Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι το "Λαυρεντης Μαχαιριτσας - Παυσιλυπον", αλλα δε θυμαμαι να ειναι ντουετο.

Αν θυμοσουν και κανεναν στιχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηι! Εγώ ψάχνω ένα τραγούδι του Παπακωνσταντίνου που άν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν ντουέτο με τον Μαχαιρίτσα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος... Λόγια δεν θυμάμαι αλλά θυμάμαι ότι έλεγε για την Ελλάδα και περιέγραφε καταστάσεις σε χρονολογίες 60-70-80-90... Μακάρι να το βρείτε!

Ευχαριστώ πολυ

Μαχαιριτσας – Παπακωνσταντινου -να δεις τι σου έχω για μετά

 

Αυτό λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειναι ενα σόνγκι που λεει συνεχεια u got u got και μπενει ενας μετα και λεει συνεχεια zzzzzzz z zzzzzzzz zzz zzzzzz zzzzzz zzzz το ξερει κανεις?

 

Solved

control myself - lopez

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά θέλω να βρω ένα τραγούδι αλλά δεν ξέρω τον ακριβή τίτλο και όνομα συγκροτήματος. Παίζεται τελευταία στο ραδιόφωνο και όπως έχω ακούσει τους εκφωνητές (προφανώς η ορθογραφία δεν είναι σωστή) το συγκρότημα είναι "traibalistas" και το τραγούδι "ya sena mora".

Προφανώς δεν το γράφω σωστά. Το γνωρίζει κανείς?

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά θέλω να βρω ένα τραγούδι αλλά δεν ξέρω τον ακριβή τίτλο και όνομα συγκροτήματος. Παίζεται τελευταία στο ραδιόφωνο και όπως έχω ακούσει τους εκφωνητές (προφανώς η ορθογραφία δεν είναι σωστή) το συγκρότημα είναι "traibalistas" και το τραγούδι "ya sena mora".

Προφανώς δεν το γράφω σωστά. Το γνωρίζει κανείς?

 

Ευχαριστώ!!

 

«Tribalistas - Ja Sei Namorar» blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χορευτικό κομματάκι με ωραία μουσική που λέει "look into my eyes....ναναναναΝΑΑΑΑναναααααανα" (το ναναναΝΑΑΑΑνα είναι γιατί δεν ξέρω τι λέει εκεί πέρα, απλά να καταλάβει κάποιος τη διάρκεια :P ) λέει σε κανέναν τίποτα? Δε μπορώ να το περιγράψω καλύτερα ρε γμτ. Η μελωδία σου μένει πάντως. Σχετικά χαλαρό κομματάκι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...χωρίς παρεξήγηση αλλα νομίζω πως στις τελευταίες 3-4 σελίδες έχουμε ξεφύγει τελείως ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ο ενας περιγραφει "zzzzzzzz zzzzzzz zzzzzz"

ο άλλος "νανανα νανανα νανανα"

ο τρίτος "τουτ τουτ τουτ τουτ"

 

και η πλάκα βεβαίως είναι πως συννενοούμαστε !!!

εδώ σε θέλω ! :twisted:

 

(μηπως να καταργήσουμε και τα ελληνικά και τα greeklish, και να συννενοούμαστε έτσι ??? )

 

...έχουμε γενικά πολύ πλάκα !

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χορευτικό κομματάκι με ωραία μουσική που λέει "look into my eyes....ναναναναΝΑΑΑΑναναααααανα" (το ναναναΝΑΑΑΑνα είναι γιατί δεν ξέρω τι λέει εκεί πέρα, απλά να καταλάβει κάποιος τη διάρκεια :P ) λέει σε κανέναν τίποτα? Δε μπορώ να το περιγράψω καλύτερα ρε γμτ. Η μελωδία σου μένει πάντως. Σχετικά χαλαρό κομματάκι..

 

 

mallon to kommati pou psaxneis legetai..:"morandi-love me"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tragoudaki arketa palio (80's prepei na nai). paizetai arketa se club (toulaxiston tora teleftaia to akouo sixna). gynaika tragoudaei kai to mono pou thimamai einai ena "....don't leave me hanging ooooon...." epsaxa tragoudia me afton ton stixo

alla evgale para polla apotelesmata.

any ideas??

 

efxaristo ek ton proteron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon den ksero an exoun ksanaerotithei alla den ta pao kala me to search

1.natasa theodoridou (to 2o pou tis egrapse o xatzigiannis) "apopse pou eftase o o ponos...)

2.terzis "feugo den paei allo pia"

3.kai ekeino pou leei "kai an exo kapsei ola ta simadia kai an den eisai sti zoi mou pouthena"

 

thanks prokatavolika...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...χωρίς παρεξήγηση αλλα νομίζω πως στις τελευταίες 3-4 σελίδες έχουμε ξεφύγει τελείως ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ο ενας περιγραφει "zzzzzzzz zzzzzzz zzzzzz"

ο άλλος "νανανα νανανα νανανα"

ο τρίτος "τουτ τουτ τουτ τουτ"

 

και η πλάκα βεβαίως είναι πως συννενοούμαστε !!!

εδώ σε θέλω ! :twisted:

 

(μηπως να καταργήσουμε και τα ελληνικά και τα greeklish' date=' και να συννενοούμαστε έτσι ??? )

 

...έχουμε γενικά πολύ πλάκα !

:mrgreen:[/quote']

καλή περίπτωση φίλε μου έτσι πολύ γέλιο:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

για να δούμε γνωρίζει κανείς τα συνημμένα παρακάτω :confused:

1b.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...