Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγα τα στοιχεία' date=' ελπίζω να το καταλάβει κάποιος.

 

Πολύ καλοκαιρινό, ψιλο-funk, με πολύ έντονη παρουσία σαξοφώνου (χαρούμενου) και κρουστών. Πρέπει να παιζόταν και πέρσι ενώ υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήθηκε και σε διαφήμιση.[/quote']

 

Επιπλέον πληροφορία: Το τραγούδι μου είπαν ότι 'παίζει' και σαν 'χαλάκι' σε μεσημεριανή εκπομπή (1-4) του Ρυθμός FM.

Κανένας καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

psaxno kommati pou paine oi stixi kapos etsi "i like the way you move(?)" pezi kai stin diafimisi tou poli tin kiriaki me ton arnaoutoglou gia tin ekpompi pou tha diksi prosexos nomizo...

 

Δεν την έχω δεί, αλλά φαντάζομαι... Bodyrockers - I Like The Way You Move

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα κομμάτι που στο video clip δείχνει μία αίθουσα με κόκκινο πάτωμα ή χαλί οι τοίχοι είναι ντυμένοι με κάποιο μπρονζέ μέταλλο.Στην αρχή είναι μόνο η μπάντα μέσα και ξαφνικά γεμίζει με κόσμο.Μετά δείχνει κάποιον να αιωρείται και με μια αργή λάμψη να εξαφανίζεται και σιγά σιγά και οι υπόλοιποι.Ανδρικό συγρότημα και κάποιοι απ'τους στίχους που άκουσα είναι στο ρεφραίν:life for me and life for you και κάπου αλλού λέει whenever you need me i'll be you guy ή guide.Πολύ καλό μελωδικό ροκάκι αλλά στο κλίπ δεν λέει ούτε το σχήμα ούτε το τραγούδι.Πρέπει νάχει ενα με δύο χρόνια που βγήκε.Ξέρω ότι σας βάζω δύσκολα αλλά το θέλω πάρα πολύ το κομμάτι.Please help.

«Starsailor - Poor Misguided Fool»

 

 

[...]

Επίσης ενα slow romandic τραγούδι που πάει "you're my eeeeeeeeeeverything..." :P

 

[...]

Ίσως: «You're My Everything» των Santa Esmeralda

 

 

[...]

4. ena tis marinelas poy leei: perasa to rouz...ksegelo loipon ton kathena...de tha gyrisei piso...

poio einai???

[...]

«Μαρινέλλα - Ξεγελώ Λοιπόν Τον Καθένα»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cristina respect

picknose.gif drunk.gif

 

Παιδια' date=' αυτο το τραγουδι ?

http://rapidshare.de/files/22124008/alazeis.rar.html[/quote']

«Όναρ - Με Τρομάζεις» blink.gif

Υπέροχο... Όπως και το «Poor Misguided Fool» (από τα πιο αγαπημένα μου ever...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα κομματι ελληνικο το οποιο ακουσα προσφατα και εχει πολυ γελιο.Κατα τη διαρκεια του τραγουδιου οταν σταματανε τα λογια ακουγεται απο πισω καποιος να λεει "εεετσι" ενω στο ρεφραιν τα λογια πρεπει να ειναι "οταν χορευεις ματια μου ,μαζευω τα κομματια μου ,μπροστα σου υποκλινομαι ,χαλι να με πατησεις γινομαι" κτλ .Το ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα κομματι ελληνικο το οποιο ακουσα προσφατα και εχει πολυ γελιο.Κατα τη διαρκεια του τραγουδιου οταν σταματανε τα λογια ακουγεται απο πισω καποιος να λεει "εεετσι" ενω στο ρεφραιν τα λογια πρεπει να ειναι "οταν χορευεις ματια μου ,μαζευω τα κομματια μου ,μπροστα σου υποκλινομαι ,χαλι να με πατησεις γινομαι" κτλ .Το ξερει κανεις?

 

Έτσι λέγεται το κομματι και νομίζω το τραγουδάει ένας Κωνσταντίνος Παντζης αν δεν κάνω λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγουδι του ΑΜΑΝ ξέρετε πως λεγεται?( αυτο που λεει Ολοι ειναι αρχηγοι Χριστοδουλοι - Πολιτικοι )

Επισης η γυναικεια φωνη απο πισω μηπως ειναι απο ΡΟΧΕΤΤΕ?Αν ναι απο ποιο τραγουδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...