Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα ελληνικο τραγουδακι που εχει στιχο "ολα αυτα, που εβλεπα στο cinema'' τραγουδαει ελληνιδα και ειναι hitακι στα ραδιοφωνα,, Μηπως ξερετε ποιο ειναι? Μποτειτε να με βοηθεικουτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά ακούγεται ένα τραγούδι με έναν Έλληνα και έναν Τούρκο μαζί.Στο ρεφρέν ο Έλληνας λέει"Θέλω να σε ξαναδώ και δεν ξέρω που να πάω".Έχει κανείς καμιά ιδέα πως λέγεται το τραγούδι?:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κι εγώ ένα δύσκολο...

Ελληνικό τραγουδάκι, εποχής 1999 - 2000. Το ερμηνεύει γυναίκα με φωνή σαν της Κοκκίνου (της τότε εποχής). Ο στίχος έχει ως εξής :

"Μην περιμένεις να σου κάνω ουτε παράπονο

γι αυτο το άδικο το φέρσιμό σου τ' άπονο,

λέω καλύτερα κούκλα να γίνω

κι οσο για σένανε υπόσχεση σου δίνω

πως σε αφήνω!"

Ειναι λίγο χαζό, αλλά αποτελούσε κλασικό τραγουδάκι που έπαιζε συνέχεια στο CAFE MERCEDES κατά το χειμώνα του 2000...

Όποιος ειναι φαν της εποχής και του μαγαζιου, παρακλώ πολύ να βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρενθετικά έχω να υποβάλλω μία πρόταση προς τους mods : Θα ήταν ενδιαφέρον να αποδίδονταν ένας βαθμός σε καθένα που βρίσκει μια απάντηση στο συγκεκριμένο topic και στο τέλος του μήνα, όποιος έχει βρει τις περισσότερες απαντήσεις να λαμβάνει κάποια "ηθική" αναγνώριση των προσπαθειών του! Νομίζω οτι θα έχει ενδιαφέρον να τηρείται μία βαθμολογία με βάση τα παρα΄πάνω κριτήρια!

Βρίσκετε ανεδαφική την πρόταση αυτή;

Υ.Γ. Σόρυ για την "οχι απολύτως σχετική" καταχώριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ελληνικο τραγουδακι που εχει στιχο "ολα αυτα, που εβλεπα στο cinema'' τραγουδαει ελληνιδα και ειναι hitακι στα ραδιοφωνα,, Μηπως ξερετε ποιο ειναι? Μποτειτε να με βοηθεικουτε?

 

Πάντα σε περίμενα - Έλενα Παπαρίζου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει πολύ τελευταία ένα R'n'B τραγούδι που είναι και καλά

ένας dj και λέει στο κοινό του : When I say HO you say Ha

και αρχίζει HO HA HO HA. Λέει και κάτι άλλα μετά παρόμοια

και μετά : When I say freeze... FREEZE. Let's here all the ladies....

Το ξέρει κανείς? Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρενθετικά έχω να υποβάλλω μία πρόταση προς τους mods : Θα ήταν ενδιαφέρον να αποδίδονταν ένας βαθμός σε καθένα που βρίσκει μια απάντηση στο συγκεκριμένο topic και στο τέλος του μήνα' date=' όποιος έχει βρει τις περισσότερες απαντήσεις να λαμβάνει κάποια "ηθική" αναγνώριση των προσπαθειών του! Νομίζω οτι θα έχει ενδιαφέρον να τηρείται μία βαθμολογία με βάση τα παρα΄πάνω κριτήρια!

Βρίσκετε ανεδαφική την πρόταση αυτή;

Υ.Γ. Σόρυ για την "οχι απολύτως σχετική" καταχώριση.[/quote']

Θεωρητικά ακούγεται ωραίο, αλλά πρακτικά φαντάζομαι πως καταλαβαίνεις τις δυσκολίες και τον χρόνο που χρειαζεται για κάτι τέτοιο. blink.gif

Το «Ευχαριστώ» και η χαρά όσων ψάχνουν κάτι και το βρίσκουν, είναι η ηθική αναγνώριση όλων όσων έχουν βοηθήσει στην ανεύρεση κάποιου τραγουδιού. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα συγκεκριμένο τραγούδι... είναι ένα από αυτά που βρίσκονται στην λίστα (λογικά) αυτή -------->http://www.imdb.com/title/tt0349903/soundtrack

 

Το τραγούδι ήταν στην ταινία Oceans 12 σε μια σκηνή που χόρευε ο Vin Casel Capoeira για να προετοιμαστεί για την ληστεία... (πως στο καλό λένε τον άντρα της Bellucci.. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα συγκεκριμένο τραγούδι... είναι ένα από αυτά που βρίσκονται στην λίστα (λογικά) αυτή -------->http://www.imdb.com/title/tt0349903/soundtrack

 

Το τραγούδι ήταν στην ταινία Oceans 12 σε μια σκηνή που χόρευε ο Vin Casel Capoeira για να προετοιμαστεί για την ληστεία... (πως στο καλό λένε τον άντρα της Bellucci.. )

Αν και δεν έχω δει την ταινία' date=' μάλλον θέλεις το: «Nikkfurie De La Caution - The U La Menthe». blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...