Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Στις 12/6/2018 στις 7:10 ΜΜ, brainiak είπε

πια εινε  η γνωμη σας  για τους Hitachi Deskstar NAS  και τους  Seagate Barracuda Pro

σαν  δισκοι  πιοι  νομιζετε οτι  εχουν καλυτερη ποιοτητα κατασκευης  και σε θεμα αξιοπιστιας.

και πιες εινε οι διαφορες στην  cashe  128 MB και  256   

παιζει καπια διαφορα αυτο.

Αφού ξεκινήσατε διαγράψτε κι αυτόν. Σαν την Λερναία Υδρα είναι ρε πανάθεμά τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Το συστημα ειναι αυτο της υπογραφης και ειμαι σε "διλλημα"

Θελω να βαλω SSD σε ενα ψιλοπαλιουτσικο λαπτοπ για να του δωσω ζωη. Σκεφτομαι 2 λυσεις: Η αγοραζω εναν 120αρη για το λαπτοπ, οπως πχ αυτον και τελειωνει η υποθεση η αγοραζω εναν Samsung 860 Evo 250gb τον οποιο βαζω στο μηχανημα μου και ο 120αρης OCZ TR150 που εχω τωρα παει στο λαπτοπ (δεν περιμενω καλυτερες επιδοσεις στο συστημα της υπογραφης απλα το σκεφτομουν για τον παραπανω χωρο, μηπως εβαζα και κανα παιχνιδι στον SSD).

Tι λετε? Τι απ τα 2 αξιζει να κανω? Η τι αλλο μπορω να κανω? Το μπατζετ ειναι πολυ σφιχτο, εως και 65€ αλλα ριχτε προτασεις και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρωτησα κατι

 

πιστευετε  οτι ο Hitachi Ultrastar He10 10TB (512e Format)  εινε το ιδιο  γρηγορος με τον  baracuda prο 10 ΤΒ?

σε  επιδοσεις και αξιοπιστια?

 

για να  γινει η συνδεση  του χρεαζεται  καπιο καλωδιο molex?

γνωριζετε  κατι γι αυτο?

Επεξ/σία από captain gold
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να αναβαθμίσω τον σκληρό στο laptop Toshiba quosmio F750-11J. Έχω κατά νου τον Samsung SSD 860 EVO 250GB. Θα είναι κομπλέ από συνδεσιμότητα ή θα χρειαστεί κάτι εξτρα;
Επίσης θέλω να μετατρέψω τον ήδη υπάρχων σε εξωτερικό. Με https://www.skroutz.gr/s/5404550/Gembird-EE2-U2S-5.html είμαι οκ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από FallenGod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη σημερα  αγορασα  εναν σκληρο δισκο τον  Hitachi Deskstar NAS 10TB και επειδη  θελω να  κανω backup ολα τα αρχεια που εχω απο  συλλογες  μουσικης και ταινιες. και παιχνιδια/./σε  περιπτωση  που παθει κατι ο δισκος 

και επειδη ολα τα αρχεια  που εχω  απο παιχνιδια  ταινιες  μουσικες  καταναλωνουν πανω απο  4 ΤΒ επειδη εχω και παλια πραγματα και καινουργια πραγματα

 

θελώ να  αγορασω εναν εξωτερικο δισκο   για να τα εχω εκει σε περιπτωση  που  γινει κατι.

θα ειθελα να μου προτεινετε εναν  εξωτερικο δισκο  στα  8ΤΒ 

 

Επεξ/σία από captain gold
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλα BlueBlood7 πραγματικα σημερα τον αγορασα απλα  μπορεις να μου προτεινεις εναν εξωτερικο δισκο  στα  8ΤΒ ? σε παρακαλω.

γιατι  μεσα θελω να  βαλω  παλια πραγματα και καινουργια πραγματα και δικα μου αλλα και της  κοπελας  μου

επειδη και αυτη σπουδαζει και διδασκει μαθηματα και γενικως καθε μερα  γραφει παρα  πολλα πραγματα..

και επειδη και αυτη εχει  συλλογες απο τραγουδια  και απο ταινιες τις αρεσκεια της

,με αλλα λογια  γινετε χαμος,.\

απ[λα  αν εχεις  την  καλη καλοσυνη να μου προτεινεις εναν εξωτερικο δισκο  στα  8ΤΒ? σε παρακαλω παρα  πολυ.

 

 

 

Επεξ/σία από captain gold
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

❤️

 

45 λεπτά πριν, captain gold είπε

 

και δικα μου αλλα και της  κοπελας  μου.

Ηξερες και ποσταρες καρδουλα.. 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου προτεινεις εναν δισκο στα  8ΤΒ?σε εξωτερικο??δισκο/

ο Seagate Backup Plus Hub Desktop 8TB εινε καλος?

Transcend Storejet 35T3 8TB

βασικα αυτους τους 2  βρηκα. απλα δεν γνωριζω  ποιος εινε καλυτερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, captain gold είπε

μπορεις να μου προτεινεις εναν δισκο στα  8ΤΒ?σε εξωτερικο??δισκο/

ο Seagate Backup Plus Hub Desktop 8TB εινε καλος?

Transcend Storejet 35T3 8TB

https://www.skroutz.gr/s/7115681/Promise-Pegasus2-R4-8TB.html

Ποτε δεν ξερεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχετε να μου προτείνεται κάποιον δίσκο ΝΑΣ στα 4tb που να έχει DLNA ώστε να τον βλέπει η τηλεόραση samsung και να παίζει τις ταινίες?

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...