Προς το περιεχόμενο

Συνεχίζεται η πτώση των πωλήσεων smartphones για την Samsung. Ανακοίνωσε τα χαμηλότερα κέρδη από το 2011


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά απλά υπάρχει και υπερκορεσμός στην αγορά πλέον. 

Κάποιος είχε δώσει στοιχεία ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των πωλήσεων που ανακοινώθηκαν για την Apple τώρα πρόσφατα ήταν από χρήστες που μεταπήδησαν από άλλη πλατφόρμα.

 

 

Μπορεί αυτό να δείχνει ότι ο κόσμος απλά αρχίζει και βαριέται πλέον τα ίδια και τα ίδια. Καμία σχέση με το αν μία πλατφόρμα ή ένα κινητό είναι καλύτερο από το άλλο.

 

Έτσι κι αλλιώς όλες οι ναβαρχίδες ανεξαρτήτου κατασκευαστή και πλατφόρμας είναι σχεδόν το ίδιο σε επιδόσεις. Πλέον δεν υπάρχει κάτι αργό που να το καταλάβεις σε αυτή την κατηγορία.

 

 

Τέλος οι Κινέζικες φίρμες έχουν τρομερή άνοδο επειδή είναι καινούργιες στο χώρο και ο κόσμος γουστάρει να έχει κάτι το διαφορετικό και παράλληλα αξιοπρεπές και προσιτό. 

Κάτσε όμως να περάσουν δυο χρόνια όταν θα υπάρχουν 100άδες μοντέλα στην αγορά αν πάμε με αυτό το ρυθμό και θα δούμε τι θα γίνει και εκεί...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η samsung.Ειναι γενικα το android που αρχιζει και σβηνει σιγα σιγα.Τωρα με την επελαση των windows πρωτα θα πεσει το android και μετα θα παιζουν μπαλα μονο windows-ios οπου και εκει θα βγει νικητης η microsoft αλλα θα παρει καμποσο καιρο.Με λιγα λογια θα γινει οτι γινεται και με τους υπολογιστες(windows-mac)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γίνεται πάντα και παντού, όταν κάποιοι ανεβαίνουν συνήθως παίρνουν το μεγαλύτερο μερίδιο από τον πρώτο.

Όσο λοιπον και η Σάμσουνγκ σερβίρει το ίδιο φαγητο ξαναζεσταμένο και οι άλλοι παρουσιάζουν ποιοτικότερες και ομορφότερες συσκευές, θα πηγαίνει όλο και πιο κάτω.

Έδειξε και αρκετή υπεροψία τα τελευταία χρόνια και ο κόσμος δεν συγχωρεί πλέον μιας και υπάρχει ζόρι .

Ξέρω πολύ κόσμο μη σχετικό με την τεχνολογία , που ακόμη βρίζουν για το σούπερλαγκφον galaxy S3. Έρχεται στα καπάκια το S4 με την τραγική του μπαταρία, έ για πόσο θα παίρνει ο κόσμος τις αποτυχίες της?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η samsung.Ειναι γενικα το android που αρχιζει και σβηνει σιγα σιγα.Τωρα με την επελαση των windows πρωτα θα πεσει το android και μετα θα παιζουν μπαλα μονο windows-ios οπου και εκει θα βγει νικητης η microsoft αλλα θα παρει καμποσο καιρο.Με λιγα λογια θα γινει οτι γινεται και με τους υπολογιστες(windows-mac)

 

Ελπίζω να αργήσει να συμβεί αυτό που λες. Θέλω να συνεχίσω να αγοράζω κινητάρες με 200 ευρώ (Trophy 7, Ativ S).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με την επελαση των windows πρωτα θα πεσει το android και μετα θα παιζουν μπαλα μονο windows-ios οπου και εκει θα βγει νικητης η microsoft αλλα θα παρει καμποσο καιρο.Με λιγα λογια θα γινει οτι γινεται και με τους υπολογιστες(windows-mac)

 

Ποια επελαση των Windows;

 

Ούτε οι κάτοχοι WP δεν τα λένε αυτά. Προσωπικά έχω ένα 1020 ως κύριο κινητό οπότε έχω καθημερινή τριβή με τα WP και μετά τους 2 μήνες τα βαρέθηκα αλλά ας είναι καλά η κάμερα του 1020.

 

Βαρετοτατο UI, ελλείψεις τόσο του OS όσο και σε εφαρμογές που με ενδιαφέρουν πχ Strava, Tripit κτλ και πολύ χειρότερη ποιότητα στις υπάρχουσες.

 

Και τα W10 αν και φαίνονται πολύ καλά στο Desktop στα κινητά δεν έδειξαν τίποτα σπουδαίο.

