Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το βάζω και εδώ:

 

σήμερα (Κυριακή 24/10/2010) το απογευματάκι κατά τις 18:00 (κατά 90%) στο Nitro άκουσα /ντουετάκι (άντρας - γυναίκα) πολύ γνωστό (είμαι αδικαιολόγητος που δεν το ξέρω) και οι μόνοι στοίχοι που θυμάμαι (αν είναι αυτοί μπορεί να μην άκουσα και καλά) είναι:

"could you believe, could you be loved" από την αντρική φωνή, γιατί η γυναικεία είχε μια περίεργη προφορά

 

το ερώτημα: ποιο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ειναι ενα γαλλικο τραγουδι που το λεει μια γυναικα και ακουγεται πολυ συχνα στο ραδιοφωνο μπορει κανεις να μου πει ποιο ειναι;

 

---------- Προσθήκη στις 23:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:14 ----------

 

καλησπερα παιδια ειναι ενα γαλλικο τραγουδι που το λεει μια γυναικα και ακουγεται πολυ συχνα στο ραδιοφωνο μπορει κανεις να μου πει ποιο ειναι;

 

το βρηκααααααααα

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=nImYCTSyhok[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηχογραφησει 2 κομματακια που επαιξε σημερα το μεσημερι ο best (μεταξυ 14-14.30 το μεσημερι). Στο ενα ισα που προλαβα να ηχογραφησω καποια δευτερολεπτα στο τελος. Το αλλο εχει μεγαλυτερη διαρκεια αλλα η ποιοτητα δεν ειναι καλη λογω κινητου. Μηπως ξερει κανενας τους τιτλους των κομματιων???

 

http://www.mediafire.com/?hwuvv9s75u9jw7m

http://www.mediafire.com/?u7vnx1vynr61xdc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να βοηθησει...?? Ειναι ενα τραγοθδι αρκετα παλιο που τραγοθδαει μια κοπελα και στο ρεφρεν λεει συνεχεια τουτουρουρουτουτουρου και εχει παιξει και σε διαφημισεις..πολυ μελωδικο αλλα δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα τα λογια..ξερω βαζω πολυ δυσκολα αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να βοηθησει...?? Ειναι ενα τραγοθδι αρκετα παλιο που τραγοθδαει μια κοπελα και στο ρεφρεν λεει συνεχεια τουτουρουρουτουτουρου και εχει παιξει και σε διαφημισεις..πολυ μελωδικο αλλα δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα τα λογια..ξερω βαζω πολυ δυσκολα αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει..

 

«Suzanne Vega - Tom's Dinner» ίσως;

 

[ame]

[/ame]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικό κλαμποτράγουδο τέλη '90ς (1998-99)

ξεκινά κ λέει "we're gonna do a song that you've never heard before" κ αρχίζει να βαράει μετά. δε θυμάμαι να λέει κάτι πιο συγκεκριμένο.

κατα διαστήματα ρίχνει μερικά "put your hands / heads against /up" κάπως έτσι.

(δε λέμε για το Put Your Hands Up For Detroit ούτε για Put Your Hands Up In the air).

Ξέρουμε τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ψάχνω την μουσική που έπαιζε στο τελευταίο video της εκπομπής αξίζει να το ζείς για τα τροχαία ατυχήματα που περιέγραφε το ατύχημα του κ.Κατσαρού και του Σπύρου Παπαδόπουλου.Ειναι instrumental και έχει μέσα και λίγο σαξόφωνο και backround απο κύμματα θάλασσας.

ευχαριστω πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιιιιιιιιι αυτο ειναι!!!! Ευχαριστω παρα πολυ!!!!!

 

---------- Προσθήκη στις 18:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:54 ----------

 

«Suzanne Vega - Tom's Dinner» ίσως;

 

 

Αυτο ειναι!!!! Ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ψάχνω την μουσική που έπαιζε στο τελευταίο video της εκπομπής αξίζει να το ζείς για τα τροχαία ατυχήματα που περιέγραφε το ατύχημα του κ.Κατσαρού και του Σπύρου Παπαδόπουλου.Ειναι instrumental και έχει μέσα και λίγο σαξόφωνο και backround απο κύμματα θάλασσας.

ευχαριστω πολύ!

 

ορίστε και το video το τραγούδι ξεκινάει απο το 3:41

 

http://www.youtube.com/watch?v=bFFr7K7gpmA&feature=player_embedded#!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα σημερα το πρωι στο ραδιοφωνο ενα τραγουδι που ειχε μεσα στιχο: να σε βλεπω να γελας και καπου: να γελας και να πονας

και εχω φαει τον κοσμο να το βρω και μοιαζει γνωστο γιατι το χς ακουσει και αλλες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...