Προς το περιεχόμενο

Razer Kraken 7.1 Chroma Review


panos_ka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω έναν φίλο dj και κατά την γνώμη του τα καλύτερα σε ήχο είναι τα

http://www.skroutz.gr/s/5529130/JBL-Synchros-S400BT.html

Και τι σχεση εχουν ακουστικα Headphone που κοστιζουν πανω απο τα διπλασια χρηματα???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.


hyperx Cloud 2 προφανως και ειδικα αν εχεις ηδη καρτα ηχου HyperX Cloud 1 και γλυτωνεις και χρηματα.

Γιατι τα HyperX Cloud 2 ?

Επεξ/σία από Steve_0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Γιατι τα HyperX Cloud 2 ?

Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης,καλυτερος ηχος(ακομα και τα Cloud 1),οι περισσοτεροι κατοχοι βρηκαν τα Cloud 1 πιο ανετα για πολυωρη χρηση απο οτι τα Kraken,2ear cuffs μεσα στην συσκευασια για να διαλεξεις οποιο σε βολευει περισσοτερο. Αν επισης δεν σε ενδιαφερει η καρτα ηχουν 7.1 των Cloud 2 μπορεις να πας στα Cloud 1 τα οποια ειναι και φθηνοτερα απο τα Kraken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πηρα σημερα τα Chroma. Καλη αναβαθμιση απο τα kraken pro που ειχα. Πιο καθαρος ο ηχος, καλυτερα πριμα γενικα, και το mic πεντακαθαρο.

 

Εκαναν ομως μεγαλη μλκια και ειμαι στα ορια να τους τα φερω στο κεφαλι.

 

Ολοι ξερουμε πως το mic εχει ενα φωτιζομενο δαχτυλιδι στο χρωμα ασπρο(αυτο δεν αλλαζει χρωματισμους) οταν ειναι on και οταν πατας το κουμπακι κλεινει.. Ε οχι πια.. Οι κυριοι στην razer εχουν βγαλει στην αγορα, δευτερη εκδοση οπου το mic δεν εχει led οταν ειναι on παρα μονο οταν ειναι muted οπου ειναι κοκκινο.... Εγω πηρα απο οτι φαινεται την δευτερη εκδοση των headphones.

 

Δυστυχως ειναι επιβεβαιωμενο απο πολλα ατομα που επικοινωνησαν με την razer οπου τους ειπαν οτι δεν αλλαζει απο το synapse και οτι ηταν επιλογη design..ΟΜΩΣ αυτο δεν αναφερεται πουθενα!!!Ουτε στο κουτι, ουτε στο επισημο σαιτ τους..

 

Ειναι μεγαλο καραγκιοζιλικι να σκαω 100 ευρω αφου εχω δει 1 εκ. reviews και να παιρνω κατι αλλο, ακομα και αν προκειται για μια μικρη λεπτομερεια.

 

Μια λεπτομερεια ομως που δεν την γνωριζα και την περασαν υπογεια...

 

Ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο ολο αυτο.. Το κακο ειναι πως και να τα επιστρεψω και να παρω αλλα chroma ειναι τελειως random τι θα μου τυχει.. Δεν εχω και την δυνατοτητα να κοιταω τις ημερομηνιες απο τα αποθεματα στις αποθηκες των καταστηματων που τα δινουν.

 

Τωρα για πειτε, τι μπορει να γινει? Επικοινωνω με razer hellas? Βρισκω ακρη ή μπαλες?

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεται στο manual που υπάρχει στο site τους. H αλήθεια είναι οτι ποτέ και πουθενά δεν διαφήμισαν το χρώμα του μικροφώνου τους, μόνο για τα πλαινα χρώματα μιλούσαν. Κατά τη γνώμη μου άκρη δεν θα βγάλεις. Τόσο πολύ σε ενοχλεί;

post-94512-0-55739400-1425222540_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερα και πανω τι με ενοχλει περισσοτερο. Ειναι τελειως random αν θα παρεις αυτα με το ασπρο led στο mic ή θα παρεις την δευτερη φουρνια που πηρα εγω. Ειναι μια αλλαγη που την εκαναν υπογειως, αν δεις reviews των headphones στο youtube, ολοι απο κατω το ιδιο πραγμα λενε.  Για το mic.

 

 

Ναι δεν ειναι αυτος ο λογος που τα πηρα, τα φωτακια κτλ, αλλα οταν βλεπεις ενα πραγμα συγκεκριμενο και παιρνεις κατι αλλο, ειναι σπασιμο. Ειναι μια μικρη λεπτομερεια που θα ηθελα να αναφερεται πχ πανω στο κουτι τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...