Προς το περιεχόμενο

Πως αποθηκεύετε τα παπούτσια σας;


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε μην παραπονιέσαι εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος ότι βρωμάν τα παπούτσια.

Τα παπούτσια δεν βρωμάνε, ο τρόπος που τα φοράμε και τα χειριζόμαστε τα κάνουν να βρωμάνε.

 

Χώρια που να δεις ξενέρωμα να σε αφήσει γκόμενα λόγω ποδαρίλας.

Ή να πας με γκόμενα, κούκλα, περιποιημένη, και να πας να της βγάλεις τις μπότες και να σου έρθει η μπόχα στη μύτη. Σου πέφτει με τη μία και η ξενέρα αδιαφιλονίκητη.

 

:eek:

 

Εκτός ορισμένων περιπτώσεων που φτιάχνονται με κάτι τέτοια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Κι εμένα έτσι είναι όταν κανονίζω εγώ τη διατροφή μου, στο στρατό γινόταν πρώτος παγκόσμιος πόλεμος στα χαρακώματα. Σιχαινόμουν το εαυτό μου.

 

Όσο για τα πόδια και τον ιδρώτα στο στρατό δε μύρισε ούτε άρβυλο, ούτε στολή κ φυλούσα κάτι σκοπιές στη Κύπρο καλοκαίρι με 50 βαθμούς υπο σκιά και σχεδόν 60 στον ήλιο. Απλά καλό πλύσιμο τα πόδια,ακόμη πιο ΚΑΛΟ ΣΤΕΓΝΩΜΑ, και αλλαγή τις κάλτσες καθημερινά μέχρι κ δύο φορές. Σε όσους βρωμάνε τα πόδια ΣΠΑΝΙΑ φταίνε τα υποδήματα εκτός αν είναι τίποτα μαϊμούδες με παλιο υλικά  από τη Καμπότζη. Φταίει το να αφήνουμε την ιδρωμένη κάλτσα μέσα στο παπούτσι,τους ίδιους πάτους μέχρι να πετάξουμε το παπούτσι,να πατάμε σε νερά να βρέχεται το παπούτσι (κυρίως τα αθλητικά) κ να το αφήνουμε έτσι, να πλένουμε τα παπούτσια με νερό κ σαπούνι κ μετά να τα ξαναφοράμε (βγάζει όλο το αντιβακτηριδιακό που έχει σαν καινούριο το παπούτσι), και με τον παραμικρό ιδρώτα βρωμάει με τη μία. Υπάρχουν σπρέι που αν πλύνουμε το παπούτσι, το ψεκάζουμε μετά και είναι κομπλέ. Αυτά τα πράγματα άρχισα να τα τηρώ από μικρός επειδή έπαιζα μπάσκετ κι έκανα πολύ ποδήλατο και με θέρισαν μερικές φορές μυκητιάσεις κ έβαλα μυαλό. Για μερικούς όμως όλα αυτά είναι ψυχοφθόρα διαδικασία και δεν τα κάνουν, γι αυτό κ βρωμάνε τα πόδια τους, τα παπούτσια τους κτλ.

 

 

ποιο ειναι αυτο το σπρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 8 μήνες μετά...

Εκτος απο την εποχικη αποθηκευση στο σπιτι, να ρωτησω,

για τα ταξιδια, στο σακβουαγιαζ, πως τα μεταφέρετε;

Ποτε δεν βαζω τα παπουτσια και τα ρουχα μαζι,τα εχω σε αλλο σακο μονα η τα βαζω στο αμαξι ξεχωριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν βαζω τα παπουτσια και τα ρουχα μαζι,τα εχω σε αλλο σακο μονα η τα βαζω στο αμαξι ξεχωριστα.

 

Δεν υπαρχει ομως παντα η πολυτελεια ενος δευτερου σακβουαγιαζ, για διαφορους λογους, πρακτικους, οικονομικους κλπ,

οποτε τοτε τι κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

 

61wSkvaTYZL._SL1024_.jpg

 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00WJ8RXG0?keywords=portable%20shoe%20storage&qid=1448022165&ref_=sr_1_3&sr=8-3

 

 

 

Ειχα παρει καμια 3-4 παρομοια πριν αρκετα χρονια απο ενα travel store κοντα στο σπιτι μου, $0.50 το ενα....  :-)

 

ακομα μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

 

61wSkvaTYZL._SL1024_.jpg

 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00WJ8RXG0?keywords=portable%20shoe%20storage&qid=1448022165&ref_=sr_1_3&sr=8-3

 

 

 

Ειχα παρει καμια 3-4 παρομοια πριν αρκετα χρονια απο ενα travel store κοντα στο σπιτι μου, $0.50 το ενα....  :-)

 

ακομα μια χαρα ειναι.

