαρμογή κτλ κτλ...

Ευτυχώς που δεν πήρα το 5...

 

 

μμμμ πες και αλλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε, θα ηταν ενας σοβαρος λογος για να μην το παρω.

Δεν νομιζω πως ειναι κατι αναγκαιο. 

Και δεν νομιζω πως θα ηταν κατι που κολλαει στην Nexus φιλοσοφια.

 

>Χμ, δεν υπαρχει κανενας εξωτερικος αισθητηρας με miniusb για αυτους που το θελουν και το θεωρουν βασικο?

 

>Υπαρχει.

 

>προφιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν νομίζω οτι χάλασε και ο κόσμος που δεν εχει δακτυλικό αποτήπωμα σίγα δηλαδη πόσοι το χρησιμοποιούν πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ευκολια  σε πρακτικο επιπεδο που σου προσφερει  το touch id  ειναι δυσκολο να γινει αντιληπτη σε οσους δεν απολαμβανουν την αρτιοτητα της συγκεκριμενης υλοποιησης στην καθημερινοτητα τους .

Αυτη ειναι κατα την γνωμη μου η κυριοτερη διαφορα των προιοντων  και του οικοσυστηματος της apple  σε σχεση με τον ανταγωνισμο .Η ποιοτητα που αποδιδει στον χρηστη σε ολα τα επιπεδα  απο τον "βυσμα" που θα φορτισει -συνδεσει την συσκευση του μεχρι τον τροπο που θα την  ξεκλειδωσει .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τον "βυσμα" που θα φορτισει -συνδεσει την συσκευση του μεχρι τον τροπο που θα την  ξεκλειδωσει .

πφφφ ακόμα με βύσματα ασχολείστε; 2015 έχουμε, υπάρχει η ασύρματη φόρτιση..

 

από την άλλη όμως:

  ειναι δυσκολο να γινει αντιληπτη σε οσους δεν απολαμβανουν την αρτιοτητα της συγκεκριμενης υλοποιησης στην καθημερινοτητα τους .

 

 

 

όσο για το ξεκλείδωμα, το double tap που έχουν βάλει διάφοροι σε android και πρώτη είχε κάποτε η Nokia, είναι με διαφορά η καλύτερη λύση, εκτός βέβαια αν θες ασφάλεια, πράγμα που δεν αφορά τους περισσότερους 

Όσοι έχουν iphone 5s, iphone 6, iphone 6+, ipad air 2 και ipad mini 3.

Δηλαδή πολύς κόσμος.

το ξέρω ότι δεν αποτελεί σοβαρό στατιστικό δείγμα, αλλά δεν έχω δει και τόσο κόσμο να το χρησιμοποιεί '

 

οι περισσότεροι απλό ξεκλείδωμα, άντε με κωδικό παίζουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...