 

Και πριν με πει κανείς MS hater να πω πως πέρα από το 1020 έχω το Acer W700, το Toshiba Encore 2 και ένα Dell όλα με W8.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια επελαση των Windows; Ούτε οι κάτοχοι WP δεν τα λένε αυτά. Προσωπικά έχω ένα 1020 ως κύριο κινητό οπότε έχω καθημερινή τριβή με τα WP και μετά τους 2 μήνες τα βαρέθηκα αλλά ας είναι καλά η κάμερα του 1020.Βαρετοτατο UI, ελλείψεις τόσο του OS όσο και σε εφαρμογές που με ενδιαφέρουν πχ Strava, Tripit κτλ και πολύ χειρότερη ποιότητα στις υπάρχουσες. Και τα W10 αν και φαίνονται πολύ καλά στο Desktop στα κινητά δεν έδειξαν τίποτα σπουδαίο. Και πριν με πει κανείς MS hater να πω πως πέρα από το 1020 έχω το Acer W700, το Toshiba Encore 2 και ένα Dell όλα με W8.

Κι εγω εχω και τα τρια και τα δουλευω και εχω να πω πως σαν τα windows(tablet) δεν το φτανει κανενα.Και για να μην μιλησω για την σταθεροτητα που εχουν τα windows εναντι του android διοτι θα μου την πεσουν οι android fans..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω εχω και τα τρια και τα δουλευω και εχω να πω πως σαν τα windows(tablet) δεν το φτανει κανενα.Και για να μην μιλησω για την σταθεροτητα που εχουν τα windows εναντι του android διοτι θα μου την πεσουν οι android fans..

Τι να σου πουν και οι android fans.. Αφού εσύ πιστεύεις ότι σβήνει έτσι θα'ναι :lol:
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω εχω και τα τρια και τα δουλευω και εχω να πω πως σαν τα windows(tablet) δεν το φτανει κανενα.Και για να μην μιλησω για την σταθεροτητα που εχουν τα windows εναντι του android διοτι θα μου την πεσουν οι android fans..

 

απο θεμα tablet ναι ειναι πολύ καλύτερα απο android (μιλάω πάντα για x86) στα κινιτα είναι όμως άκρος περιορισμένα μέχρι αηδίας που δεν εχουν της μισές δυνατότητες του android........να μην πω για τα κλειδωμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο η samsung.Ειναι γενικα το android που αρχιζει και σβηνει σιγα σιγα.Τωρα με την επελαση των windows πρωτα θα πεσει το android και μετα θα παιζουν μπαλα μονο windows-ios οπου και εκει θα βγει νικητης η microsoft αλλα θα παρει καμποσο καιρο.Με λιγα λογια θα γινει οτι γινεται και με τους υπολογιστες(windows-mac)

Εσύ πρέπει να παίρνεις ναρκωτικά δεν εξηγείται αλλιώς. Τα WP έχουν ΠΤΩΣΗ όχι άνοδο, πόσο μάλλον επέλαση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα λάθη από τη samsung. Ένα και βασικότερο είναι το knox, και στη συνέχεια το design και η ποιότητα αναλογικά πάντα με την τιμή τους. Αν βάλουμε και τους κινέζους που μπαίνουν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι δεν απορώ για την κατάντια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα λάθη από τη samsung. Ένα και βασικότερο είναι το knox, και στη συνέχεια το design και η ποιότητα αναλογικά πάντα με την τιμή τους. Αν βάλουμε και τους κινέζους που μπαίνουν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι δεν απορώ για την κατάντια της.

Δεν θεωρώ πως το KNOX ενδιαφέρει πολλούς. Είναι για τους hardcore users κατά βάση. Τον μέσο χρήστη όχι μόνο δεν τον απασχολεί, δεν το χει καν ακούσει.

 

Το design συμφωνώ, όλα ίδια είναι κάθε σεζόν, το ότι είχαν πολύ λαγκ, αλλά κυρίως επειδή δεν προσφέρει κάτι διαφορετικό από τον ανταγωνισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλει τηλέφωνα της προκοπής με ανταγωνιστικές τιμές προς τα υπόλοιπα κινέζικα και χωρίς να ακολουθεί το μοντέλο της Sony που σχεδόν κάθε μήνα βγάζει κινητό και χωρίς να καταργεί το προηγούμενο μοντέλο, τότε θα έχει ελπίδες ανάκαμψης. Δεν λογίζεται σωστή εταιρεία που βγάζει 5 ναυαρχίδες παραλλαγή της πρώτης μέσα σε μια χρονιά γιατί στην ουσία είναι σαν να σου λέει: ουψ ξέχασα να βάλω αυτό και μετά εκείνο κοκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...