Προς το περιεχόμενο

Razer Kraken 7.1 Chroma Review


panos_ka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα αρνητικα εγω προσωπικα θα εβαζα και την τσιμπημενη τιμη τους.

Επισης θα περιμενα χαμηλοτερη  βαθμολογια με βαση τα προβληματα που παρουσιαζουν ειδικα σε υψηλη αποδοση μουσικης καθως επεισης και στο προβλημα του καλωδιου που παρουσιαζουν.

Τελος κριμα που η Razer τα εχει μονο σαν Usb και δεν εχει επιλογη να τα χρησιμοποιεις με το καρφακι οπως εχουν αλλες εταιριες σε περιπτωση που αγορασεις πχ αργοτερα ή ηδη εχεις μια καλη καρτα ηχου.

 

Καλησπέρα φίλε,

Σχετικά με την τιμή έχε υπόψη σου ότι υπάρχει και η έκδοση Kraken USB με σχεδόν μισή τιμή με τις παρακάτω διαφορές:

30mm μαγνήτες αντί για 40mm

Τα ακουστικά δεν διπλώνουν.

το μικρόφωνο δεν μπαίνει μέσα στο ακουστικό, και δεν είναι ψηφιακά ενισχυμένο.

 

Σχετικά με την απόδοση στη μουσική καλό είναι να τα δοκιμάσεις μόνος σου. Αν τα δοκιμάσεις, σίγουρα θα αλλάξεις γνώμη.

 

Επίσης να σημειώσουμε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το καλώδιο. Δεν είμαστε σίγουροι τι εννοείς, αλλά αν υπήρχε πρόβλημα θα είχε διορθωθεί, πρόκειται για την 3η έκδοση του ίδιου προϊόντος. (αλλά ούτε στην 1η υπήρχε κάποιο πρόβλημα με το καλώδιο).

 

Τέλος σχετικά με την παρατήρησή σου για το κατά πόσο υπάρχει επιλογή να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο προϊόν με καρφάκι, να σημειώσουμε ότι υπάρχει μία ολόκληρη σειρά από Kraken και Kraken Pro που έρχονται με καρφάκι. Το συγκεκριμένο μοντέλο του review είναι USB. Αυτό σημαίνει ότι παίρνει ψηφιακό σήμα, καθώς και ρεύμα από το PC και έχει δική του κάρτα ήχου (άρα δεν επηρεάζεται άπο την κάρτα του PC). Δεν θα μπορούσε όμως να δουλέψει και με καρφάκι μια και το καρφάκι συνδέεται σε κάρτα ήχου και στέλνει αναλογικό σήμα. Περιγράφεις δύο τελείως διαφορετικά προϊόντα. Άν θες καρφάκι θα πρέπει να πάρεις ακουστικά με καρφάκι (και κάρτα ήχου) και όχι ακουστικά USB.

 

Ελπίζουμε να σε καλύψαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κάποιο βιβλίο μπορεί ναι δίκιο έχεις!

Ψαξε στα Public εχει πολυ καλα βιβλια κατα τη γνωμη ή σε κανα βιβλιοπωλει της γειτονειας , εγω προσφατα αγορασα τα 3 γουρουνακια , τον αλιμπαμπα και τους σαραντα κλεφτες και την κοκινοσκουφιτσα ηταν 2 + 1 δωρο δεν μπορουσα να χασω τετοια προσφορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε στα Public εχει πολυ καλα βιβλια κατα τη γνωμη ή σε κανα βιβλιοπωλει της γειτονειας , εγω προσφατα αγορασα τα 3 γουρουνακια , τον αλιμπαμπα και τους σαραντα κλεφτες και την κοκινοσκουφιτσα ηταν 2 + 1 δωρο δεν μπορουσα να χασω τετοια προσφορα

θα δούμε μαν , θα δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δούμε μαν , θα δούμε!

Ενταξει , εγω παντος ειμαι φαν του διαβασματος βιβλιων

 

 

 

 

 

Οταν δεν εχω τι να κανω , ειδικα η κοκκινοσκουφιτσα σημαδεψε τα παιδικα μου χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  


Ενταξει , εγω παντος ειμαι φαν του διαβασματος βιβλιων

 

 

 

 

 

Οταν δεν εχω τι να κανω , ειδικα η κοκκινοσκουφιτσα σημαδεψε τα παιδικα μου χρονια

εμένα μου αρέσει η Barbie να τη ντύνω και να τη γδύνω να τη χτενίζω κλπ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  

Αλητηηηη!!! Παντος τα ακουστικα αυτα ειναι πολυ καλακαι σε θεμα ηχου και σε θεμα design ειναι τελειος συνδυασμος αν καιι δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την τιμη  :devil:

Εγω που εχω δει ταινιες της barbie δεν μου πολυ αρεσαν μου αρεσουν τα λιγο πιο ρομαντικα , τα θριλλερ και οι ταινιες ακαταλληλου περιεχομενου κυριως και διαφορα καρτουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αποφάσισα ..θα πάρω μια τηλεόραση!


Αλητηηηη!!! Παντος τα ακουστικα αυτα ειναι πολυ καλακαι σε θεμα ηχου και σε θεμα design ειναι τελειος συνδυασμος αν καιι δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την τιμη  :devil:


Εγω που εχω δει ταινιες της barbie δεν μου πολυ αρεσαν μου αρεσουν τα λιγο πιο ρομαντικα , τα θριλλερ και οι ταινιες ακαταλληλου περιεχομενου κυριως και διαφορα καρτουν

κ εμένα μου αρέσει η μπάρμπυ και η Ντόρα...!!!
γαμάνε μαλάκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αποφάσισα ..θα πάρω μια τηλεόραση!

Ναι καλη επιλογη μια τηλεοραση αυτο σκεφτομουν να σου πω τωρα!

Βασικα η τηλεοραση αστο τιποτα καλη επιλογη ενα σου λεω μονο το ειχε πει και ενας παλιος μεσα στο forum καποτε "Καλη επιλογη"

 αποφάσισα ..θα πάρω μια τηλεόραση!

κ εμένα μου αρέσει η μπάρμπυ και η Ντόρα...!!!

γαμάνε μαλάκα!

Αχχ και να ειχα την ντορα τωρα εδω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμενα δεν τα έχω δοκιμάσει αλλα γενικότερα από τη razer εχω απογοιτευτεί από την ποιότητά της και τις τιμές της ανάλογα την ποιότητά της. Σε ακουστικά είχα τα megalodon (~160€ τότε) και ήταν άβολα στο κεφάλι, τα αυτιά πονάγανε, ξεφτίζανε και το surround ηταν μάλλον αστείο. Το καλό ήταν οτι μου χάλασαν λίγο πριν τη λήξη της εγγύησης και τα αντικατέστησα με τα logitech g930. Πολύ λιγότερη γκλαμουριά μεν αλλά πολυ ανώτερος ηχος, καλύτερο μικρόφωνο, πολύ περισσότερη άνεση ΚΑΙ ασυρματα.

 

Παρόμοια εμπειρία και με το mouse και ενα mousepad. γενικά νομίζω οτι χρειάζεται περισσότερη ουσία και λιγότερη καγκουριά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα οπως ειπα και πιο πριν πιστευω οτι πιο πολυ αξιζει να κοιταξει καποιος τα κατα 25ευρω φθηνοτερα(με τιμες skroutz παντα)Razer Kraken Pro που ξεκινανε απο τα 69ευρω απο τα Kraken 7.1 που ξεκινανε απο τα 93ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...