Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο καιρό θα χρειαστώ παλι τη βοηθεια σας!

Λοιπον ειναι ενα τραγούδι απο Goin Through που λέει "Δωδεκα ακριβώς, φευγει ο θυμος"... Ενω σιγουρα καπου το έχω (το ακουσα σε μια playlist που εφτιαξε ενας φιλος μου απτα δικα μου mp3 για ενα party), δεν μπορω να το βρω με τιποτα.. Τον τιτλο μπορείτε να μου πειτε? :) thanks! :)

 

 

Edit: Το βρηκα, Δωδεκα ακριβως λεγεται... >.>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καιρό θα χρειαστώ παλι τη βοηθεια σας!

Λοιπον ειναι ενα τραγούδι απο Goin Through που λέει "Δωδεκα ακριβώς, φευγει ο οδηγος"... Ενω σιγουρα καπου το έχω (το ακουσα σε μια playlist που εφτιαξε ενας φιλος μου απτα δικα μου mp3 για ενα party), δεν μπορω να το βρω με τιποτα.. Τον τιτλο μπορείτε να μου πειτε? :) thanks! :)

 

Δώδεκα ακριβώς-goin throught από τν δίσκο Vendeta

και λέει δώδεκα ακριβώς φεύγει ο θυμός....λλολζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο είναι "Η Πατρίδα Μου" σε στίχους και μουσική του Αντώνη Βαρδή. Ερμηνεύει ο στιχουργός και συνθέτης μαζί με την Καίτη Γαρμπή.

 

1) Με μπουνάτσες και μποφόρια - Γλυκερία

 

 

THANKS KAI STOUS DIO SAS!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο είναι "Η Πατρίδα Μου" σε στίχους και μουσική του Αντώνη Βαρδή.

Toυ Φοίβου δεν είναι (στίχοι/μουσικη) ;

-απλώς για την απορία-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο είναι "Η Πατρίδα Μου[/b']" σε στίχους και μουσική του Αντώνη Βαρδή.
Toυ Φοίβου δεν είναι (στίχοι/μουσικη) ;

-απλώς για την απορία-

 

Για κοίτα εδώ. Δε ξέρω αν επιτρέπεται το direct linking. Αν όχι μπες πρώτα στην κεντρική σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοίτα εδώ. Δε ξέρω αν επιτρέπεται το direct linking. Αν όχι μπες πρώτα στην κεντρική σελίδα.

Κοίτα που έπεσε διαφωνία για κομμάτι της Καιτούλας.

Μέγιστο θέμα :twisted:

Απλώς θέλω να πιστεύω πως δε θα το έγραψε ο Βαρδής (για το καλό του :-D ), αν και έγραψε καμποσες π@π@ριές τα τελευταία 10 χρόνια.

Όπα, πέτυχα κορυφαίο link επιβεβαίωσης.

Κάποιο από τα 2 θα έχει λάθος, να ξέρουμε την αλήθεια.

Για την πατρίδα ρε γαμώτο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο με λένε Πόπη του Πανούσης που σατυρίζει τον Βαρδή, λέει ότι το έχει γράψει αυτός. Ε δεν νομίζω να το λέει έτσι... Μάλλον του Βαρδή πρέπει να είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "με λένε Πόπη" ή όπως αλλιώς είναι ο ακριβής τίτλος,έχω την εντύπωση ότι το έγραψε για τον Νταλάρα,αφού αυτός το τραγουδούσε μαζί με το κοριτσάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν κατάλαβες. Το ''Με λένε Πόπη'' είναι cd του Πανούση. Ενα live του μέσα στο οποίο σατυρίζει και τον Βαρδή και συγκεκριμένα λέει για αυτό το τραγούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα.. Εδω και καιρο ψαχνω στο διαδικτυο για τν αλλη εκτελεση του τραγουδιου της Μadonna i deserve it στιχοι <<many miles many roads i have travel fallen down on the way...>> το τραγουδαει αντρας κ υποπτευομαι οτι ειναι απο συγκροτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...