Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Παιδιά στο κομμάτι αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=61YMcTDlf5w

 

κατά το 0.25sec ακούγεται ένας ρυθμός "τατα, ταταττατατατα" κάπως έτσι.. ψάχνω ένα ΑΛΛΟ κομμάτι στο οποίο ακούγεται αυτό (ίσως και διαφορετικό remix του ιδίου τραγουδιού, δεν είμαι σίγουρος είχα πιει τα ποτάκια μου όταν το άκουσα το Σαββατο!! :D ) και το οποίο το έχω ακούσει στο Venue.

 

Ξέρει κάποιος ποιό είναι?

Cerrone - Je Suis Music (Armand Van Helden Club Mix)

http://www.youtube.com/watch?v=ebG-GgbXLU8

to venue olo μαλακιες επαιζε...διασκευες απο παλια ροκ κοματια με beataki...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα νέο από το μέτωπο σχετικά με αυτό? το άκουσα δυο φορές κ μου έχει κολλήσει. Το ψάχνω από το σεπτέμβρη!

http://rapidshare.com/files/156260564/18102008_001_.mp3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια δυσκολη ερωτηση: μακαρι να το ξερει καποιος και να μου το πει, γιατι ψαχνω εδω και χρονια ενα τραγουδι και δεν το βρισκω, δεν ξερω τον τιτλο.

 

το τραγουδι ειναι με πολυ μελωδικα vocals (φωνητικα), φοβερη μελωδια και ακουγοταν πριν απο μια δεκαετια περιπου στο star channel, οταν εβαζε τον καιρο στην οθονη με τις θερμοκρασιες πολεων. κρατουσε λιγα δευτερολεπτα , στην οθονη ειχε τις θερμοκρασιες των πολεων και ακουγοταν ενα πολυ μελωδικο ΑΑΑΑ με πολλα γυρισματα. θυμιζει yanni, vangeli, enigma, ειναι σαν οπερα. οσους ρωτησα δεν το ξερει κανεις. μεχρι τηλεφωνησα στο σταθμο και δεν το ηξεραν ουτε αυτοι. το τραγουδι πρωτοβγηκε γυρω στο 1994, παιζοταν πολυ το 1995 και το εβαζε το star channel σαν μουσικη συνοδευτικη στις θερμοκρασιες πολεων την περιοδο 1997-1998. αραγε το ξερει κανεις? εχει πολυ λιγα λογια και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη ουτε απο το utube. δεν ξερω τον τιτλο. σας ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια δυσκολη ερωτηση: μακαρι να το ξερει καποιος και να μου το πει, γιατι ψαχνω εδω και χρονια ενα τραγουδι και δεν το βρισκω, δεν ξερω τον τιτλο.

 

το τραγουδι ειναι με πολυ μελωδικα vocals (φωνητικα), φοβερη μελωδια και ακουγοταν πριν απο μια δεκαετια περιπου στο star channel, οταν εβαζε τον καιρο στην οθονη με τις θερμοκρασιες πολεων. κρατουσε λιγα δευτερολεπτα , στην οθονη ειχε τις θερμοκρασιες των πολεων και ακουγοταν ενα πολυ μελωδικο ΑΑΑΑ με πολλα γυρισματα. θυμιζει yanni, vangeli, enigma, ειναι σαν οπερα. οσους ρωτησα δεν το ξερει κανεις. μεχρι τηλεφωνησα στο σταθμο και δεν το ηξεραν ουτε αυτοι. το τραγουδι πρωτοβγηκε γυρω στο 1994, παιζοταν πολυ το 1995 και το εβαζε το star channel σαν μουσικη συνοδευτικη στις θερμοκρασιες πολεων την περιοδο 1997-1998. αραγε το ξερει κανεις? εχει πολυ λιγα λογια και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη ουτε απο το utube. δεν ξερω τον τιτλο. σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

Θυμασαι εστω και μερικα απ'τα λιγα αυτα λογια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια δυσκολη ερωτηση: μακαρι να το ξερει καποιος και να μου το πει, γιατι ψαχνω εδω και χρονια ενα τραγουδι και δεν το βρισκω, δεν ξερω τον τιτλο.

 

το τραγουδι ειναι με πολυ μελωδικα vocals (φωνητικα), φοβερη μελωδια και ακουγοταν πριν απο μια δεκαετια περιπου στο star channel, οταν εβαζε τον καιρο στην οθονη με τις θερμοκρασιες πολεων. κρατουσε λιγα δευτερολεπτα , στην οθονη ειχε τις θερμοκρασιες των πολεων και ακουγοταν ενα πολυ μελωδικο ΑΑΑΑ με πολλα γυρισματα. θυμιζει yanni, vangeli, enigma, ειναι σαν οπερα. οσους ρωτησα δεν το ξερει κανεις. μεχρι τηλεφωνησα στο σταθμο και δεν το ηξεραν ουτε αυτοι. το τραγουδι πρωτοβγηκε γυρω στο 1994, παιζοταν πολυ το 1995 και το εβαζε το star channel σαν μουσικη συνοδευτικη στις θερμοκρασιες πολεων την περιοδο 1997-1998. αραγε το ξερει κανεις? εχει πολυ λιγα λογια και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη ουτε απο το utube. δεν ξερω τον τιτλο. σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

http://www.youtube.com/watch?v=48e-FbvQzbM&feature=related

 

ας κανω μια αποπειρα αν και δεν νομιζω..ειναι ομως κατι παρεμφερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια δυσκολη ερωτηση: μακαρι να το ξερει καποιος και να μου το πει, γιατι ψαχνω εδω και χρονια ενα τραγουδι και δεν το βρισκω, δεν ξερω τον τιτλο.