 

Δεν ηξερα οτι υπαρχουν τετοιες θηκες!

 

Επειδη το amazon δεν δουλευει λογω cc και δεν δεχεται paypal,

ενω στο ebay με πατεντα μεσω paypal μπορουμε να αγορασουμε,

κανενα σχετικο λινκ στο ebay?

 

Εδω βρηκα πχ σαν αυτο

http://www.ebay.com/itm/Portable-Waterproof-Laundry-Travel-Pouch-Shoe-Bag-Zipper-Toiletry-Storage-Pouch-/141631907082?var=&hash=item20f9eb650a:m:m-0MGIB0Q78tiAnVIezb4-A

πως σας φαινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

 

 

 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00WJ8RXG0?keywords=portable%20shoe%20storage&qid=1448022165&ref_=sr_1_3&sr=8-3

 

 

 

Ειχα παρει καμια 3-4 παρομοια πριν αρκετα χρονια απο ενα travel store κοντα στο σπιτι μου, $0.50 το ενα....  :-)

 

ακομα μια χαρα ειναι.

Δε καταλαβα πως ακριβως τοποθετουνται μεσα στη τσαντα τα παπουτσια. Δεν ειχε και φωτο απο το εσωτερικο......

 

Δεν ηξερα οτι υπαρχουν τετοιες θηκες!

 

Επειδη το amazon δεν δουλευει λογω cc και δεν δεχεται paypal,

ενω στο ebay με πατεντα μεσω paypal μπορουμε να αγορασουμε,

κανενα σχετικο λινκ στο ebay?

 

Εδω βρηκα πχ σαν αυτο

http://www.ebay.com/itm/Portable-Waterproof-Laundry-Travel-Pouch-Shoe-Bag-Zipper-Toiletry-Storage-Pouch-/141631907082?var=&hash=item20f9eb650a:m:m-0MGIB0Q78tiAnVIezb4-A

πως σας φαινεται;

Πολυ μικρη ειναι. Ζητημα να χωραει ενα ζευγαρι.

 

Α και για να μεινω ον τοπικ, οτι παπουτσια εχω τα βαζω στα κουτια τους. Αν δεν εχω το δικο τους κουτι, παιρνω πλαστικο που να τα χωραει. Ειδικα μποτες πχ που ειναι μεγαλες, μονο στο κουτι τους και στη ντουλαπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβα πως ακριβως τοποθετουνται μεσα στη τσαντα τα παπουτσια. Δεν ειχε και φωτο απο το εσωτερικο......

 

Πολυ μικρη ειναι. Ζητημα να χωραει ενα ζευγαρι.

 

Α και για να μεινω ον τοπικ, οτι παπουτσια εχω τα βαζω στα κουτια τους. Αν δεν εχω το δικο τους κουτι, παιρνω πλαστικο που να τα χωραει. Ειδικα μποτες πχ που ειναι μεγαλες, μονο στο κουτι τους και στη ντουλαπα.

 

Για ενα ζευγαρι ειναι μονο, γι¨αυτο ειχα παρει 3-4 θηκες.

 

41Ztirry4gL._SX466_.jpg

Yπαρχει και αυτο για 2-3 ζευγαρια.....

 

High-Quality-Shoes-Travel-Storage-Bag-Wa

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το θεμα δεν ειναι απλα η στοιβαξη και η πρακτικη τοποθετηση.

Μακρια απο καθε εννοια 'υποχονδριασμου'(εχω απιστευτες καταστασει...ε ειπαμε!!!-μη τρελαθουμε κιολας!),

ειναι ενα θεμα το γεγονος οτι τα παπουτσια πιστευω εχουν εκατομμυρια μικροβια τα οποια αναγκαστικα τα φερνουμε σπιτι.

Δεν ειναι πρακτικο να τα αφηνεις στο διαδρομο της πολυκατοικιας, ουτε στο μπαλκονι ισως (βροχη, whatever).

Οσο και αν τα εχεις, καλοστοιβαγμενα/αποθηκευμενα σε μια γωνια, τα μικροβια δεν ειναι εκει, και ετοιμα για...εξορμησεις;

Κανονικα επρεπε να υπαρχει μια συσκευουλα για μινι απολυμανση οταν ερχομαστε σπιτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Μπορείς κατά καιρούς να πλένεις τα παπούτσια σου στο πλυντήριο με απορρυπαντικό dettol.

 

Ολα τα παπουτσια πλενονται στο πλυντηριο;

Πχ δερματινα μποτακια;

 

Βλεπεις, τα ρουχα πλενονται, τα παπουτσια (σχεδον) ποτε!!!!!

Πραγματικα πρεπει να ειναι το αντρο των μικροβιων εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...