Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ένα κομμάτι που στο video clip δείχνει μία αίθουσα με κόκκινο πάτωμα ή χαλί οι τοίχοι είναι ντυμένοι με κάποιο μπρονζέ μέταλλο.Στην αρχή είναι μόνο η μπάντα μέσα και ξαφνικά γεμίζει με κόσμο.Μετά δείχνει κάποιον να αιωρείται και με μια αργή λάμψη να εξαφανίζεται και σιγά σιγά και οι υπόλοιποι.Ανδρικό συγρότημα και κάποιοι απ'τους στίχους που άκουσα είναι στο ρεφραίν:life for me and life for you και κάπου αλλού λέει whenever you need me i'll be you guy ή guide.Πολύ καλό μελωδικό ροκάκι αλλά στο κλίπ δεν λέει ούτε το σχήμα ούτε το τραγούδι.Πρέπει νάχει ενα με δύο χρόνια που βγήκε.Ξέρω ότι σας βάζω δύσκολα αλλά το θέλω πάρα πολύ το κομμάτι.Please help.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://rapidshare.de/files/21387396/agnwsto.mp3.html

ακούστε το μια.είναι τοοοοοσο γνωστό αλλά έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ πως λέγεται.η ποιότητα sucks αλλά το άκουγα σε κομμωτήριο και με τα πιστολάκια και κλπ ...

 

 

Lorrena McKennitt- Marakesh Night Market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα τα στοιχεία, ελπίζω να το καταλάβει κάποιος.

 

Πολύ καλοκαιρινό, ψιλο-funk, με πολύ έντονη παρουσία σαξοφώνου (χαρούμενου) και κρουστών. Πρέπει να παιζόταν και πέρσι ενώ υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήθηκε και σε διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lorrena McKennitt- Marakesh Night Market

thnx!!! .και για να τα λέμε και σωστά.. το κομμάτι γράφεται τελικά έτσι:

Loreena McKennitt - Marrakesh Night Market

(όχι τπτ άλλο δεν μου το έβρισκε στο search:mrgreen: ) thnx και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό ένα τραγουδάκι R'n'B που παίζεται πολύ στα ραδιόφωνα αυτό το καιρό. Χαρακτηριστικά αναφέρω κάποιο τμήμα από τα lyrics του :

"Must be some else,

people starring at the mirror-they see someone else

people lie-because the try..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ψάχνω ένα τραγούδι χορευτικό με κάποια "σφυρίγματα " ας τα πούμε έτσι, και τραγουδάει μαύρος το μοναδικό που έπιασα ήταν "cause we are children of the stars". Παίζει συνέχει τώρα τελευταία στα ράδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ψάχνω ένα τραγούδι χορευτικό με κάποια "σφυρίγματα " ας τα πούμε έτσι, και τραγουδάει μαύρος το μοναδικό που έπιασα ήταν "cause we are children of the stars". Παίζει συνέχει τώρα τελευταία στα ράδιο...

 

Bob Sinclar - World hold on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ψαχνω ενα τραγουδι που το εχει τραγουδισει και η Γαρμπη νομιζω, παει "καποια μερα θα μου πεις, συγγνωμη λαθος.." αλλα θελω την ισπανική εκδοση.. Δεν ξερω αν ειναι της Γαρμπη ή όχι.

 

 

Επίσης ενα slow romandic τραγούδι που πάει "you're my eeeeeeeeeeverything..." :P

 

Και ενα αλλο ελληνικο που λεει" και σε ερωτευτικα, και σε ερωτευτικα, ξυπνησες μεσα μου οτι ειχε κοιμηθει, ξαφνου μαγευτικα,αυτος ο ερωτας θα αφησει εποχη.."

 

Θα βρουμε καποιο? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα αλλο ελληνικο που λεει" και σε ερωτευτικα, και σε ερωτευτικα, ξυπνησες μεσα μου οτι ειχε κοιμηθει, ξαφνου μαγευτικα,αυτος ο ερωτας θα αφησει εποχη..."

 

Από τους στίχους μόνο χωρίς να έχω ακούσει το τραγούδι καταλαβαίνω οτι μάλλον είναι το απο το καινούργιο album της Αποστολίας Ζώη το τραγούδι Θ' Αφήσει Εποχή..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...