 

το τραγουδι ειναι με πολυ μελωδικα vocals (φωνητικα), φοβερη μελωδια και ακουγοταν πριν απο μια δεκαετια περιπου στο star channel, οταν εβαζε τον καιρο στην οθονη με τις θερμοκρασιες πολεων. κρατουσε λιγα δευτερολεπτα , στην οθονη ειχε τις θερμοκρασιες των πολεων και ακουγοταν ενα πολυ μελωδικο ΑΑΑΑ με πολλα γυρισματα. θυμιζει yanni, vangeli, enigma, ειναι σαν οπερα. οσους ρωτησα δεν το ξερει κανεις. μεχρι τηλεφωνησα στο σταθμο και δεν το ηξεραν ουτε αυτοι. το τραγουδι πρωτοβγηκε γυρω στο 1994, παιζοταν πολυ το 1995 και το εβαζε το star channel σαν μουσικη συνοδευτικη στις θερμοκρασιες πολεων την περιοδο 1997-1998. αραγε το ξερει κανεις? εχει πολυ λιγα λογια και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη ουτε απο το utube. δεν ξερω τον τιτλο. σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

Ας ξαναδοκιμάσουμε... :-)

 

Valensia - Gaia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω κι'αλλα τραγουδια...αλλα δεν μπορω να τα κατεβασω... μπορητε να βοηθησετε?

τα τραγουδια ειναι αυτα

 

Naci en Alamo

Intentalo encontrar

La alegria

La nina de las flores

Locura

La serena

Gracias a la vida

Keter

Noches, noches

Y tu y yo subimos al cielo

La serena

 

τα ερμηνευει η Yasmin Levy.

εχω δοκιμασει το limeware αλλα δεν εχει κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=48e-FbvQzbM&feature=related

 

ας κανω μια αποπειρα αν και δεν νομιζω..ειναι ομως κατι παρεμφερες?

 

οχι δεν ειναι αυτο, ειναι κατι πιο μελωδικο, πιο τσιριχτο σαν οπερα, με πολυ λιγα λογια που δυστυχως δεν καταλαβαινω γιανα πληκτρολογησω στο google

 

ειναι ενας φοβερος σκοπος, με πολλα ααα και πολλα γυρισματα

 

πρωτοακουστηκε το 1994-95 και το εβαζε το σταρ τσανελ στην οθονη σαν μουσικη συνοδεια με τις θερμοκρασιες πολεων

 

μοιαζει με το say say say-hi tack σαν τσιριχτη φωνη, αλλα ειναι παλιοτερο φυσικα

 

 

-----Προστέθηκε 17/12/2008 στις 07 : 36 : 26-----

 

 

Ας ξαναδοκιμάσουμε... :-)

 

Valensia - Gaia

 

οχι δεν ειναι αυτο, ειναι κατι πιο μελωδικο, πιο τσιριχτο σαν οπερα, με πολυ λιγα λογια που δυστυχως δεν καταλαβαινω γιανα πληκτρολογησω στο google

 

ειναι ενας φοβερος σκοπος, με πολλα ααα και πολλα γυρισματα

 

πρωτοακουστηκε το 1994-95 και το εβαζε το σταρ τσανελ στην οθονη σαν μουσικη συνοδεια με τις θερμοκρασιες πολεων

 

μοιαζει με το say say say-hi tack σαν τσιριχτη φωνη, αλλα ειναι παλιοτερο φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ένα τραγούδι σχςετικα νέο ειναι ξενο hip hop στυλ δεν ξερω τιτλο,λογια ,συγρότημα αλλα..

αν ακουει κανεις cityFM το βαζει χαλι η Λιανα Κανέλη για να κανει τα σχολια στην εκπομπη της

Αν το ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω το τραγουδι του Λευτερη Πανταζη το ΑΡΑΒΙΚΟ ομως που το εκανε διασκευη με τιτλο στον 7ο ουρανο. Μπορει καποιος πιο expert να με βοηθησει παρακαλω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, ψάχνω ένα house κομμάτι που λέει(μάλλον):babyyy,babyyy,let's get closer και λίγο πιο μετά i only got 3 minutes ή κάτι τέτοιο, το ξέρει κάποιος;

Επεξ/σία από vakatsss
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενα τραγουδι που ακουγεται πολύ τωρα τελευταια ποιος το λεει?

 

",,,,,,,να ξαναγυριζα τη γη...να ξαναρχιζαν ολα απο την αρχη....."

 

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ένα house κομμάτι που λέει(μάλλον):babyyy,babyyy,let's get closer και λίγο πιο μετά i only got 3 minutes ή κάτι τέτοιο, το ξέρει κάποιος;

 

Fedde Le Grand - 3 Minutes To Explain ( Original Mix )

http://uk.youtube.com/watch?v=nPUfQxpeLj4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...